Intermediair: Stad Holland beste zorgverzekeraar

Jurjen Oosterbaan NIEUW 2018

Het intermediair vindt Stad Holland de beste zorgverzekeraar (8,4), gevolgd door ONVZ (7,7) en De Amersfoortse (7,3). Dit blijkt uit het jaarlijks Zorgonderzoek van Bureau DFO. De resultaten van het onderzoek zijn gebaseerd op 726 waarnemingen.

Bij gemiddeld 15 procent van de particuliere huishoudens die klant zijn van een advieskantoor wordt ook de zorgverzekering verzorgd. Van de deelnemers aan het onderzoek voorziet 62 procent in de komende drie jaar een stijging van het aantal bij het kantoor afgesloten zorgverzekeringen.

Respondenten geven aan dat 80 procent van de zorgpolissen die via hun kantoren worden afgesloten restitutiepolissen betreffen. Dit beeld wijkt sterk af van het landelijke beeld. In 2017 had circa driekwart van de verzekerden een naturapolis, bijna 20 procent een restitutiepolis en 5 procent een combinatiepolis.

Zorgverzekeringen maken niet vaak deel uit van een serviceabonnement bij de respondenten. Meer dan de helft, (53%) van de deelnemers biedt niet een dergelijk abonnement aan. De 47% die dat wel doet heeft maar in 11% van de gevallen de zorgverzekering in het abonnement zitten.

Jurjen Oosterbaan Martinius, directeur Bureau DFO: “Gelet op de demografische ontwikkelingen zoals die zich in Nederland voordoen is het met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid te voorspellen dat de financiering van de gezondheidszorg in de komende jaren een steeds groter maatschappelijk thema zal worden. Ook is het voorspelbaar dat ook op dit gebied aan burgers een steeds grotere eigen verantwoordelijkheid wordt opgelegd om een deel van de financiering van de gewenste zorg zelf te organiseren. Elementen van gezondheidszorg zullen daardoor in steeds meer verzekeringen een rol gaan spelen. Velen hebben misschien even vreemd opgekeken toen opleidingsinstituut Lindenhaeghe aankondigde met een opleiding te komen die financieel adviseurs helpt in het adviesgesprek eventuele tekenen van dementie bij de gesprekspartner te herkennen. Toch is dit niet meer dan logisch indien je als adviseur echt de belangen van je klanten wilt dienen en beseft dat er in Nederland op dit moment 270.000 mensen met dementie zijn, waarvan maar liefst 12.000 jonger dan 65 en dit aantal, rond 2024 zal doorgroeien naar 500.000 tenzij voor die tijd medische ontwikkelingen deze trend doorbreken. Zo zal de financieel adviseur op steeds meer gebieden van de financiële dienstverlening te maken krijgen met onderwerpen op het gebied van gezondheidszorg. Vanuit die verwachting bezien denken wij dat financieel adviseurs er goed aan doen om onder meer via de zorgverzekeringen betrokken te blijven bij de ontwikkelingen in die gezondheidszorg.”

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Jacques A. de Bot - De Verzekeringsxpert 18 oktober 2018

Gefeliciteerd Stad Holland! Maar mag ik opmerken, dat de ONVZ een echte zuivere restitutieverzekeraar, een meer uitgebreide aanvullende verzekering aanbiedt!

Meer over
Accent meer op software voor onderhoud

Accent meer op software voor onderhoud

Het accent komt zwaarder te liggen op software die advieskantoren ondersteunt bij het onderhoud van contracten waarvoor de kantoren eerder hebben bemiddeld. Dit...

Kantoren niet op de hoogte van nieuwe Wwft-verplichtingen

Kantoren niet op de hoogte van nieuwe Wwft-verplichtingen

Bureau DFO heeft de indruk dat veel kantoren nog niet (volledig) op de hoogte zijn van de nieuwe Wwft-verplichtingen. Het Bureau: "De wet is in 2018 aangescherpt....

Pleidooi voor meer solidariteit in financiële sector

Pleidooi voor meer solidariteit in financiële sector

"Verkeerde inzet van algoritmes leidt ertoe dat ik wel eens denk dat het liedje van Louis Davids “als je voor een dubbeltje geboren bent, word je nooit een...

Oosterbaan uit zorgen over kwaliteit schadebehandeling

Oosterbaan uit zorgen over kwaliteit schadebehandeling

In een blog op de site van Bureau DFO spreekt Jurjen Oosterbaan Martinius zijn zorgen uit over de ontwikkeling van de kwaliteit van schadebehandeling. Volgens Oosterbaan...

Dossier nazorg: steeds aparte beroepsfout of niet?

Dossier nazorg: steeds aparte beroepsfout of niet?

Bureau DFO verwacht dat de kernvraag of in het nazorgdossier sprake is van een serie afzonderlijke beroepsfouten waarbij telkens het eigen risico BAV apart geldt,...

Polis tegen financiële gevolgen nieuwe overheidsmaatregelen

Polis tegen financiële gevolgen nieuwe overheidsmaatregelen

Een polis tegen de onverwachte, financiële gevolgen van nieuwe overheidsmaatregelen. Die zou er moeten komen, betoogt Jurjen Oosterbaan (Bureau DFO) op LinkedIn....