Interpolis: parttime ondernemen in opkomst

René Voets 2022

Van de mensen die in de afgelopen vijf jaar een eigen onderneming gestart zijn, is 70 procent dit gestart tijdens of na de pandemie in 2020. Daarbij geeft 29 procent aan dat zij hun onderneming zijn gestart naast een baan in loondienst. Dit blijkt uit onderzoek van Interpolis.

De meeste starters zijn te vinden in de gezondheids- en welzijnszorg (15 procent), komt naar voren uit het onderzoek uitgevoerd door Ipsos. Op de tweede plek staan advisering en onderzoek (13 procent). In deze sectoren start het merendeel van de starters als zzp’er (78 procent). Meer vrijheid en een hoger salaris zijn de grootste redenen om een onderneming te starten.

René Voets, directeur Bedrijven van Interpolis: "We weten uit onze maandelijkse BedrijvenMonitor dat mkb’ers kampen met een enorm tekort aan personeel. Parttime ondernemers lijken in te spelen op het grote personeelstekort en zien kansen om naast hun werk in loondienst opdrachten als zzp’er uit te voeren. Hierbij gaat het voornamelijk om opdrachten in de gezondheids- en welzijnszorg. Sectoren waarvan bekend is dat ze kampen met een groot tekort aan personeel."

Parttime ondernemers maken zich aanzienlijk minder zorgen over hun onderneming dan fulltime ondernemers. Slechts de helft van de starters heeft vooraf gekeken naar wat er mis kan gaan. Interpolis adviseert starters om niet voorbij te gaan aan de risico’s. Zo waarschuwt de verzekeraar voor het gevaar dat starters hun werk-privé balans niet voldoende waarborgen, wanneer ze ook een baan in loondienst hebben.

Voets: "Het gevaar van starten naast een baan in loondienst is dat je als startende ondernemer te veel hooi op je vork neemt. Je wilt je huidige werk in loondienst naar behoren blijven uitvoeren, maar daarnaast ook jezelf als starter van je beste kant laten zien bij je nieuwe opdrachtgevers. Dat kan zorgen voor stress en een hoge werkdruk."

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Jack Hommel (Achmea) kondigt pensionering aan

Jack Hommel (Achmea) kondigt pensionering aan

Jack Hommel, directeur bij Achmea en verantwoordelijk voor bediening van de zakelijke markt via Centraal Beheer & Avéro Achmea, heeft zijn pensionering...

Chantal Vergouw verlaat Interpolis

Chantal Vergouw verlaat Interpolis

Chantal Vergouw is voorgedragen om per 1 juni toe te treden tot de Raad van Bestuur van KPN. Zij werkt sinds medio 2016 bij Achmea als divisievoorzitter van Interpolis....

Interpolis: meer inbraken tijdens carnaval

Interpolis: meer inbraken tijdens carnaval

Dit carnavalsweekend neemt het aantal inbraken met een kwart toe. Daarmee laten de inbraakcijfers in de carnavalsgemeenten voor het eerst sinds de lockdown weer...

Interpolis verwacht verdubbeling aantal inbraken rondom kerst

Interpolis verwacht verdubbeling aantal inbraken rondom kerst

Tijdens de kerstdagen worden per dag 49 procent meer inbraken verwacht dan tijdens de dagen voor kerst. Dat blijkt uit de InbraakBarometer van Interpolis. Over heel...

Fors meer juridische geschillen in aanloop naar Black Friday

Fors meer juridische geschillen in aanloop naar Black Friday

Het aantal juridische geschillen tussen consumenten en webshops laat ten opzichte van 2021 een verdriedubbeling zien, dat blijkt uit cijfers van verzekeraar Interpolis....

"Zorg bij mkb over conflcten over hogere salarissen"

"Zorg bij mkb over conflcten over hogere salarissen"

Mkb'ers zoeken steeds vaker nieuwe werknemers onder ouderen en mensen met een beperking en hebben tegelijkertijd zorgen over mogelijke conflicten met de huidige...

Auto en verzekering geïntegreerd

Auto en verzekering geïntegreerd

“Voor de verzekering wordt alleen naar de risico’s van het object, de Lightyear, gekeken en niet naar de verzekeringnemer.” Aldus Interpolis en...

“Waken voor een najaar met toenemend verzuim”

“Waken voor een najaar met toenemend verzuim”

Interpolis constateert een flinke toename van het aantal verzuimmeldingen en roept op aandacht te houden voor maatregelen tegen corona. René Voets, directeur...

Meer zzp'ers ervaren wanbetalingen opdrachtgevers

Meer zzp'ers ervaren wanbetalingen opdrachtgevers

"Verontrustend is dat ten opzichte van februari dit jaar een groeiende groep te maken heeft met wanbetalingen van opdrachtgevers", aldus  René Voets,...

Mkb-er maakt zich flink meer zorgen over bedrijfsongevallen

Mkb-er maakt zich flink meer zorgen over bedrijfsongevallen

Neem de tijd om medewerkers in te werken. Hiermee voorkomen werkgevers vervelende bedrijfsongevallen en verder oplopen van het ziekteverzuim. Aldus Interpolis. Uit...