Intersoftware reageert op Hypotheek Visie: voorwas in plaats van hoofdwas

Jan Van den Neste Intersoftware LI-foto

"Het gaat hier om validatie, niet om acceptatie." Zo reageert Intersoftware op de opmerkingen eerder deze week van Raj Singh, managing shareholder van Hypotheek Visie.

Jan Van Den Neste van Intersoftware: "We reageren graag op het artikel ‘Maatwerk borgen bij pre-acceptatie’. Laten we helder zijn; onze ambitie was en is om FinData te ontwikkelen tot hét platform voor alle adviessoftware-aanbieders en financiële dienstverleners, omdat we denken dat er veel verduidelijkt en verbeterd kan worden voor het intermediair. De toevoeging van de FinData Validator functionaliteit aan Adviesbox (en vervolgens aan alle adviessoftwarepakketten) is daarin een stap in de goede richting. Die - zo weten wij inmiddels na het doen van een uitgebreide pilot - met groot enthousiasme is ontvangen door verschillende hypotheekadviseurs uit de markt. We lichten graag een paar zaken toe.

“FinData houdt zich niet rechtstreeks bezig met acceptatiebeleid; het gaat hier om validatie niet om acceptatie. Zie het als de voorwas voorafgaand aan de hoofdwas. Daadwerkelijke acceptatie gebeurt altijd door de aanbieder zelf. Door validatie wordt 1) de kans op succes van een aanvraag vergroot door deze te matchen met aanbieders waarvan het acceptatiebeleid het meeste overeenkomt, 2) de mogelijkheid geboden voor een versnelde acceptatie voor standaard aanvragen, waardoor meer tijd overblijft voor maatwerk. Zowel aan de kant van de intermediair als aan de kant van de aanbieder.

“Wijzigingen in rente, productkenmerken en acceptatiebeleid zijn nu al transparant, omdat elke geldverstrekker hier individueel e-mails over stuurt naar het intermediair. Dit laatste is alleen niet heel efficiënt en lastig bij te houden voor een adviseur. FinData lost dit op en maakt het gemakkelijker voor intermediairs, haar klanten, aanbieders en de markt als geheel.

“De platformgedachte is dat iedereen op het platform dezelfde kansen krijgt tegen dezelfde voorwaarden. In de eerste plaats vanuit wet- en regelgeving én daarnaast omdat niemand mee zou doen als er geen gelijkwaardig speelveld is. Ook de AFM is zeer duidelijk geweest over de uitgangspunten voor platformen en het provisieverbod. Uiteraard houden wij ons strikt aan de geldende wet- en regelgeving.

“Dan de combinatie maatwerk en automatisering. Veel hypotheken zijn maatwerk, dat kun je niet allemaal met digitalisering afvangen. Maar je kunt juist op de standaard hypotheken met behulp van digitalisering tijd winnen, zodat je meer aandacht kunt besteden aan maatwerkadvies, zowel vanuit bank als intermediair. En ook dat maakt het platform mogelijk. We hebben ons verhaal al aan een groot deel van de markt toegelicht. Ons platform is inmiddels opengesteld bij ruim 4.500 adviseurs waar we positieve reacties op ontvangen."

Reactie toevoegen

 
Meer over
Hypotheek Visie: “Maatwerk borgen bij pre-acceptatie”

Hypotheek Visie: “Maatwerk borgen bij pre-acceptatie”

“Wat vooraf snel is, kan straks gevolgen hebben.” Aldus Raj Singh, managing shareholder van Hypotheek Visie, bij de toevoeging van de functionaliteit...

'Validator' schat slagingskans in van hypotheekaanvraag

'Validator' schat slagingskans in van hypotheekaanvraag

FinData heeft de funcitonaliteit 'Validator' toegevoegd aan haar digitale platform. Met deze tool kunnen adviseurs die gebruik maken van Adviesbox vooraf "maximaal"...

Duurzaamheidsprofiel: keuze voor transactie of voor opbouw relatie

Duurzaamheidsprofiel: keuze voor transactie of voor opbouw relatie

(Partner in Kennis Duurzaamheidsprofiel in VVP-special Duurzaamheid & Innovatie) Elke adviseur kan voor de woning van een relatie gratis een overzicht van...

Intersoftware rolt online klantidentificatie verder uit

Intersoftware rolt online klantidentificatie verder uit

Intersoftware rolt de identificatieservice Validat verder uit. Validat is tot ten minste 1 juli 2020 gratis te gebruiken. ‘’Er werken op dit moment...

Op afstand klant identificeren bij hypotheekaanvraag

Op afstand klant identificeren bij hypotheekaanvraag

Binnenkort kunnen klanten van een hypotheekadviseur zich op een eenvoudige en betrouwbare manier online identificeren wanneer hun adviseur daar om vraagt. Op 9 maart...

Een platform voor de gehele markt

Een platform voor de gehele markt

(Kennispartner ING Hypotheken in VVP-special Digitale Transformatie) Klanten en adviseurs ervaren in hun dagelijks leven steeds meer digitalisering en gemak. Jacques...

René Frankena Manager Strategie bij Intersoftware

René Frankena Manager Strategie bij Intersoftware

Intersoftware heeft René Frankena benoemd tot Manager Strategie, Innovatie en Business Development. Frankena gaat zich richten op "het verder uitbouwen van...

Financiële data verbinden

Financiële data verbinden

“De financiële sector is doorlopend in beweging. Ook IT-ontwikkelingen bieden nieuwe mogelijkheden. De financieel adviseur moet mee in de veranderingen...

Onafhankelijkheid Intersoftware benadrukt

Onafhankelijkheid Intersoftware benadrukt

"Intersoftware Groep en ING hechten zeer aan de onafhankelijke positie van het bedrijf, het platform en haar software. De Raad van Commissarissen zal hierop toezien."...

3.000ste review via Adviesbox op Advieskeuze.nl

3.000ste review via Adviesbox op Advieskeuze.nl

Recent werd de mijlpaal bereikt van 3.000 reviews via Adviesbox op Advieskeuze.nl. Intersoftware heeft in de Adviesbox software een geautomatiseerde koppeling met...