Is modelmatige taxatie een oplossing?

huissleutel

"Consumenten willen graag zo min mogelijk eigen middelen inbrengen en dit wordt bereikt door een taxatiewaarde gelijk aan de koopsom. Maar wordt een hogere waarde bereikt, dan hoeft er nog minder eigen geld te worden ingebracht. Consumenten hebben hier baat bij en taxateurs werken blijkbaar gretig mee!", aldus Harrie-Jan van Nunen van de Financiële Makelaar in een blog op het New Financial Forum. Hij reageert op het DNB-onderozek naar taxatiewaardes. Hieruit bleek dat in 60 procent van de gevallen de getaxeerde waarde hoger was de koopsom en dat bij één op de drie taxaties de getaxeerde waarde tot op de euro nauwkeurig gelijk lag aan de koopsom.

Van Nunen: "Waar ik benieuwd naar ben, is de rol van de validerende instellingen. Zij verhogen de kostprijs van een taxatierapport, zonder dat dit blijkbaar bijdraagt aan een juiste waardebepaling. Volgens onze huidige minister kan daarom beter gebruik worden gemaakt van de automatische taxatie. Dit voorkomt volgens haar overwaardering. Ook NHG zal naar verwachting binnenkort het modelmatig rapport gaan accepteren. Overigens blijft gelden dat de lening in dat geval niet meer dan 90 procent van de modelmatige waarde mag bedragen. Voor hogere leningen blijft het taxatierapport verplicht. Maar daar zat hem toch juist het probleem?"

Lees HIER de hele blog van Harrie-Jan van Nunen.

Andere vaste bloggers op het New Financial Forum zijn: Jurjen Oosterbaan Martinius (Bureau DFO), Ewald Bary (Lindenhaeghe), Jeroen Oversteegen (Nationale Hypotheekbond), Ted van den Bergh (Triodos Foundation), onderzoeker Fred de Jong, Peter Risseeuw (Periscoop), Maurice van den Hemel (Gewoon lekker leven), identiteitsmarketingexpert Kaj Morel, Kees Haverkamp (Tjip) en auteur Hans Ludo van Mierlo.

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Gratis vertoning 'Normal is over' bijna uitverkocht

Gratis vertoning 'Normal is over' bijna uitverkocht

De gratis vertoning van de documentaire 'Normal is over', die de Stichting New Financial Forum, MaatschapWij, Thrive Institute (Kees Klomp) en a.s.r. op 10 oktober...

Gratis vertoning aangrijpende documentaire 'Normal is over' bij ASR

Gratis vertoning aangrijpende documentaire 'Normal is over' bij ASR

De Stichting New Financial Forum, MaatschapWij, Thrive Institute (Kees Klomp) en a.s.r. vertonen op 10 oktober, op de Dag van de Duurzaamheid, de internationaal...

Ethici helpen financiële dienstverleners zoeken naar tinten grijs

Ethici helpen financiële dienstverleners zoeken naar tinten grijs

"De financiële sector heeft een maatschappelijke sleutelfunctie in de dagelijkse realiteit van mensen. Binnen deze sector is er een grote intrinsieke behoefte...

Verhoog verzekeringsgraad bij mensen met schulden!

Verhoog verzekeringsgraad bij mensen met schulden!

"Er zijn geen harde cijfers zijn, maar er zijn sterke aanwijzingen dat de verzekeringsgraad onder mensen met schulden daalt. Dit leidt tot onwenselijke en soms onmenselijke...

Gewoon... Doen! op de Positive Finance Day 2019

Gewoon... Doen! op de Positive Finance Day 2019

Gewoon... Doen! Dat is dit jaar het thema van de Positive Finance Day, dé kennis-, netwerk- en inspiratiedag voor financieel dienstverleners met een hart...

Waarom het ethisch vermogen in de financiële sector zo slecht ontwikkeld is

Waarom het ethisch vermogen in de financiële sector zo slecht ontwikkeld is

"Ethiek – goed of fout – krijg je toch van huis uit mee? Hoe kan het dan toch dat het ethisch vermogen in de financiële sector zo slecht ontwikkeld...