Ivo Valkenburg likes & unlikes

Ivo Valkenburg zw resized

"Het is de hoogste tijd voor herziening van alle vastgelopen elementen in het financiële systeem." Aldus verbinder en auteur Ivo Valkenburg ('Spirit in Finance') in de rubriek Like & Unlike in de nieuwsbrief van VVP Online.

Wat gaat er momenteel goed in de financiële sector?

"Steeds meer mensen en organisaties doen wat anderen voor onmogelijk houden. Ze zien geld en dienstverlening als een manier om de wereld een stukje beter te maken. Ze dragen actief bij aan vernieuwing van de samenleving. Ze gebruiken de financiële sector als een instrument om de economie te vernieuwen richting meer welzijn en geluk voor mens, natuur en samenleving.

"Er wordt onderling ook steeds meer samengewerkt. Neem bijvoorbeeld het Alternative Finance Festival op 15 en 16 september 2018, een grassroots festival door heel Nederland dat het bestaan viert van financiële alternatieven en iedereen die bezig is met die financiële verandering, van burgercoöperaties tot ethisch bankieren, van lokaal geld tot onvoorwaardelijk geven.

"Ook in het buitenland zij veel praktijkvoorbeelden te vinden van mensen die op een nieuwe manier omgaan met geld en economie. Ze maken de liefde zichtbaar in hun werk. Geld is voor hen een middel geworden, in plaats van een doel op zichzelf. Op de website Love Made Visible heb ik inmiddels meer dan 750 voorbeelden geplaatst. De volgende stap is de publicatie van een boek met mooie fotoportretten van al die ‘movers & shakers’ in de nieuwe economie. Wordt vervolgd!"

Wat kan er beter in de financiële sector?

"Veel! In de kern is er nog weinig veranderd aan het financiële systeem. Vrijwel alle veranderingen vinden binnen het bestaande systeem plaats. De kans op herhaling van gebeurtenissen uit het verleden is dan ook nog levensgroot. Het is de hoogste tijd voor herziening van alle vastgelopen elementen in het financiële systeem. Voor de ontwikkeling en integratie van nieuwe financieel-economische scenario’s voor bijvoorbeeld de manier waarop we geld uit het niets laten scheppen door commerciële banken en de manier waarop we omgaan met rente. De Canadese econoom Mark Anielski laat in zijn laatste boek ‘An Economy of Well Being’ zien dat wereldwijd tal van initiatieven op dit gebied gaande zijn. In september verschijnt het nieuwste boek van de econoom Ad Broere ('Geld in de Bijrol') waarin hij heel expliciet de kernoorzaken ontrafeld van waarom ons geldstelsel telkens weer vastloopt. Ook hij laat zien dat het anders kan. Met mens, natuur en samenleving centraal en geld in de bijrol."

(Foto: Peter Beemsterboer.)

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
André van Luijk likes & unlikes

André van Luijk likes & unlikes

"De hypotheekrenteaftrek is inmiddels een gedrocht geworden." Dat stelt Financieel Planner André van Luijk (Woonvisie en WoonGold) in de rubriek Like &...

Dorine van Basten likes & unlikes

Dorine van Basten likes & unlikes

"De communicatie van hypotheekaanbieders en adviseurs met hun bestaande klanten kan écht veel beter." Aldus Dorine van Basten, voorzitter Stichting Nationaal...

Ron Gardenier likes & unlikes

Ron Gardenier likes & unlikes

"We moeten meer mét en minder afzonderlijk van elkaar doen." Aldus NVGA-voorzitter Ron Gardenier (Aon) in de rubriek Like & Unlike van VVP Online. Gardenier...

Wim Vonk likes & unlikes

Wim Vonk likes & unlikes

"CRM 2.0 gaat over de ‘nieuwe adviseur’: hij/zij die een hoge mate van inleving laat zien." Dat zegt Wim Vonk (SparklingCRM) in de rubriek Like &...

Tony Dingemanse likes & unlikes

Tony Dingemanse likes & unlikes

"De financiële sector luistert naar de klant van 10 jaar geleden en niet naar de klant van nu." Dat zegt Tony Dingemanse (Projectmanager RISK en InsureApp)...

Wim Heeres likes & unlikes

Wim Heeres likes & unlikes

Adviseurs en verzekeraars moeten nóg meer investeren in de onderlinge samenwerking. Dat vindt Adfiz-voorzitter Wim Heeres in de rubriek Like & Unlike...

Bob Stehmann likes & unlikes

Bob Stehmann likes & unlikes

"Technologie en financiële dienstverlening worden steeds vaker gecombineerd met als gevolg directe voordelen in dagelijkse situaties." Dat zegt Bob Stehmann...

Bernardo Walta likes & unlikes

Bernardo Walta likes & unlikes

"Wij, als intermediaire verzekeraar, en de adviseur moeten nog beter gebruikmaken van big data." Aldus Bernardo Walta (De Goudse) in de rubriek Like & Unlike...

Gérard Teurlings likes & unlikes

Gérard Teurlings likes & unlikes

“De vakmens krijgt steeds meer directe invloed bij branche- en beroepsverenigingen. Dat is een goede ontwikkeling”. Aldus Gérard Teurlings, voorzitter...

Herwin Schrijver en Marjol Nikkels like & unlike

Herwin Schrijver en Marjol Nikkels like & unlike

"Inactiviteit wordt beloond. En iedereen weet: hoe langer uit het arbeidsproces, hoe moeilijker het wordt weer aan de slag te gaan." Aldus Marjol Nikkels en...