Jan van de Veen likes & unlikes

Jan van de Veen twitterfoto 2017

In de nieuwe rubriek Like & Unlike in de VVP-nieuwsbrief dit keer volmachtconsultant Jan van de Veen (JV Impuls). "Het vertrouwen tussen volmachtgevers en volmachten is nog nooit op een zo laag niveau geweest."

Wat gaat er momenteel goed in de financiële sector?

"Het ligt voor de hand dat ik als volmachtconsultant een visie geef die gericht is op het volmachtkanaal.
Momenteel wordt een flinke kwaliteits- en efficiencyslag doorgevoerd. Op grote schaal worden oude producten geconverteerd naar de nieuwste producten en tarieven van de volmachtgevers. Dit komt de uniformiteit en efficiency ten goede. Pools zonder toegevoegde waarde zijn grotendeels beëindigd. De rolverdeling tussen gevolmachtigden en volmachtgevers was niet in evenwicht. De volmachtgever besteedt werkzaamheden uit en is als risicodrager de bovenliggende partij. Dat zien we steeds meer terug in de rolverdeling. De omzetgedreven houding heeft plaats gemaakt voor een rendementsgedreven focus en dat is nodig voor de continuïteit van het volmachtkanaal. Van omzet kan een volmachtgever niet leven; wel van rendement."

Wat kan er beter in de financiële sector?

"Vertrouwen. Het vertrouwen tussen volmachtgevers en volmachten is nog nooit op een zo laag niveau geweest. De dialoog heeft plaats gemaakt voor het invullen van allerlei vragenlijsten en controleprogramma’s. Het volmachtkanaal begint te lijden aan controle-obesitas, waardoor flexibiliteit en ondernemerschap onder druk komt. Je kiest met overtuiging voor volmachten of je stopt er mee. Nu maken veel volmachtgevers ‘halve’ keuzes. Maar bijzonder is ook dat sommige volmachten in samenwerkingsverbanden hun eigen nest bevuilen. Zij verkondigen dat kleine volmachtkantoren geen toekomstperspectief hebben en zich beter bij hen kunnen aansluiten. Laat helder zijn dat de kleine volmachtkantoren de beste rendementen hebben en wanneer zij onderdeel worden van een groter geheel, dan is de ervaring dat het snel over is met de positieve resultaat. Groot zijn is lang niet altijd leuk."

Reactie toevoegen

 
Meer over
André van Luijk likes & unlikes

André van Luijk likes & unlikes

"De hypotheekrenteaftrek is inmiddels een gedrocht geworden." Dat stelt Financieel Planner André van Luijk (Woonvisie en WoonGold) in de rubriek Like &...

Dorine van Basten likes & unlikes

Dorine van Basten likes & unlikes

"De communicatie van hypotheekaanbieders en adviseurs met hun bestaande klanten kan écht veel beter." Aldus Dorine van Basten, voorzitter Stichting Nationaal...

Ron Gardenier likes & unlikes

Ron Gardenier likes & unlikes

"We moeten meer mét en minder afzonderlijk van elkaar doen." Aldus NVGA-voorzitter Ron Gardenier (Aon) in de rubriek Like & Unlike van VVP Online. Gardenier...

Wim Vonk likes & unlikes

Wim Vonk likes & unlikes

"CRM 2.0 gaat over de ‘nieuwe adviseur’: hij/zij die een hoge mate van inleving laat zien." Dat zegt Wim Vonk (SparklingCRM) in de rubriek Like &...

Tony Dingemanse likes & unlikes

Tony Dingemanse likes & unlikes

"De financiële sector luistert naar de klant van 10 jaar geleden en niet naar de klant van nu." Dat zegt Tony Dingemanse (Projectmanager RISK en InsureApp)...

Wim Heeres likes & unlikes

Wim Heeres likes & unlikes

Adviseurs en verzekeraars moeten nóg meer investeren in de onderlinge samenwerking. Dat vindt Adfiz-voorzitter Wim Heeres in de rubriek Like & Unlike...

Bob Stehmann likes & unlikes

Bob Stehmann likes & unlikes

"Technologie en financiële dienstverlening worden steeds vaker gecombineerd met als gevolg directe voordelen in dagelijkse situaties." Dat zegt Bob Stehmann...

Bernardo Walta likes & unlikes

Bernardo Walta likes & unlikes

"Wij, als intermediaire verzekeraar, en de adviseur moeten nog beter gebruikmaken van big data." Aldus Bernardo Walta (De Goudse) in de rubriek Like & Unlike...

Gérard Teurlings likes & unlikes

Gérard Teurlings likes & unlikes

“De vakmens krijgt steeds meer directe invloed bij branche- en beroepsverenigingen. Dat is een goede ontwikkeling”. Aldus Gérard Teurlings, voorzitter...

Herwin Schrijver en Marjol Nikkels like & unlike

Herwin Schrijver en Marjol Nikkels like & unlike

"Inactiviteit wordt beloond. En iedereen weet: hoe langer uit het arbeidsproces, hoe moeilijker het wordt weer aan de slag te gaan." Aldus Marjol Nikkels en...