Janthony Wielink, keynote speaker VVP Event Inkomen: ‘drempelfunctievariant’ goede zaak

Euro's nieuw via Pixabay

Minister Van Gennip zet nu in op een ‘drempelfunctievariant’ bij de verplichte basisverzekering voor zelfstandigen. Een goede zaak, meent Janthony Wielink van Enkwest en keynote speaker op het VVP-event Inkomen op dinsdagmiddag 2 juli in het AFAS Theater in Leusden.

Wielink: “Er zijn meerdere manieren om naar arbeidsongeschiktheid te kijken. Tot op heden was dit beroepsarbeidsongeschiktheid, passende arbeid en gangbare arbeid. Voor de verplichte AOV (BAZ) was in eerste instantie het idee om een WIA-achtige verzekering te maken. Maar dit stuit op problemen; wat is een maatmanloon van een ondernemer, het opstellen van de medische mogelijkheden (FML) kost een verzekeringsarts veel tijd en het systeem van UWV om theoretische functies te duiden kent alleen maar beroepen van werknemers. Dus komt er een nieuwe variant bij: drempelfuncties. Drempelfuncties zijn functies waarmee men tenminste het Wettelijk Minimum Loon – het maximum van de BAZ-uitkering - kan verdienen.

“Gezien de uitvoeringsvraagstukken die nu bij UWV liggen is dit een goede zaak. De vraag is wel of er op het medisch vlak tijdsbesparingen zullen zijn, want er zullen nog steeds medische beperkingen worden vastgesteld.  Maar daarna wordt het eenvoudiger.

“Een praktisch punt is wel dat er geen sprake kan zijn van een gedeeltelijke uitkering; het is ja of nee. Dus wel of geen uitkering. Dat houdt de premie laag…

“Het wordt interessant als er bovenwettelijke dekkingen zullen ontstaan die wel uitkeren, terwijl de BAZ niet uitkeert. Voer voor discussie!”

OCTAS

Tijdens het VVP-event Inkomen laat Wielink zijn licht ook over andere actualiteiten bij de inkomensverzekering schijnen, zoals daar zijn het eindrapport van OCTAS, de aanpak van schijnzelfstandigheid, spoor 2 re-integratie voor MKB-werkgevers en de gevolgen van Praktisch Beoordelen binnen de WIA. Steeds wordt het verband gelegd met de individuele en collectieve inkomensverzekeringen, zowel voor het advies als voor het product zelf.

De andere plenaire spreker is Annemieke Postema (AOVdokter, RADI AOV), die zal ingaan op diverse nieuwe ontwikkelingen op AOV-gebied en de veranderende rol van de inkomensadviseur. Ook zal zij laten zien dat voorwaarden en acceptatiebeleid niet altijd goed aansluiten bij de huidige praktijk.

Na het plenaire gedeelte volgen kennissessies van de eventpartners apc holland (beheers- en betaalbaarheid van verzuimrisico's), NN (inhoud nog niet bekend), NNEK & Dazure (dierbaren financieel beschermen met ‘Beleg & Bescherm’) en TAF (het verhaal achter Royal Doctors).

Klik HIER voor meer informatie.

Klik HIER om u aan te melden.

Abonnees van VVP en leden van Adfiz betalen 75 in plaats van 95 euro.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Chris - Assurantiekantoor Broeders 7 mei 2024

Er is iets met een ezel, een steen en twee keer stoten. Gelukkig gaat de politiek zich geen twee keer aan de zelfde steen stoten (maar wel drie keer). Decennia terug hadden we de AAW (Algemene ArbeidsongeschiktheidsWet). Daarna kwam de WAZ die we ons allemaal nog wel zullen herinneren. Allemaal afgeschaft en niet door hun succes volgens mij. Het enige wat we er nog aan over hebben gehouden is de zgn. "A" en "B" rubriek bij de AOV. O ja, en volgens mij liggen er in de kelders van de aanbieders nog wat ongebruikte "vangnetpolissen". Resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst maar volgens mij wel enig inzicht, behalve voor de politiek dan.

Peter van Dijken - Rene de Jonge Financieel Adviseurs 3 mei 2024

Het is allemaal leuk en aardig; uiteindelijk zal blijken dat een verplichte AOV voor ondernemers praktisch onuitvoerbaar is of in ieder geval voor heel veel wet- en regelgeving zorgt waar helemaal niemand op zit te wachten. En dat ligt dan niet aan drempelfuncties maar aan het bepalen van de groep die de verplichte verzekering uiteindelijk moet afnemen en de controle daarop.

Meer over
Praktisch beoordelen 1 juli van start

Praktisch beoordelen 1 juli van start

Vanaf 1 juli wordt er alleen op basis van wat mensen feitelijk verdienen een beoordeling gemaakt van de mate van hun arbeidsongeschiktheid. Dit betreft een tijdelijke...

Internetconsultatie wijziging Dagloonbesluit werknemersverzekeringen

Internetconsultatie wijziging Dagloonbesluit werknemersverzekeringen

Mensen die ziek zijn geworden in de WW en vervolgens arbeidsongeschikt worden, krijgen soms een lagere uitkering door de manier waarop het zogenaamde ‘dagloon’...

Daling ziekteverzuim zet door in eerste kwartaal

Daling ziekteverzuim zet door in eerste kwartaal

In het eerste kwartaal van 2024 lag het ziekteverzuim van werknemers met 5,5 procent opnieuw lager dan een jaar eerder. Ook in het eerste kwartaal van 2023 was er...

Kijk op inkomensactualiteiten op VVP-event Inkomen

Kijk op inkomensactualiteiten op VVP-event Inkomen

VVP organiseert op dinsdagmiddag 2 juli haar zesde vakevent Inkomen. Dit met Janthony Wielink (Enkwest) en Annemieke Postema (AOVdokter, RADI AOV) als plenaire sprekers....

Absoluut arbeidsongeschiktheidscriterium in BAZ

Absoluut arbeidsongeschiktheidscriterium in BAZ

De Basisverzekering Arbeidsongeschiktheid Zelfstandigen (BAZ), sinds dinsdag in internetconsultatie, krijgt een van de WIA afwijkend arbeidsongeschiktheidscriterium. Het...

Ook BAZ-premie fiscaal aftrekbaar

Ook BAZ-premie fiscaal aftrekbaar

Ook de premie van de Basisverzekering Arbeidsongeschiktheid Zelfstandigen (BAZ), momenteel in internetconsultatie, wordt fiscaal aftrekbaar. Minister Van Gennip:...

BAZ krijgt uniforme stabiliteitsbijdrage

BAZ krijgt uniforme stabiliteitsbijdrage

Tot grote vreugde van de private verzekeraars kent het wetsvoorstel Basisverzekering Arbeidsongeschiktheid Zelfstandigen (BAZ), eerder deze week in consultatie gegaan,...

Bijna helft werknemers werkt door ondanks ziekte

Bijna helft werknemers werkt door ondanks ziekte

Maar liefst 46 procent van de werknemers zal zich volgens onderzoek door Acture niet ziekmelden terwijl hij of zij wel ziek is uit angst om collega’s teleur...

Verbond: "Op het eerste gezicht een gebalanceerd voorstel"

Verbond: "Op het eerste gezicht een gebalanceerd voorstel"

"Op het eerste oog is dit een gebalanceerd voorstel, dat voldoende rekening houdt met de uiteenlopende wensen en de enorme diversiteit qua werkzaamheden onder zelfstandigen’."...

Verplichte verzekering arbeidsongeschiktheid voor zelfstandigen in internetconsultatie

Verplichte verzekering arbeidsongeschiktheid voor zelfstandigen in internetconsultatie

Minister Van Gennip heeft de Wet Basisverzekering Arbeidsongeschiktheid Zelfstandigen (BAZ) in internetconsultatie gebracht. De BAZ is uitgewerkt aan de hand van...