Jongeren zwijgen over studieschuld bij hypotheekaanvraag

Hendrik Schakel

Vijftien procent van de jonge volwassenen (22-35 jaar), verzwijgt zijn of haar studieschuld bij een hypotheekaanvraag of is van plan dit te doen, zo blijkt uit onderzoek van Panelwizard onder 1.019 Nederlanders tussen de 22 en 35 in opdracht van hypotheekadviseur Viisi.

Jonge volwassenen zijn bereid ver te gaan om de financiering van een hypotheek rond te krijgen, zo blijkt uit het onderzoek. Dit gaat: van geld lenen van familie tot het verzwijgen van de studieschuld. “De meeste hypotheken zijn gewoon haalbaar als je netjes je studieschuld doorgeeft. Verzwijgen is in elk geval nooit verstandig. Als de geldverstrekker erachter komt, ben je veel verder van huis”, aldus Hendrik Schakel van Viisi. “Wat ons betreft zou de overheid een studieschuld gewoon een BKR-registratie kunnen geven, net als alle andere leningen. Dat zou een hoop duidelijkheid scheppen.”

Zeven op de tien ondervraagden geeft aan geen schenking te krijgen voor de eerste woning. Volgens Viisi verklaart dit waarom zoveel jonge Nederlanders vinden dat het mogelijk moet zijn een hypotheek te krijgen die hoger is dan de marktwaarde van een huis. Dit zou namelijk betekenen dat zij minder eigen vermogen hoeven in te brengen. Maar liefst 55 procent van de ondervraagden geeft aan voorstander te zijn van dergelijke regelgeving.

Twee op de vijf ondervraagden geven tevens aan maandelijks te weinig geld over te houden om te sparen voor een toekomstige woning of om geld te steken in het huidige huis. Onder éénpersoons huishoudens ligt dit percentage zelfs op 51 procent.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Kees van den Berg - Depremievergelijker.nl 8 mei 2019

Een telefoon van Euro 650,- wordt geregistreerd bij het BKR, soms met hypotheekproblemen als gevolg en een studiefinanciering van Euro 20.000,- niet. De toegestane lange aflossingsduur ten spijt; aflossen op de studiefinanciering kost altijd meer dan de telefoon. Politieke struisvogels vrezen dat er dan nog minder starters een huis kunnen kopen... Maar dan is dit wel een heel slecht instrument en er komen nog eens grote brokken van. Los daarvan is het zorgelijk dat jongeren zo makkelijk liegen en hun zin doordrijven.....

Meer over
Ingrijpende oplossingen voor de woningmarkt

Ingrijpende oplossingen voor de woningmarkt

"Installeer een commissie met een mandaat. Een commissie die bestaat uit alle belangrijke partijen en waarvan de leden het mandaat van hun partij hebben om thema’s...

"Stel limiet aan aantal huizen dat investeerder mag verhuren”

"Stel limiet aan aantal huizen dat investeerder mag verhuren”

Vijfenzestig procent van de Nederlanders vindt dat de overheid een limiet moet stellen aan het aantal huizen dat investeerders en beleggers mogen verhuren en verkopen. Daarnaast...

Een of vijf jonge mensen bereid tot overbieden op huis

Een of vijf jonge mensen bereid tot overbieden op huis

Twintig procent van de jonge Nederlanders is bereid te overbieden op een huis, ook al kunnen ze voor dat bedrag geen extra lening krijgen. Dit blijkt uit onderzoek van...