Jos Baeten (a.s.r.): “Kosten volmacht mogen niet hoger zijn dan onze eigen kosten”

Jos Baeten 2021

a.s.r. behoudt vol het geloof in de volmachttekening. Deze is belangrijk, aldus CEO Jos Baeten. Baeten tegenover VVP bij de presentatie van de jaarcijfers: “Steeds meer financieel adviseurs zijn samengegaan of opgegaan in grote groepen, die doorgaans een groot volmachtbedrijf hebben. Wij zien dat een steeds groter deel van onze omzet bij property/casualty en verzuim in volmacht tot stand komt.”

Bijna alle volmachtkantoren zijn inmiddels akkoord gegaan met de aanpassing door a.s.r. in de volmachtbeloning. Deze aanpassing, benadrukt Baeten, stoelt op de afspraken tussen NVGA en Verbond. Maar a.s.r. houdt wel degelijk ook de kostenontwikkeling bij volmachten in de gaten. “‘Volmachten is een vorm van uitbesteding en het kan niet zo zijn dat de kosten voor de klant door de uitbesteding hoger worden, en onze kosten zijn inmiddels substantieel gedaald. Zij bedragen nu zo’n 8,5 procent. Dat er druk is gekomen op de volmachtbedrijven om de kosten te verlagen, is in onze ogen niet meer dan logisch.”

195.000 nieuwe zorgverzekerden

a.s.r. en Ditzo wisten dit overstapseizoen 195.000 nieuwe verzekerden aan te trekken. Baeten: “Het wegvallen van het restant collectiviteitskorting heeft er mogelijk voor gezorgd dat mensen kritischer naar hun zorgverzekering en premie zijn gaan kijken. Daarnaast speelt de inflatie een rol; mensen proberen te besparen op hun zorgverzekering. Bij ons zijn wel meer aanvullende pakketten gesloten, maar we zien dat mensen de dekking beperken. Wat wij niet herkennen, is dat mensen het vrijwillige eigen risico verhogen. Bij ons kiezen mensen juist voor een lager eigen risico.”

Baeten denkt dat de inflatie zeker gaat doorwerken in de zorgpremie 2024, ook omdat de inflatie inmiddels heeft geleid tot forse looneisen. De loonkosten zijn echter slechts een onderdeel van de zorgkosten die alsmaar verder stijgen. “We worden steeds ouder, willen tot op het laatst de best mogelijke zorg, linksom of rechtsom wordt dat bij de burger in rekening gebracht. We zijn op weg naar een crisis in de zorg als we er niet in slagen de zorgconsumptie te dempen.”

Niet rijk rekenen

De inflatie leidt ook in andere verzekeringsbranches tot hogere kosten en uiteindelijk hogere premies. Baeten: “We zien nu al de combined ratio Schade iets toenemen, onder andere doordat herstelkosten omhoog gaan. Wij zullen de inflatie in dit geval niet volledig doorrekenen, maar een stijging van de motorrijtuigenpremies is onvermijdelijk.”

a.s.r.-onderdeel Ardanta (uitvaartverzekering) kwam in het nieuws door een stevige opwaartse premieaanpassing. Ardanta volgt de consumentenprijsindex van het CBS. Die was vorig jaar op enig moment meer dan veertien procent. Inmiddels daalt zij weer en Baeten zegt dat ook die daling zal worden gevolgd.

“Maar we moeten ons als samenleving ook niet rijk rekenen,”, meent Baeten, “want de gasprijs mag dan weer zijn gedaald, andere prijzen – en dan met name de voedselprijzen – zijn echt wel flink omhoog gegaan. En dan komt er nog de impact van de loonsverhogingen die werknemers nu eisen.”

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Gerda - N.v.t. 24 februari 2023

Goh...ook nog een opmerkingen over de haalbaarheid van de door de overheid aan de burgers opgelegde verplichte zorgverzekering en van welke 'Minister Hogervorst-zorgwet' de private-ondernemers Verzekeraars slecht een een uitvoerende taak hebben gekregen. 'We zijn op weg naar een crisis in de zorg als we er niet in slagen om de zorgconsumptie te dempen' : zouden we een mening hierover niet liever huidige regeringsfunctionarissen overlaten?

Ed Dohle - DC 23 februari 2023

Volmachten blijven vooral belangrijk doordat zij vele malen sneller kunnen en willen reageren dan verzekeraars! Kosten verlagen door het persoonlijke service niveau te verlagen kan iedereen!

Meer over
Grote verschillen tussen generaties op werkvloer

Grote verschillen tussen generaties op werkvloer

Representatief onderzoek van a.s.r. onder werkend Nederland laat grote verschillen zien tussen generaties als het gaat om de wens om flexibel te werken, het omgaan...

Gratis energieadvies op maat voor hypotheekklanten a.s.r.

Gratis energieadvies op maat voor hypotheekklanten a.s.r.

a.s.r. gaat samenwerken met Energiebespaarders. Vanaf 1 juni kunnen nieuwe hypotheekklanten van a.s.r. terecht bij Energiebespaarders voor gratis energieadvies op...

Modernisering GVS afgeblazen

Modernisering GVS afgeblazen

Minister Kuipers blaast de modernisering van het geneesmiddelenvergoedingssysteem (GVS) af, nadat hij haar eerder al had uitgesteld. Met het niet doorvoeren van...

Onduidelijkheid over gecontracteerde zorg risico voor verzekerden

Onduidelijkheid over gecontracteerde zorg risico voor verzekerden

Bij hun keuze wel of niet over te stappen van zorgpolis was ruim een derde van alle verzekerden zich er niet van bewust dat er nog onderhandelingen liepen tussen...

By Annelies trots op nominatie Advies Award 2023

By Annelies trots op nominatie Advies Award 2023

Annelies Schoonderbeek van By Annelies uit Zwolle, één van de drie genomineerden in de categorie Hypotheek Advies, is blij met de nominatie voor...

Veldhuis Advies trakteert op taart na nominatie VVP Advies Award

Veldhuis Advies trakteert op taart na nominatie VVP Advies Award

Veldhuis Advies trakteert op taart nadat ze - samen met twee andere kantoren - zijn genomineerd in de categorie Zakelijk Advies van de VVP Advies Award 2023. Het...

Thomas verzekert genomineerd in categorie Starters VVP Advies Award 2023

Thomas verzekert genomineerd in categorie Starters VVP Advies Award 2023

Thomas van Uunen van Thomas verzekert, één van de drie genomineerden in de categorie Starters, is verheugd met zijn nominatie voor de VVP Advies...

Hyppe showt nominatie Advies Award 2023 op groot LED-scherm

Hyppe showt nominatie Advies Award 2023 op groot LED-scherm

Hyppe is supertrots op de nominatie voor de Advies Award 2023 in de categorie Hypotheken en dat laten ze weten ook. Op een LED-scherm van maar liefst 25m²...

Dit zijn de 21 genomineerden voor de VVP Advies Award 2023...

Dit zijn de 21 genomineerden voor de VVP Advies Award 2023...

De jury van de VVP Advies Award 2023 heeft de namen bekend gemaakt van de meest klantgerichte advieskantoren van Nederland in de categorieën Particulier Advies,...

Naam a.s.r. nu ook gebruikt voor direct writing

Naam a.s.r. nu ook gebruikt voor direct writing

Zoals aangekondigd zet a.s.r. haar naam sinds maandag ook in voor direct writing. Dit is het gevolg van de naamswijziging van Ditzo en Europeesche Verzekeringen...