Jos Baeten (a.s.r.): “Kosten volmacht mogen niet hoger zijn dan onze eigen kosten”

Jos Baeten 2021

a.s.r. behoudt vol het geloof in de volmachttekening. Deze is belangrijk, aldus CEO Jos Baeten. Baeten tegenover VVP bij de presentatie van de jaarcijfers: “Steeds meer financieel adviseurs zijn samengegaan of opgegaan in grote groepen, die doorgaans een groot volmachtbedrijf hebben. Wij zien dat een steeds groter deel van onze omzet bij property/casualty en verzuim in volmacht tot stand komt.”

Bijna alle volmachtkantoren zijn inmiddels akkoord gegaan met de aanpassing door a.s.r. in de volmachtbeloning. Deze aanpassing, benadrukt Baeten, stoelt op de afspraken tussen NVGA en Verbond. Maar a.s.r. houdt wel degelijk ook de kostenontwikkeling bij volmachten in de gaten. “‘Volmachten is een vorm van uitbesteding en het kan niet zo zijn dat de kosten voor de klant door de uitbesteding hoger worden, en onze kosten zijn inmiddels substantieel gedaald. Zij bedragen nu zo’n 8,5 procent. Dat er druk is gekomen op de volmachtbedrijven om de kosten te verlagen, is in onze ogen niet meer dan logisch.”

195.000 nieuwe zorgverzekerden

a.s.r. en Ditzo wisten dit overstapseizoen 195.000 nieuwe verzekerden aan te trekken. Baeten: “Het wegvallen van het restant collectiviteitskorting heeft er mogelijk voor gezorgd dat mensen kritischer naar hun zorgverzekering en premie zijn gaan kijken. Daarnaast speelt de inflatie een rol; mensen proberen te besparen op hun zorgverzekering. Bij ons zijn wel meer aanvullende pakketten gesloten, maar we zien dat mensen de dekking beperken. Wat wij niet herkennen, is dat mensen het vrijwillige eigen risico verhogen. Bij ons kiezen mensen juist voor een lager eigen risico.”

Baeten denkt dat de inflatie zeker gaat doorwerken in de zorgpremie 2024, ook omdat de inflatie inmiddels heeft geleid tot forse looneisen. De loonkosten zijn echter slechts een onderdeel van de zorgkosten die alsmaar verder stijgen. “We worden steeds ouder, willen tot op het laatst de best mogelijke zorg, linksom of rechtsom wordt dat bij de burger in rekening gebracht. We zijn op weg naar een crisis in de zorg als we er niet in slagen de zorgconsumptie te dempen.”

Niet rijk rekenen

De inflatie leidt ook in andere verzekeringsbranches tot hogere kosten en uiteindelijk hogere premies. Baeten: “We zien nu al de combined ratio Schade iets toenemen, onder andere doordat herstelkosten omhoog gaan. Wij zullen de inflatie in dit geval niet volledig doorrekenen, maar een stijging van de motorrijtuigenpremies is onvermijdelijk.”

a.s.r.-onderdeel Ardanta (uitvaartverzekering) kwam in het nieuws door een stevige opwaartse premieaanpassing. Ardanta volgt de consumentenprijsindex van het CBS. Die was vorig jaar op enig moment meer dan veertien procent. Inmiddels daalt zij weer en Baeten zegt dat ook die daling zal worden gevolgd.

“Maar we moeten ons als samenleving ook niet rijk rekenen,”, meent Baeten, “want de gasprijs mag dan weer zijn gedaald, andere prijzen – en dan met name de voedselprijzen – zijn echt wel flink omhoog gegaan. En dan komt er nog de impact van de loonsverhogingen die werknemers nu eisen.”

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Gerda - N.v.t. 24 februari 2023

Goh...ook nog een opmerkingen over de haalbaarheid van de door de overheid aan de burgers opgelegde verplichte zorgverzekering en van welke 'Minister Hogervorst-zorgwet' de private-ondernemers Verzekeraars slecht een een uitvoerende taak hebben gekregen. 'We zijn op weg naar een crisis in de zorg als we er niet in slagen om de zorgconsumptie te dempen' : zouden we een mening hierover niet liever huidige regeringsfunctionarissen overlaten?

Ed Dohle - DC 23 februari 2023

Volmachten blijven vooral belangrijk doordat zij vele malen sneller kunnen en willen reageren dan verzekeraars! Kosten verlagen door het persoonlijke service niveau te verlagen kan iedereen!

Meer over
Duurzaamheid en verzekeren: meer dan een groen advies

Duurzaamheid en verzekeren: meer dan een groen advies

(Partner in kennis a.s.r. in VVP-special Duurzaam Advies 2024) Duurzaamheid gaat verder dan de klimaat-onderwerpen. Het omvat bijvoorbeeld ook de sociale verantwoordelijkheid...

Forse premieverhogingen a.s.r. bij particuliere schadeverzekeringen

Forse premieverhogingen a.s.r. bij particuliere schadeverzekeringen

a.s.r. voert soms fors premieverhogingen door bij haar particuliere schadeverzekeringen. Zo gaan casco- en WA-premie bij bromfietsen met 20 procent omhoog, wordt...

Mkb-ers winnen geen advies in voor belangrijkste bedrijfsrisico's

Mkb-ers winnen geen advies in voor belangrijkste bedrijfsrisico's

Een op de drie ondernemers in het MKB wint geen advies in voor de belangrijkste bedrijfsrisico’s, zo blijkt uit de eerste nationale monitor risicomanagement...

a.s.r. en Nibud introduceren quickscan Financiële redzaamheid voor mbo-studenten

a.s.r. en Nibud introduceren quickscan Financiële redzaamheid voor mbo-studenten

Tijdens de maandag begonnen Week van het geld 2024 introduceren a.s.r. en het Nibud speciaal voor mbo-studenten de Nibud Quickscan Financiële redzaamheid. Deze...

NZa treedt op tegen zorgverzekeraars voor niet nakomen zorgplicht

NZa treedt op tegen zorgverzekeraars voor niet nakomen zorgplicht

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) legt twee zorgverzekeraars een formele maatregel op voor het niet nakomen van hun zorgplicht. De NZa onderzocht de grootste zorgverzekeraar...

a.s.r. verkoopt Knab aan Oostenrijks BAWAG Group

a.s.r. verkoopt Knab aan Oostenrijks BAWAG Group

ASR Nederland (a.s.r.) heeft overeenstemming bereikt over de verkoop van Knab aan BAWAG Group AG voor een bedrag van 510 miljoen euro. a.s.r. liet al eerder weten...

"Nieuwe leennormen maken huizen met slecht energielabel aantrekkelijker"

"Nieuwe leennormen maken huizen met slecht energielabel aantrekkelijker"

Nu met de nieuwe leennormen meer geld kan worden geleend voor verduurzaming, is het volgens a.s.r. aantrekkelijker geworden om ook te kijken naar woningen met een...

Overstapcijfer 2024 lager dan 2023

Overstapcijfer 2024 lager dan 2023

6,5 procent van de verzekerden zijn eind 2023 overgestapt naar een andere zorgverzekeraar. In totaal gaat het tot nu toe om 1,2 miljoen overstappers, zo blijkt uit...

"Verzekerde zorg gegarandeerd ook bij omzetplafond"

"Verzekerde zorg gegarandeerd ook bij omzetplafond"

De stelling van de Consumentenbond dat een omzetplafond automatisch leidt tot een patiëntenstop en het niet leveren van zorg is volgens Zorgverzekeraars Nederland...

Steeds meer contracten tussen ziekenhuizen en zorgverzekeraars afgerond

Steeds meer contracten tussen ziekenhuizen en zorgverzekeraars afgerond

De afgelopen twee weken zijn er flink wat contracten afgesloten tussen zorgverzekeraars en ziekenhuizen. Dat blijkt uit een inventarisatie van Geld.nl. “Op...