Jos Baeten (a.s.r.): “Kosten volmacht mogen niet hoger zijn dan onze eigen kosten”

Jos Baeten 2021

a.s.r. behoudt vol het geloof in de volmachttekening. Deze is belangrijk, aldus CEO Jos Baeten. Baeten tegenover VVP bij de presentatie van de jaarcijfers: “Steeds meer financieel adviseurs zijn samengegaan of opgegaan in grote groepen, die doorgaans een groot volmachtbedrijf hebben. Wij zien dat een steeds groter deel van onze omzet bij property/casualty en verzuim in volmacht tot stand komt.”

Bijna alle volmachtkantoren zijn inmiddels akkoord gegaan met de aanpassing door a.s.r. in de volmachtbeloning. Deze aanpassing, benadrukt Baeten, stoelt op de afspraken tussen NVGA en Verbond. Maar a.s.r. houdt wel degelijk ook de kostenontwikkeling bij volmachten in de gaten. “‘Volmachten is een vorm van uitbesteding en het kan niet zo zijn dat de kosten voor de klant door de uitbesteding hoger worden, en onze kosten zijn inmiddels substantieel gedaald. Zij bedragen nu zo’n 8,5 procent. Dat er druk is gekomen op de volmachtbedrijven om de kosten te verlagen, is in onze ogen niet meer dan logisch.”

195.000 nieuwe zorgverzekerden

a.s.r. en Ditzo wisten dit overstapseizoen 195.000 nieuwe verzekerden aan te trekken. Baeten: “Het wegvallen van het restant collectiviteitskorting heeft er mogelijk voor gezorgd dat mensen kritischer naar hun zorgverzekering en premie zijn gaan kijken. Daarnaast speelt de inflatie een rol; mensen proberen te besparen op hun zorgverzekering. Bij ons zijn wel meer aanvullende pakketten gesloten, maar we zien dat mensen de dekking beperken. Wat wij niet herkennen, is dat mensen het vrijwillige eigen risico verhogen. Bij ons kiezen mensen juist voor een lager eigen risico.”

Baeten denkt dat de inflatie zeker gaat doorwerken in de zorgpremie 2024, ook omdat de inflatie inmiddels heeft geleid tot forse looneisen. De loonkosten zijn echter slechts een onderdeel van de zorgkosten die alsmaar verder stijgen. “We worden steeds ouder, willen tot op het laatst de best mogelijke zorg, linksom of rechtsom wordt dat bij de burger in rekening gebracht. We zijn op weg naar een crisis in de zorg als we er niet in slagen de zorgconsumptie te dempen.”

Niet rijk rekenen

De inflatie leidt ook in andere verzekeringsbranches tot hogere kosten en uiteindelijk hogere premies. Baeten: “We zien nu al de combined ratio Schade iets toenemen, onder andere doordat herstelkosten omhoog gaan. Wij zullen de inflatie in dit geval niet volledig doorrekenen, maar een stijging van de motorrijtuigenpremies is onvermijdelijk.”

a.s.r.-onderdeel Ardanta (uitvaartverzekering) kwam in het nieuws door een stevige opwaartse premieaanpassing. Ardanta volgt de consumentenprijsindex van het CBS. Die was vorig jaar op enig moment meer dan veertien procent. Inmiddels daalt zij weer en Baeten zegt dat ook die daling zal worden gevolgd.

“Maar we moeten ons als samenleving ook niet rijk rekenen,”, meent Baeten, “want de gasprijs mag dan weer zijn gedaald, andere prijzen – en dan met name de voedselprijzen – zijn echt wel flink omhoog gegaan. En dan komt er nog de impact van de loonsverhogingen die werknemers nu eisen.”

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Gerda - N.v.t. 24 februari 2023

Goh...ook nog een opmerkingen over de haalbaarheid van de door de overheid aan de burgers opgelegde verplichte zorgverzekering en van welke 'Minister Hogervorst-zorgwet' de private-ondernemers Verzekeraars slecht een een uitvoerende taak hebben gekregen. 'We zijn op weg naar een crisis in de zorg als we er niet in slagen om de zorgconsumptie te dempen' : zouden we een mening hierover niet liever huidige regeringsfunctionarissen overlaten?

Ed Dohle - DC 23 februari 2023

Volmachten blijven vooral belangrijk doordat zij vele malen sneller kunnen en willen reageren dan verzekeraars! Kosten verlagen door het persoonlijke service niveau te verlagen kan iedereen!

Meer over
Het Raadhuis wint categorie Particulier Advies VVP Advies Award 2024

Het Raadhuis wint categorie Particulier Advies VVP Advies Award 2024

Adviesgroep Het Raadhuis heeft de VVP Advies Award 2024 Categorie Particulier Advies gewonnen. Jurylid Ingrid Oudhuis (Scildon) overhandigde persoonlijk namens...

Du Gardijn winnaar categorie Zakelijk Advies VVP Advies Award 2024

Du Gardijn winnaar categorie Zakelijk Advies VVP Advies Award 2024

Du Gardijn heeft de VVP Advies Award 2024 Categorie Zakelijk Advies gewonnen. Jurylid Edwin Bosma (BHB Dullemond) overhandigde persoonlijk namens de jury de award,...

Deskundig Actueel: René Draaisma (a.s.r.) over wetsvoorstel BAZ

Deskundig Actueel: René Draaisma (a.s.r.) over wetsvoorstel BAZ

a.s.r. noemt het wetsvoorstel Basisverzekering Arbeidsongeschiktheid Zelfstandigen (BAZ) een gebalanceerd concept. René Draaisma, directeur Intermediaire...

Ferzekerd wint startersprijs VVP Advies Award 2024

Ferzekerd wint startersprijs VVP Advies Award 2024

Ferzekerd heeft de startersprijs gewonnen van de VVP Advies Award 2024. Jurylid Ingrid Oudhuis (Scildon) overhandigde persoonlijk namens de jury de award, de bloemen...

Wij Zijn Loek categoriewinnaar Niche VVP Advies Award 2024

Wij Zijn Loek categoriewinnaar Niche VVP Advies Award 2024

Wij Zijn Loek heeft de VVP Advies Award 2024 Categorie Niche gewonnen. Jurylid Kenneth Leenders (Expat Mortgages) overhandigde persoonlijk namens de jury de award,...

a.s.r. wil leidende verzekeraar in Nederland worden

a.s.r. wil leidende verzekeraar in Nederland worden

"De overname van Aegon Nederland is een mijlpaal in de ambitie van a.s.r. om een leidende verzekeraar in Nederland te worden", aldus a.s.r. tijdens een Capital Markets...

De Regt Adviesgroep winnaar categorie Pensioen Advies van VVP Advies Award 2024

De Regt Adviesgroep winnaar categorie Pensioen Advies van VVP Advies Award 2024

De Regt Adviesgroep heeft de VVP Advies Award 2024 categorie Pensioen Advies gewonnen. Jurylid Edwin Bosma (BHB Dullemond) overhandigde persoonlijk namens de jury...

Jos Baeten nieuwe Verbondsvoorzitter

Jos Baeten nieuwe Verbondsvoorzitter

Jos Baeten wordt op 26 juni tijdens de Algemene Ledenvergadering (ALV) door het bestuur voorgedragen als nieuwe voorzitter van het Verbond van Verzekeraars voor...

Huiseigenaar wordt niet per se slapend rijk

Huiseigenaar wordt niet per se slapend rijk

Het beeld dat huiseigenaren slapend rijk worden, is volgens Van Bruggen Adviesgroep een stuk genuanceerder. De adviesketen: "Ja, veel huiseigenaren hebben de afgelopen...

Kifid: te laag bedrag, geen beroep

Kifid: te laag bedrag, geen beroep

(Kifid-uitspraak GC 2024-0444) Een consument heeft een klacht ingediend omdat in zijn optiek de uitvoerder van de rechtsbijstandverzekering een beroepsfout heeft...