Jos Baeten (a.s.r.): “Kosten volmacht mogen niet hoger zijn dan onze eigen kosten”

Jos Baeten 2021

a.s.r. behoudt vol het geloof in de volmachttekening. Deze is belangrijk, aldus CEO Jos Baeten. Baeten tegenover VVP bij de presentatie van de jaarcijfers: “Steeds meer financieel adviseurs zijn samengegaan of opgegaan in grote groepen, die doorgaans een groot volmachtbedrijf hebben. Wij zien dat een steeds groter deel van onze omzet bij property/casualty en verzuim in volmacht tot stand komt.”

Bijna alle volmachtkantoren zijn inmiddels akkoord gegaan met de aanpassing door a.s.r. in de volmachtbeloning. Deze aanpassing, benadrukt Baeten, stoelt op de afspraken tussen NVGA en Verbond. Maar a.s.r. houdt wel degelijk ook de kostenontwikkeling bij volmachten in de gaten. “‘Volmachten is een vorm van uitbesteding en het kan niet zo zijn dat de kosten voor de klant door de uitbesteding hoger worden, en onze kosten zijn inmiddels substantieel gedaald. Zij bedragen nu zo’n 8,5 procent. Dat er druk is gekomen op de volmachtbedrijven om de kosten te verlagen, is in onze ogen niet meer dan logisch.”

195.000 nieuwe zorgverzekerden

a.s.r. en Ditzo wisten dit overstapseizoen 195.000 nieuwe verzekerden aan te trekken. Baeten: “Het wegvallen van het restant collectiviteitskorting heeft er mogelijk voor gezorgd dat mensen kritischer naar hun zorgverzekering en premie zijn gaan kijken. Daarnaast speelt de inflatie een rol; mensen proberen te besparen op hun zorgverzekering. Bij ons zijn wel meer aanvullende pakketten gesloten, maar we zien dat mensen de dekking beperken. Wat wij niet herkennen, is dat mensen het vrijwillige eigen risico verhogen. Bij ons kiezen mensen juist voor een lager eigen risico.”

Baeten denkt dat de inflatie zeker gaat doorwerken in de zorgpremie 2024, ook omdat de inflatie inmiddels heeft geleid tot forse looneisen. De loonkosten zijn echter slechts een onderdeel van de zorgkosten die alsmaar verder stijgen. “We worden steeds ouder, willen tot op het laatst de best mogelijke zorg, linksom of rechtsom wordt dat bij de burger in rekening gebracht. We zijn op weg naar een crisis in de zorg als we er niet in slagen de zorgconsumptie te dempen.”

Niet rijk rekenen

De inflatie leidt ook in andere verzekeringsbranches tot hogere kosten en uiteindelijk hogere premies. Baeten: “We zien nu al de combined ratio Schade iets toenemen, onder andere doordat herstelkosten omhoog gaan. Wij zullen de inflatie in dit geval niet volledig doorrekenen, maar een stijging van de motorrijtuigenpremies is onvermijdelijk.”

a.s.r.-onderdeel Ardanta (uitvaartverzekering) kwam in het nieuws door een stevige opwaartse premieaanpassing. Ardanta volgt de consumentenprijsindex van het CBS. Die was vorig jaar op enig moment meer dan veertien procent. Inmiddels daalt zij weer en Baeten zegt dat ook die daling zal worden gevolgd.

“Maar we moeten ons als samenleving ook niet rijk rekenen,”, meent Baeten, “want de gasprijs mag dan weer zijn gedaald, andere prijzen – en dan met name de voedselprijzen – zijn echt wel flink omhoog gegaan. En dan komt er nog de impact van de loonsverhogingen die werknemers nu eisen.”

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Gerda - N.v.t. 24 februari 2023

Goh...ook nog een opmerkingen over de haalbaarheid van de door de overheid aan de burgers opgelegde verplichte zorgverzekering en van welke 'Minister Hogervorst-zorgwet' de private-ondernemers Verzekeraars slecht een een uitvoerende taak hebben gekregen. 'We zijn op weg naar een crisis in de zorg als we er niet in slagen om de zorgconsumptie te dempen' : zouden we een mening hierover niet liever huidige regeringsfunctionarissen overlaten?

Ed Dohle - DC 23 februari 2023

Volmachten blijven vooral belangrijk doordat zij vele malen sneller kunnen en willen reageren dan verzekeraars! Kosten verlagen door het persoonlijke service niveau te verlagen kan iedereen!

Meer over
a.s.r. informeert adviseurs over naamswijziging Ardanta

a.s.r. informeert adviseurs over naamswijziging Ardanta

Zoals eerder aangekondigd verandert de naam Ardanta vanaf 25 september in a.s.r.. Klanten van adviseurs worden vanaf die datum over de naamswijziging geïnformeerd...

Zorgpremie stijgt met circa twaalf euro per maand

Zorgpremie stijgt met circa twaalf euro per maand

Door onder meer loonstijgingen, inflatie en meer vraag naar zorg stijgen de zorgkosten in 2024. Hierdoor gaat de premie van de basisverzekering naar verwachting...

Halve finale Advies Award 2023 in beeld…

Halve finale Advies Award 2023 in beeld…

De drie finalisten van de Advies Award 2023 zijn inmiddels bekend. Van de spannende halve finale, die 6 september werd gehouden, heeft Jeffrey Korte een korte sfeerimpressie...

VVP Event Inkomen: stilte voor storm in sociale zekerheid?

VVP Event Inkomen: stilte voor storm in sociale zekerheid?

De sociale zekerheid ontwikkelt zich op details, maar werkelijke verandering  - voorzover nodig – laat op zich wachten. Dat werd duidelijk op het vijfde...

ABC Pensioen, Sinior en Veldhuis naar finale VVP Advies Award 2023

ABC Pensioen, Sinior en Veldhuis naar finale VVP Advies Award 2023

ABC Pensioen, Sinior Financieel Advies en Veldhuis Advies zijn de finalisten van de VVP Advies Award 2023. “Deze kantoren – die net als de andere drie...

a.s.r.: inzetten op inzetbaarheid

a.s.r.: inzetten op inzetbaarheid

Inzetten op Inzetbaarheid, is de titel van de praktijksessie van kennispartner a.s.r. op het VVP Event Inkomen dinsdagmiddag 12 september. Het zal je niet zijn ontgaan:...

Mathijs Bouman en Janthony Wielink op VVP Event Inkomen

Mathijs Bouman en Janthony Wielink op VVP Event Inkomen

Econoom en publicist Mathijs Bouman en inkomensdeskundige Janthony Wielink (Enkwest) zijn de keynote sprekers tijdens de vijfde editie van het VVP Event Inkomen...

a.s.r. groeit fors bij schadeverzekeringen

a.s.r. groeit fors bij schadeverzekeringen

a.s.r. zag de ontvangen premies in het segment Schade in het eerste halfjaar stijgen met 18,9 procent naar 2,961 miljard euro, door organische groei in alle productlijnen...

Inflatie daalt naar 4,6 procent in juli

Inflatie daalt naar 4,6 procent in juli

Consumentengoederen en -diensten waren in juli 4,6 procent duurder dan in dezelfde maand een jaar eerder, meldt het CBS. In juni was de inflatie 5,7 procent. De...

Consultatie Good Practice beheersing inflatierisico verzekeraars

Consultatie Good Practice beheersing inflatierisico verzekeraars

Marktpartijen kunnen tot en met 15 september reageren op de DNB-consultatie van de ‘Good Practice beheersing inflatierisico verzekeraars’. Omdat inflatie...