Jubileumevent WIFS in teken van loslaten en vernieuwen

Eric de Blok bij WIFS 2019

“De natuur herstelt zich nooit, ook niet na een brand. Wel accepteert de natuur wat er is, gaat het verder met wat wel werkt, laat los wat niet werkt en vernieuwt zich altijd”, aldus zoöloog, psycholoog en bedrijfskundige Eric de Blok tijdens het tienjarig jubileumcongres van WIFS (Woman In Financial Services) dat plaatsvond bij DNB in Amsterdam. De Blok nam de bijna 200 deelnemers mee in de beweging van Ego naar Eco en strooide met leidersschapslessen uit de natuur.

Het thema van het jubileumevent was ‘Something Old, Something New’. Tien jaar geleden startte Nicolette Loonen WIFS vanuit huis. Zij vond dat er, zo vlak na de crisis, te weinig vrouwen zichtbaar waren in het debat. Al snel hadden zich 300 vrouwen aangemeld bij de LinkedIn-groep. WIFS kreeg veel aandacht, ook vanwege prominente sprekers op de events als toenmalig Prinses Máxima, Herman Wijffels en vele anderen. Ambitie van WIFS blijft volgens Loonen een bijdrage leveren aan oplossingen voor de vele uitdagingen in de samenleving, waarvan de gelijkwaardigheid tussen mannen en vrouwen er één van is.

De Blok (foto) maakte in zijn lezing onder meer duidelijk dat er biologisch gezien geen enkele reden is voor een patriarchaal systeem. Dat de mens hiervoor heeft gekozen, is een culturele keuze. “Wie goed kijkt en luistert, vindt alle wijsheid in de natuur. Alles wat er bij ons speelt, is er ook in de natuur, behalve geld. Natuur is al 3,95 miljard jaar aan het experimenteren. Wat floreert, blijft bestaan. Dat wat mensen bedenken, werkt doorgaans niet in de natuur. Alles in de natuur is bijvoorbeeld altijd in beweging, alles verandert en vernieuwt, terwijl mensen en bedrijven vaak op zoek zijn evenwicht en balans. Maar in de natuur bestaat de rechte lijn van a naar b niet en is er geen evenwicht. Een regel waar mensen en bedrijven wat van kunnen leren is: doe alleen waar je energie van krijgt, wat je laat floreren. Alleen dat werkt. Mensen werken bij bedrijven omdat ze energie krijgen van intermenselijk contact. Net als in de natuur zit de intelligentie in de relatie. Haal je het intermenselijk contact uit een bedrijf, dan haar je de energie uit datbedrijf en haal je het leven er dus uit.”

Dagvoorzitter Elsmieke Havenga gaf vervolgens het woord aan Martine de Visscher die een kijkje gaf in de bijzondere organisatie van Adyen. Er geldt in feite maar één regel en dat is de no blush regel. “Iedereen heeft alle vrijheid om te doen wat hij of zij denkt te moeten doen. Maar als je van een keuze moet blozen, dan was dat de verkeerde keuze. Deze regel voorkomt veel bureaucratie”, aldus Visscher die de energie van de organisatie Adyen goed wist over te brengen.

Na de inspiratiesessies van Iris Dorreboom, Conny Dorrestijn, Mark Vernooij, Ismael Ahmidout, Lisa Biesenbach en Willem Vreeswijk vond er een afsluitende paneldiscussie plaats aan de hand van een aantal stellingen. Op de stelling: ‘De nieuwe technologie betekent het einde van banken zoals wij die nu kennen’, zei DNB-President Klaas Knot: “Sinds de oprichting van de eerste bank in 1472 is vaak het einde van de banken voorspeld, maar de banken zijn er nog steeds. Banken hebben laten zien dat ze zich goed aan de omstandigheden kunnen aanpassen. De verschijningsvorm kan veranderen, maar banken zullen ook in de toekomst blijven bestaan.”

Raad van Advies

WIFS-voorzitter Diana Zandbergen bedankt drie leen van de Raad van Advies die afscheid namen. Dit zijn: Dorothee van Vredenburch, Daphne de Kluis (ABN Amro) en Klaas Knot. Knot benadrukte het belang van WIFS en zegde ook in de toekomst vanuit DNB steun toe. Nieuwe leden in de Raad van Advies zijn Seada van Herik (Onderlinge ’s-Gravenhage), beroepscommissaris Petri Hofsté en Josephine van der Vossen (Partners at work). Maurice Oostendorp (Volksbank) en Diederik van Wassenaer (ING) blijven zitting nemen in de Raad van Advies.

Reactie toevoegen

 
Meer over
DNB: Else Bos treedt terug

DNB: Else Bos treedt terug

Begin 2024 treedt Else Bos terug als lid van de directie en voorzitter Toezicht van DNB. Bos werkt sinds 2018 bij DNB als lid van de directie en voorzitter Toezicht...

AFM en DNB tegen extra leenruimte alleenstaanden

AFM en DNB tegen extra leenruimte alleenstaanden

AFM en DNB zijn tegen extra leenruimte voor alleenstaanden, zoals voorgesteld in de Wijzigingsregeling hypothecair krediet 2024. In hun reactie op de internetconsultatie...

DNB stemt in met overdracht pensioenportefeuille OG naar Zwitserleven

DNB stemt in met overdracht pensioenportefeuille OG naar Zwitserleven

DNB heeft ermee ingestemd dat Onderlinge ́s-Gravenhage (OG) de 2e pijler pensioenportefeuille overdraagt aan Zwitserleven, onderdeel van Athora Netherlands. De...

Verzekeraars moeten van DNB surfen op rente- en inflatiegolven

Verzekeraars moeten van DNB surfen op rente- en inflatiegolven

“De hogere inflatie en rente zorgen voor flink wat schuimkoppen, die van u de nodige navigatiekunst vergen.” Aldus DNB-president Klaas Knot op de Verzekeringsdag...

Met dit tempo zijn we pas in 2043 op 50/50!

Met dit tempo zijn we pas in 2043 op 50/50!

(Seada van den Herik en Diana Zandbergen in VVP 3, 2023) Het tempo van de toename van vrouwelijke vertegenwoordiging in de financiële sector is nog altijd...

WIFS organiseert voor vierde keer DiveIn Festival Nederland

WIFS organiseert voor vierde keer DiveIn Festival Nederland

WIFS organiseert dit jaar voor de vierde keer de Nederlandse editie van het internationale DiveIn Festival. Het evenement, dat in meer dan veertig landen wordt...

Toezichthouders lanceren platform pensioentransitie

Toezichthouders lanceren platform pensioentransitie

DNB en de AFM hebben samen met de sector een platform voor de pensioentransitie ingericht. Het doel van dit platform is het tijdig signaleren en bespreken van sectorbrede...

Stijging ECB-rente werkt sterker door in hypotheek- dan in spaarrente

Stijging ECB-rente werkt sterker door in hypotheek- dan in spaarrente

Terwijl de rente op hypotheken na de renteverhogingen door de ECB sterk is gestegen, is de rente op spaarrekeningen nog maar beperkt gestegen. Dat banken een renteverhoging...

Huizen voor starters iets beter betaalbaar vanaf najaar

Huizen voor starters iets beter betaalbaar vanaf najaar

Huizen worden voor starters op de woningmarkt vanaf dit najaar iets beter betaalbaar. De huizenprijzen dalen, maar door de gestegen hypotheekrente zijn starters...

Meer banken zien daling in vraag naar hypotheekleningen

Meer banken zien daling in vraag naar hypotheekleningen

Voor het derde kwartaal op rij rapporteert een toenemend aantal banken een daling in de vraag naar hypotheekleningen. Dat blijkt uit de meest recente editie van...