"Klant juist kwetsbaarder door afschaffing ORV-verplichting"

Indra Frishert 2015 (Het Vuur van)

Volgens Dazure leidt de afschaffing van de ORV-verplichting bij een hypotheek met NHG niet tot minder maar juist tot meer kwetsbare klanten.  Indra Frishert, commercieel directeur van Dazure: “Wij zien dat het aantal geadviseerde ORV’s gecombineerd met een hypotheek minder is dan in 2018. In 2018 is de verplichtstelling van een ORV ter afdekking van een hypotheekschuld losgelaten door NHG, waarna veel geldverstrekkers dit ook hebben doorgevoerd voor hun reguliere productie. Waarborgfonds Eigen Woningen wilde hiermee meer bescherming bieden aan kwetsbare doelgroepen. Het tegenovergestelde lijkt nu echter het geval.

"Wat mij betreft heeft deze afschaffing niet tot de gewenste bescherming van kwetsbare doelgroepen geleid, maar leidt het er juist toe dat de kwetsbare doelgroep alleen maar groter is geworden. Dit is een onwenselijke situatie. En daarom willen wij er voor zorgen dat nog sneller inzichtelijk kan worden gemaakt waarom een verzekering gewenst is. Daarnaast willen we het proces wat daarna volgt zo eenvoudig en prettig mogelijk, tegen de beste prijs aanbieden zodat een adviseur en klant eenvoudig kunnen kiezen voor het beste financiële advies.’’

Dazure heeft per 1 november een premieverlaging van de GewoonIdee Hypotheek Overlijdensrisicoverzekering powered by Allianz doorgevoerd. Met een gemiddelde verlaging van vier procent staat Dazure hiermee met haar voorwaarden en tarief, bij een gelijkblijvende dekking, volgens eigen zeggen in 98 procent van de gevallen terug in de top 3.

 

 

 

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Albert van der Poll - Van der Poll Financiële Diensten 11 november 2019

Soms moet je mensen tegen zichzelf en eigen onkunde en lichtzinnigheid beschermen. Met het vervallen van de verplichting door het Waarborgfonds neemt de kans toe dat consumenten -zeker de doel het zelf categorie- een suboptimale keuze maken toe. De oplossing had wat denk ik beter een maatwerkoptie kunnen zijn: ALS de consument aantoonbaar géén levensverzekering kan krijgen EN bewust is gemaakt van het risico, DAN kan NHG een uitzondering maken. Ik ben wel benieuwd hoe dit over een aantal jaren bezien wordt.

Indra Frishert - Dazure 7 november 2019

HI Albert, wat leuk je via deze weg weer even te spreken! Klopt, hetgeen ik toch ook echt vreemd vind maar wat (het niet kunnen kopen van een woning vanwege het niet kunnen afsluiten van een ORV) maar heel weinig voorkwam én dus op een heel andere manier opgelost had moeten worden. Maar dat terzijde. En ik denk ook inderdaad (en dat zien wij gelukkig ook bij ons) dat er nog steeds een grote groep adviseurs is die het risico wel mee blijft nemen in haar advies. Logisch ook en inderdaad totaal niet verantwoord is om dit risico te nemen ten opzichte van de bescheiden premies. Heel goed dat jij je er niet aan waagt en ik had ook eerlijk gezegd niet anders verwacht :-). Fijne dag

Albert van der Poll - Van der Poll Financiële Diensten 6 november 2019

De kwetsbare doelgroep was, naar ik me meen te herinneren, de groep die zich helemaal niet kon verzekeren, en om die reden geen woning kon kopen. Je kan je natuurlijk afvragen of dat dan de situatie is waarbij je een woning zou moeten willen kopen, en wat dan het risico is bij overlijden op een zeer ongewenste situatie zoals gedwongen verkoop terwijl dat kennelijk niet heel onwaarschijnlijk is. Bij de huidige lage premies is zelfs een premieopslag van 2/300% -als dat al voor zou komen- niet onoverkomelijk. Om de groep die hiervoor niet in aanmerking zou kunnen komen toch de mogelijkheid te bieden een woning te kopen, is de verplichtstelling eraf. Ik spreek nogal eens collega's, en eigenlijk herkent niemand het beeld dat er aanzienlijk minder verzekerd zou worden. Wel wordt er vaak niet meer verpand. Zou daadwerkelijk veel vaker niet verzekerd worden, dan is het helpen van een relatief kleine groep oorzaak van problemen bij een veel grotere groep. Zou je verantwoord kunnen adviseren dit risico maar te nemen ten opzichte van de bescheiden premies? Ik waag het er niet op, maar eerlijk gezegd heb ik ook geen relaties die deze wens hebben.

Co Limmen - Dutch Village bv 6 november 2019

Indra heeft helemaal gelijk, kwetsbare groepen moeten beschermd worden. 2 maanden geleden overleed op vakantie in Vietnam de man van mijn nichtje. 41 jaar en 2 kinderen van 10 en 12. Wat ben ik blij dat zij financieel goed verzorgd achterblijft! Zij hebben al pijn genoeg!

Meer over
Callas en Credit Life introduceren ORV met systeem voor medische acceptatie: MyCreditLife

Callas en Credit Life introduceren ORV met systeem voor medische acceptatie: MyCreditLife

De nieuwe Callas Credit Life Overlijdensrisicoverzekering is gekoppeld aan een medisch traject dat grotendeels geautomatiseerd is en een versnelde doorlooptijd heeft....

Scildon Hypotheek ORV open voor alle hypothecaire situaties

Scildon Hypotheek ORV open voor alle hypothecaire situaties

Scildon heeft haar Hypotheek ORV opengesteld  voor alle hypothecaire situaties. Aanvankelijk was dezeoverlijdensrisicoverzekering alleen beschikbaar in het...

BrightPensioen en BLG Wonen winnaars Positive Finance Award 2019

BrightPensioen en BLG Wonen winnaars Positive Finance Award 2019

BrightPensioen en BLG Wonen zijn de winnaars van de Positive Finance Award 2019. BrightPensioen in de categorie Proven en BLG Wonen met de huurverklaring in de...

ORV bij hypotheek niet verwaarlozen

ORV bij hypotheek niet verwaarlozen

“Ik vind het een slechte ontwikkeling dat het aantal overlijdensrisicoverzekeringen dat in combinatie met een hypothecair krediet wordt afgesloten zo sterk...

Wint BrightPensioen de Positive Finance Award 2019? Stem mee!

Wint BrightPensioen de Positive Finance Award 2019? Stem mee!

BrightPensioen is een van de genomineerden voor de Positive Finance Award 2019, die wordt uitgereikt op 31 oktober 2019 in Gouda. Bepaal wie de winnaar wordt en...

Wint Phenix Capital de Positive Finance Award 2019? Stem mee!

Wint Phenix Capital de Positive Finance Award 2019? Stem mee!

Phenix Capital is een van de genomineerden voor de Positive Finance Award 2019, die wordt uitgereikt op 31 oktober 2019 in Gouda. Bepaal wie de winnaar wordt en...

Wint Perfect Day de Positive Finance Award 2019? Stem mee!

Wint Perfect Day de Positive Finance Award 2019? Stem mee!

Perfect Day Cyber security is een van de genomineerden voor de Positive Finance Award 2019, die wordt uitgereikt op 31 oktober 2019 in Gouda. Bepaal wie de winnaar...

Wint BLG wonen de Positive Finance Award 2019? Stem mee!

Wint BLG wonen de Positive Finance Award 2019? Stem mee!

BLG wonen is een van de genomineerden voor de Positive Finance Award 2019, die wordt uitgereikt op 31 oktober 2019 in Gouda. Bepaal wie de winnaar wordt en stem...

Jaap Godrie op Positive Finance Day 2019

Jaap Godrie op Positive Finance Day 2019

Naast de inspirerende sprekers Pleun Lauwerier (Ben & Jerry’s), Astrid Elburg (organisatieadviseur), Kaj Morel (Zaak van Betekenis) en Amba Zeggen (Risk...

Na schrappen ORV-eis voor bestaande NHG-klanten: adviseur moet klant informeren

Na schrappen ORV-eis voor bestaande NHG-klanten: adviseur moet klant informeren

Bureau DFO raadt adviseurs aan contact op te nemen met bestaande NHG-klanten met een ORV. Dit nu NHG heeft aangekondigd de ORV-verplichting ook voor bestaande klanten...