Knibbe (NN): “Signaalfunctie adviseurs in coronacrisis van groot belang”

David Knibbe 2021

“Adviseurs hebben een belangrijke signaalfunctie als het gaat om bedrijven die als gevolg van de coronacrisis in zwaar weer dreigen te komen. Op dit moment speelt dat nog wat minder, maar ik verwacht dat dit urgent gaat worden”, aldus David Knibbe, ceo van NN Group, waaronder Nationale-Nederlanden valt, in een toelichting op de jaarcijfers.

Volgens Knibbe ondersteunt de overheid op dit moment bedrijven financieel en biedt de Belastingdienst nog betalingsruimte voor ondernemers. “Als de steun straks ophoudt en de Belastingdienst weer gaat innen, is te voorzien dat meer bedrijven in de problemen gaan komen. Dan is de signaalfunctie van de adviseur, die dicht bij de klant staat, van groot belang. Hoe eerder ondernemers kunnen worden doorverwezen naar de juiste instantie, hoe meer leed er kan worden voorkomen.”

Knibbe is, gezien het ongekende jaar, tevreden over de bereikte resultaten sinds het concern medio 2020 aankondigde meer in te zetten op waardecreatie voor de lange termijn en klantgerichter en datagestuurd te werken om klanten zo goed mogelijk te ondersteunen, ook als het tegenzit. “We willen onderdeel van de oplossing zijn om uit de economische crisis te komen. Dat doen we onder meer met een duurzaam beleggingsbeleid, met betaalpauzes voor klanten en door het verstrekken van donaties aan goede doelen in de markten waarin we actief zijn, maar ook bijvoorbeeld door het vertrekken van gebruikte pc’s aan kinderen zodat zij school vanuit huis kunnen volgen.”

Zelf had NN financieel gezien weinig last van de coronacrisis. Er werden meer producten verkocht, er werd een record aantal hypotheken gesloten en de integratie met Vivat verloopt voortvarend, sterker nog Vivat draagt al bij aan de winst. Daarnaast is de betrokkenheid van de medewerkers nog nooit zo hoog geweest als het afgelopen jaar, nam de waardering van adviseurs toe, bleef de klanttevredenheid gelijk en ondersteunt NN een duurzamere economie. Zo zet NN stappen naar een duurzamer beleggingsbeleid en spreekt zich als aandeelhouder van honderden bedrijven ook uit voor een duurzamer beleid. Ook gaat NN voor een nul CO2-uitstoot in 2050 en maakt het als één van de zeven Europese verzekeraars voor het vierde achtereenvolgende jaar deel uit van de Dow Jones Sustainability-index. “Zelf willen we nog stappen zetten in de verdere verduurzaming van onze producten en samen met de onafhankelijk adviseur willen we een verdere bijdrage leveren aan de verduurzaming van woningen en bedrijven.”

Knibbe denkt dat de kantoren van NN in de toekomst, in een leven na corona, een andere functie gaan krijgen. “Zelfs als we als samenleving geen last meer hebben van het virus, dan nog zullen we niet teruggaan naar de kantoorfuncties van voor de coronacrisis. Uit enquêtes blijkt nu al dat medewerkers wel graag op kantoor zijn om met elkaar ideeën uit te wisselen en te brainstormen, maar dat dit bij voorkeur zo’n twee dagen in de week zal zijn. De kantoorfunctie verandert en hierop passen we de inrichting ook aan. Het thuiswerken zal dus en blijvertje zijn. Ik verwacht dat we uiteindelijk gemiddeld genomen de helft op kantoor zullen zijn en de helft thuis zullen werken. Uiteraard hoort daar bij dat je de medewerkers die vanuit huis werken zo goed mogelijk ondersteunt en dat je alert bent op signalen die kunnen duiden op stress, eenzaamheid, etc. Daar zetten we ook nu al allerlei tools voor in.”

Reactie toevoegen

 

Reacties

kees bergman - Kees Bergman Verz. Hyp Pens 3 maart 2021

Beste Gerda, Leuk dat wij elkaar op dit medium weer ontmoeten en mijn wat verlate reactie. Zo te zien is VVP écht met ons vak bezig en handelen zij ook goed met reacties op artikelen. Bedankt voor je moederlijke zorgen en dat je mij wilt behoeden voor het geval ik gekke dingen ga zeggen. Ik weet denk heel goed hoe de structuur bij een NV er ongeveer uitziet. Ik acht David Knibbe, alhoewel ik hem niet ken, zo hoog, dat als hij uitspreekt dat het met onderhandelingen personeel goed komt, dat hij daar ook achter staat en dat hij daar naar handelt!!!. Natuurlijk moet hij luisteren en handelen zoals zijn bestuur en aandeelhouders willen. Hij is echter zoals jij en ik een mens van vlees en bloed, die zelf persoonlijk kan stellen tot hier en niet verder en niet alles doet en uitvoert in dienst van de "Mammon". Hier kennen wij genoeg voorbeelden van. Het maakt in dit geval niet uit of je bestuurder van een eenmanszaak, BV, NV o.i.d. bent.

Gerda - n.v.t. 20 februari 2021

@Kees Bergman, Misschien is het beter om je eens te laten informeren hoe de structuur van een beursgenoteerde N.V. er uit ziet,

Kees Bergman - Kees Bergman Verz. Hyp Pens. 19 februari 2021

Ik denk inderdaad dat David Knibbe goed bezig is en dat hij ook doet wat hij zegt. wat ik wel jammer vind, is dat hij wel dividend aan zijn aandeelhouders geeft en eigen aandelen inkoopt, maar dat hij het personeel op de nullijn wil laten. Dat is in deze huidige tijd denk ik geen goed signaal !! Ik denk, dat hij hierover met zijn commissarissen nog een stevig robbertje moet gaan vechten!!

Kees Bergman - Kees Bergman Verz. Hyp Pens. 19 februari 2021

Ik denk inderdaad dat David Knibbe goed bezig is en dat hij ook doet wat hij zegt. wat ik wel jammer vind, is dat hij wel dividend aan zijn aandeelhouders geeft en eigen aandelen inkoopt, maar dat hij het personeel op de nullijn wil laten. Dat is in deze huidige tijd denk ik geen goed signaal !! Ik denk, dat hij hierover met zijn commissarissen nog een stevig robbertje moet gaan vechten!!

Meer over
TVL: maximumvergoeding verder verhoogd

TVL: maximumvergoeding verder verhoogd

Ondernemers krijgen in het eerste en tweede kwartaal van 2021 een hogere maximale tegemoetkoming voor de vaste lasten (TVL). Ook verhoogt het kabinet in het eerste...

ARAG: “Onzekerheid snijdt diep in arbeidsrelatie”

ARAG: “Onzekerheid snijdt diep in arbeidsrelatie”

Eén op de vijf Nederlanders vreest voor het verliezen van zijn of haar baan. Veel werkenden hebben daarnaast te maken met ingrijpende veranderingen binnen...

In eerste week bijna 47.000 aanvragen TVL Q1 2021

In eerste week bijna 47.000 aanvragen TVL Q1 2021

In totaal kwamen er in de eerste week 46.605 aanvragen TVL Q1 2021 binnen. Dat zijn bijna evenveel aanvragen als er bij de TVL afgelopen zomer tijdens de gehele...

Vanuit een solide basis naar gezamenlijke groei

Vanuit een solide basis naar gezamenlijke groei

De afgelopen jaren werkte Nationale-Nederlanden hard aan de toekomstbestendigheid van het volmachtkanaal. Zo rolde de verzekeraar een digitaal productassortiment...

Corona: raamwerk voor ondernemers in nood verlengd tot 1 juni

Corona: raamwerk voor ondernemers in nood verlengd tot 1 juni

Het raamwerk voor ondernemers die worstelen met gevolgen van de coronacrisis is verlengd tot 1 juni. Het 'Raamwerk-Covid 19 richtlijnen distributie zakelijke markt'...

Eerdere openstelling vaststellingsloket NOW-2

Eerdere openstelling vaststellingsloket NOW-2

De opening van het loket voor de vaststellingen van NOW-2 wordt een maand vervroegd. Het loket is open van 15 maart 2021 tot en met 5 januari 2022. De oorspronkelijke...

Jos Baeten (a.s.r.): “Nog geen structurele impact corona op cijfers”

Jos Baeten (a.s.r.): “Nog geen structurele impact corona op cijfers”

CEO Jos Baeten van a.s.r. ziet geen reden om de motorrijtuigenpremies structureel te verlagen. Baeten bij de presentatie woensdagochtend van de jaarcijfers 2020:...

Beperkte impact COVID-19 op resultaat Nationale-Nederlanden

Beperkte impact COVID-19 op resultaat Nationale-Nederlanden

Nationale-Nederlanden zag, ondanks uitzonderlijke omstandigheden, het netto resultaat licht dalen van 1.962 miljoen euro naar 1.904 miljoen euro. De negatieve impact...

Sitske Mauritsz nieuwe NN-directeur Hypotheken & Consumptief Krediet

Sitske Mauritsz nieuwe NN-directeur Hypotheken & Consumptief Krediet

Sitske Mauritsz (54) wordt per 1 maart 2021 benoemd tot directeur Hypotheken & Consumptief Krediet bij Nationale-Nederlanden. Zij volgt hiermee Sueters op. Maarten...

Loket vierde aanvraagperiode NOW open op maandag 15 februari

Loket vierde aanvraagperiode NOW open op maandag 15 februari

Werkgevers die een aanvraag willen doen voor de vierde periode van de tijdelijke Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid (NOW) kunnen vanaf maandag 15 februari...