Koningin Máxima vraagt aandacht voor financiële weerbaarheid

Máxima nieuw

Hare Majesteit Koningin Máxima gaat op 26 mei tijdens een interactieve editie van het platform Wijzer in geldzaken in op het belang van financiële weerbaarheid en hoe mensen geholpen kunnen worden die op te bouwen. Titel van de bijeenkomst is ‘#Financieelkwetsbaar in een (nieuwe) economische werkelijkheid’.  "Vanwege de economische impact van de coronapandemie hebben de thema’s ‘financiële kwetsbaarheid’ en ‘financiële weerbaarheid’ er een dimensie bij gekregen", aldus de organisatie.

Aandacht voor financieel kwetsbare groepen is één van de prioriteiten uit de ‘Koers Wijzer in geldzaken 2019’ van het platform. Om meer inzicht te krijgen in de mensen om wie het gaat, heeft Wijzer in geldzaken door het Nibud begin 2020 een literatuurstudie laten uitvoeren en deskundigen geïnterviewd. De resultaten van dit onderzoek worden tijdens de online bijeenkomst gepresenteerd door Arjan Vliegenthart, directeur van het Nibud.

Koningin Máxima, erevoorzitter van platform Wijzer in geldzaken, gaat in haar toespraak onder meer in op het belang van financiële weerbaarheid en hoe mensen geholpen kunnen worden die op te bouwen. Daarnaast leveren de minister van Financiën, Wopke Hoekstra en experts uit het werkveld een bijdrage, waaronder Joost Smits (voorzitter Wijzer in geldzaken), Arjan Vliegenthart (directeur Nibud), Stella de Swart (ervaringsdeskundige) en Martin Suithoff (Geldfit). Ook zal een expert panel bestaande uit Marijke Honing (eigenaar 5 vestigingen van McDonald’s), Eelco Dubbeling (directeur Nederlandse Vereniging van Banken), Richard Weurding (directeur Verbond van Verzekeraars) en Jacqueline Zuidweg (directeur Zuidweg & Partners) ingaan op de vraag hoe we financieel kwetsbaren in de praktijk kunnen helpen. Het doel van de online bijeenkomst is het delen van kennis en het geven van handvatten aan professionals om financieel kwetsbare mensen beter te kunnen ondersteunen.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Coronacrisis raakt vooral laagbetaalde ZZP'ers en flexwerkers

Coronacrisis raakt vooral laagbetaalde ZZP'ers en flexwerkers

Eén op de tien Nederlanders (elf procent) geeft in een flitspeiling van platform Wijzer in geldzaken aan momenteel (redelijk tot heel) moeilijk rond te kunnen...

Week van het geld 2020 afgelast

Week van het geld 2020 afgelast

De Week van het geld 2020, die stond gepland van 23 tot en met 27 maart, gaat niet door. Dit meldt platform Wijzer in geldzaken naar aanleiding van de aangescherpte...

Stichting BKR sluit zich aan bij Week van het geld

Stichting BKR sluit zich aan bij Week van het geld

Stichting BKR sluit zich aan bij de Week van het geld, een initiatief van Wijzer in geldzaken. Stichting BKR werkt al langdurig samen met Nibud. Bestuursvoorzitter...

Bijna alle Nederlanders hebben financiële goede voornemens

Bijna alle Nederlanders hebben financiële goede voornemens

Ruim 80 procent van de Nederlanders heeft financiële goede voornemens voor het nieuwe jaar, aldus onderzoek van platform Wijzer in geldzaken onder ruim 1.000...

Koningin Máxima opent Pensioen3daagse

Koningin Máxima opent Pensioen3daagse

Koningin Máxima opent dinsdagochtend 5 november 2019 in Utrecht de negende editie van de Pensioen3daagse, een initiatief van landelijk platform Wijzer in...

Consument vooral en vaker voor complexe zaken naar adviseur

Consument vooral en vaker voor complexe zaken naar adviseur

Bij de oriëntatie op een complex financieel product maken mensen vooral en vaker dan in 2017 gebruik van een financieel adviseur. Dat blijkt uit de Monitor...

Wijzer in geldzaken vernieuwt missie

Wijzer in geldzaken vernieuwt missie

Wijzer in geldzaken heeft haar missie vernieuwd. De missie voor de komende vijf jaar luidt: 'Wijzer in geldzaken is hét platform waarin partners hun krachten...

Koningin Máxima aanwezig bij jaarlijks symposium Wijzer in geldzaken

Koningin Máxima aanwezig bij jaarlijks symposium Wijzer in geldzaken

Koningin Máxima woont dinsdagmiddag 28 mei het jaarlijks symposium bij van platform Wijzer in geldzaken. Het thema van dit jaar is ‘Innovatie ter bevordering...

Kinderen leven liever zonder geld dan zonder internet

Kinderen leven liever zonder geld dan zonder internet

Zeventig procent van de kinderen uit groep 6 tot en met 8 heeft liever een jaar geen geld dan een zonder internet, zo blijkt uit onderzoek van Wijzer in geldzaken...

Wijzer in geldzaken ondersteunt Oost-Europa met 'financiële educatie'

Wijzer in geldzaken ondersteunt Oost-Europa met 'financiële educatie'

Wijzer in geldzaken zet haar kennis en expertise in voor een vijfjarig programma voor Bulgarije, Kroatië, Georgië, Macedonië, Moldavië, Montenegro...