Leergang 'Betekenis van Rijkdom' speciaal voor adviseurs

brochure Erasmus

"Hoe kan je deze rijkdom vergaren? En anderen helpen te leven in ware rijkdom? Hoe kunnen wij als financiële dienstverleners meer betekenis gaan geven voor een rijker leven van onze klanten?", aldus Natasja Naron, programmadirecteur van het Executive Program 'De Betekenis van Rijkdom' van de Erasmus Universiteit, dat van start gaat in september 2021.

Het programma biedt wetenschappelijke kennis en geeft inzichten aan de hand van meer dan twintig topsprekers. "Zij onderwijzen en inspireren om op een andere manier te kijken. Vanuit verschillende perspectieven, waardoor er een ander mensbeeld ontstaat. Met als resultaat dat iedereen wint. De klant wordt blijer en beter bediend, het werkgeluk neemt toe, het rendement van de organisatie stijgt en de samenleving wordt er beter van", aldus Naron, tevens directeur/eigenaar van advieskantoor Gabriël Financiële Bescherming.

In deze leergang worden rijkdom, geluk en betekenisvol werken vanuit verschillende perspectieven belicht. "Centraal staan begrippen als welbevinden, levensvoldoening en kwaliteit van leven. Ongeluk speelt daar ook een rol in. Een vervolgvraag is wat de relatie tussen geld en geluk is. Iedereen die stelt dat geld en geluk niets met elkaar te maken hebben, heeft ongelijk. Maar welke nuances zitten hierin en is dit het hele verhaal? Kunnen mensen hier een goede voorstelling van maken? En welke rol speelt zingeving hierin? Hoe werkt de psychologie van geld? Hoe kan taal helpen en niet helpen om de daadwerkelijke behoeften van mensen te achterhalen en wat kunnen we leren van de sociale vergelijkingstheorie? Het zijn enkele vragen die vanuit verschillende perspectieven in dit programma aan de orde komen. Dit programma reikt inzichten en tools aan om de betekenis van geld in het leven van mensen, nu en in de toekomst, te verdiepen. Dit vergroot op een bijzondere wijze de waarde als financieel dienstverlener. Een belangrijk aspect is ook hoe dit zich vertaalt naar een waardevoller businessmodel. De Betekenis van Rijkdom is hét Executive Program voor wie vooruit kijkt en van betekenis wil zijn."

Vooraanstaande sprekers uit de wetenschap en voorlopers in de bedrijfspraktijk delen hun meest actuele kennis en ervaringen. In totaal treden in dit programma meer dan twintig nationale en internationale experts en ‘thought leaders’ op. Voorbeelden van enkele sprekers die in het programma optreden: Prof.dr. Jaap van Muijen, Prof.dr. Frans van der Meché, Prof.dr. Henk Volberda, Prof.dr. Henriëtte Prast, Dr. Martijn Burger, Prof.dr. Paul van Geest, Dr. Fred de Jong, Kees Klomp, Mitch Antony, Amy Mullen en Joost van der Leij.

Meer informatie over het programma is te vinden op: www.eur.nl/eebee/betekenisvanrijkdom

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Masterclass 'De Rijkdom van Betekenis'

Masterclass 'De Rijkdom van Betekenis'

Kun je je een Nederland voorstellen zonder de focus op economische groei? Een Nederland dat binnen de draagkracht van de aarde leeft. Een land waarin economische...

Gratis online Masterclass 'Fundamenten voor een Nieuwe Economie'

Gratis online Masterclass 'Fundamenten voor een Nieuwe Economie'

Hoe kun je bijdragen aan een bloeiende toekomst? Welke alternatieven zijn er als we de focus op voortdurende economische groei en de verbetering van de levensstandaard...

Uitnodiging voor het college 'De mythe van de prestatiemaatschappij'

Uitnodiging voor het college 'De mythe van de prestatiemaatschappij'

Het Executive Program 'De Betekenis van Rijkdom' van de Erasmus Universiteit organiseert op 29 maart in Conferentiecentrum Samaya in Werkhoven (bij Utrecht) het...

Proefcollege Kees Klomp: Winst of Waarde?

Proefcollege Kees Klomp: Winst of Waarde?

Waarom faalt ons huidige economisch systeem? Hoe ziet een hoopvolle toekomst er uit? Draait het om waarde of winst? Hoe breng je betekenis? Op 23 augustus zal Kees...

Betekenisvol werken in de financiële dienstverlening

Betekenisvol werken in de financiële dienstverlening

(Uit VVP 02-2022) In september 2022 gaat de tweede leergang van 'De betekenis van rijkdom' van start. Deelnemers van de eerste leergang kijken terug op een uiterst...

Proefcollege Het Rendement van Geluk van Guy van Liemt

Proefcollege Het Rendement van Geluk van Guy van Liemt

Wat is geluk nu eigenlijk echt? Wat is de relatie tussen geluk en zingeving? Welke rol speelt geld hierin? Hoe meetbaar is dit alles? Op dinsdag 24 mei om 15.30...

Eerste geslaagden leergang 'De Betekenis van Rijkdom'

Eerste geslaagden leergang 'De Betekenis van Rijkdom'

Deelnemers aan de eerste leergang 'De Betekenis van Rijkdom' kregen afgelopen week hun certificaat uitgereikt door programmadirecteur Natasja Naron. De geslaagden...

Inschrijving tweede leergang 'Betekenisvol werken in de financiële dienstverlening'  van start

Inschrijving tweede leergang 'Betekenisvol werken in de financiële dienstverlening' van start

Na een succesvol eerste jaar gaat in 2022 de tweede leergang van het Executive Program ‘De Betekenis van Rijkdom’ van start. Dit onderdeel van de Erasmus...

Tweede leergang 'Betekenisvol werken in de financiële dienstverlening' van start

Tweede leergang 'Betekenisvol werken in de financiële dienstverlening' van start

Na een succesvol eerste jaar gaat in 2022 de tweede leergang van het Executive Program ‘De Betekenis van Rijkdom’ van start. Dit onderdeel van de Erasmus...

Lessen van theologen voor economen

Lessen van theologen voor economen

(Uit VVP 4-2021) Economie en theologie. De vakgebieden lijken tegenpolen, maar niets is minder waar, volgens professor Paul van Geest. Hij is als hoogleraar theologie...