Leven- en schadebedrijf NN in de lift

Lard Friese

NN Group heeft in het vierde kwartaal van 2018 een resultaat geboekt van 343 miljoen euro (347 miljoen euro een jaar eerder). Dit is onder meer te danken aan en beter resultaat bij het Nederlandse leven- en schadebedrijf. De nettowinst kelderde van 700 miljoen euro in het vierde kwartaal van 2017 naar min 533 miljoen euro in het afgelopen kwartaal. Dit vanwege een afwaardering van de goodwill met de voortgaande integratie van NN met Delta Lloyd Leven.

Over het hele boekjaar 2018 zag NN Group het netto resultaat dalen van 2,1 naar 1,1 miljoen euro. Ceo Lard Friese noemt 2018 toch succesvol. "Wij hebben onze marktpositie verder versterkt en een aantal
belangrijke mijlpalen bereikt bij de integratie van het vermogensbeheer, de bankactiviteiten en de Nederlandse en Belgische verzekeringstakken van Delta Lloyd. We hebben van DNB toestemming gekregen om het Partiële Interne Model uit te bereiden naar het leven- en het schadebedrijf van Delta Lloyd in Nederland en we hebben Delta Lloyd Leven en Schade per 1 januari 2019 samengevoegd met NN Leven en Schade. In Nederland en België hebben we tot nu toe voor EUR 289 miljoen aan kostenbesparingen gerealiseerd ten opzichte van de operationele kostenbasis voor het volledige boekjaar 2016. We hebben teams, systemen en processen verder geïntegreerd, de efficiency vergroot en nieuwe producten en diensten geïntroduceerd om tegemoet te komen aan de behoeften van onze klanten. De
rebranding van de producten en diensten van Delta Lloyd naar Nationale Nederlanden is vrijwel afgerond."

Het operationele resultaat was in 2018 3 procent hoger dan in 2017 vanwege betere resultaten bij het Nederlands leven- en schadebedrijf en Insurance Europe, terwijl bij Japan Life, de vermogensbeheerder en het herverzekeringsbedrijf er sprake was van enige tegenwind.

NN Group heeft de positie op de ranglijst van Sustainalytics weten te verbeteren en behoort nu naar eigen zeggen tot de leidende bedrijven in de sector. In januari 2019 is NN Group opgenomen in de Gender Equality Index van Bloomberg. Deze index belicht 230 bedrijven die zich inzetten voor transparante verslaggeving over verhoudingen op de werkvloer. "We zouden al deze resultaten niet hebben kunnen bereiken zonder de toewijding en inzet van onze medewerkers en business partners. We blijven ons richten op onze belangrijkste prioriteiten: de succesvolle integratie van Delta Lloyd, verdere verbetering van de resultaten, snellere transformatie van het bedrijfsmodel en rationele allocatie van kapitaal. Ik ben ervan overtuigd dat ons bedrijf een uitstekende uitgangspositie heeft om aan die prioriteiten te blijven voldoen."

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
ABC Pensioen, Sinior en Veldhuis naar finale VVP Advies Award 2023

ABC Pensioen, Sinior en Veldhuis naar finale VVP Advies Award 2023

ABC Pensioen, Sinior Financieel Advies en Veldhuis Advies zijn de finalisten van de VVP Advies Award 2023. “Deze kantoren – die net als de andere drie...

NN brengt collectieve inkomensbedrijf en HCS samen

NN brengt collectieve inkomensbedrijf en HCS samen

Nationale-Nederlanden bundelt haar activiteiten op het gebied van ziekteverzuim, arbeidsongeschiktheid en diensten. Hiervoor wordt het collectieve inkomensbedrijf...

Halve finale Advies Award 2023 in beeld…

Halve finale Advies Award 2023 in beeld…

De drie finalisten van de Advies Award 2023 zijn inmiddels bekend. Van de spannende halve finale, die 6 september werd gehouden, heeft Jeffrey Korte een korte sfeerimpressie...

Finalisten Advies Award 2023 in beeld

Finalisten Advies Award 2023 in beeld

ABC Pensioen, Sinior Financieel Advies en Veldhuis Advies zijn de finalisten van de VVP Advies Award 2023.  Ze waren al winnaar in hun eigen categorie, resp....

NN intensiveert samenwerking met Zorggenoot

NN intensiveert samenwerking met Zorggenoot

Nationale-Nederlanden heeft de samenwerking met Zorggenoot - een initiatief van NN - geïntensiveerd. Zorggenoot is een hulplijn en platform voor werkgevers...

En de categoriewinnaars van de VVP Advies Award 2023 zijn...

En de categoriewinnaars van de VVP Advies Award 2023 zijn...

Buro Philip van den Hurk (Particulier), Veldhuis Advies (Zakelijk), Sinior Financieel Advies (Hypotheken), ABC Pensioen (Pensioen), Noventas (Niche) en Van Steensel...

NN: schade Storm Poly lijkt mee te vallen

NN: schade Storm Poly lijkt mee te vallen

Het eerste beeld, bijna 24 uur na het begin van de storm, is dat de schade, zowel voor de particulier als de zakelijke markt, vooralsnog ‘meevalt’, aldus...

Dit zijn de 21 meest klantgerichte kantoren van Nederland

Dit zijn de 21 meest klantgerichte kantoren van Nederland

De jury van de VVP Advies Award 2023 heeft de namen bekend gemaakt van de meest klantgerichte advieskantoren van Nederland in de categorieën Particulier Advies,...

Sinior trots op nominatie VVP Advies Award 2023

Sinior trots op nominatie VVP Advies Award 2023

Ninorta Demir van Sinior Financieel Advies en Hypotheken is supertrots op de nominatie voor de Advies Award 2023 in de categorie Hypotheken en dat staalt ze samen...

By Annelies trots op nominatie Advies Award 2023

By Annelies trots op nominatie Advies Award 2023

Annelies Schoonderbeek van By Annelies uit Zwolle, één van de drie genomineerden in de categorie Hypotheek Advies, is blij met de nominatie voor...