Lindenhaeghe: NL Leert Door soms alternatief voor STAP

Examenzaal via Pixabay

Ook Lindenhaeghe biedt bepaalde Wft- en PE-opleidingen niet langer meer aan met het STAP-budget. De opleider: “De Toetsingskamer STAP van het UWV heeft ons per brief laten weten dat de richtlijnen voor subsidietoekenning zijn aangescherpt. Dit betekent dat wij een deel van het aanbod niet langer kunnen aanbieden met STAP-subsidie. Ondanks dat wij bezwaar hebben aangetekend, hebben wij gehoor gegeven aan deze oproep. Op onze website is het betreffende aanbod niet langer (kosteloos) boekbaar met STAP-subsidie.

“Belangrijke aanvulling op het bericht van de Toetsingskamer is dat het wegvallen van de subsidiemogelijkheden voor de genoemde opleidingen geen effect heeft op de toekenning in eerdere periodes. Concreet betekent dit dat subsidies die zijn toegekend in de afgelopen periodes gewoon van toepassing blijven. Hoor je dus niets, dan verandert er ook niets.”

De Opleiding Wft Basis mag nog wel geboekt worden met het STAP-budget. De Toetsingskamer is van mening dat dit een opleiding is waarmee de overstap naar een andere sector mogelijk is. Lindenhaeghe: “Dit geldt tevens voor een aantal andere opleidingen die we met STAP blijven aanbieden. Je kunt hierbij denken aan verschillende opleidingen als Estate Planner, Erkend Financieel Adviseur en Zakelijk financieren.”

NL Leert Door

Financieel professionals die zich aangemeld hebben voor een STAP-opleiding waarbij de subsidie niet langer van toepassing is, ontvangen van Lindenhaeghe een bericht. NL Leert Door overigens biedt volgens de opleider voor een deel van het aanbod een goed alternatief. Voor NL Leert Door gelden andere criteria. Eerder kondigde Lindenhaeghe al aan een samenwerking met opleider Hoffelijk aan te gaan op het gebied van NL Leert Door. Hiervoor lanceerden zij de gezamenlijke website www.vakbekwaam.nl waarop NL Leert Door-aanbod van beide opleiders boekbaar is.

Onderzoeken

De aanscherping van de richtlijnen voor subsidietoekenning volgt op signalen dat sommige opleiders de grenzen opzoeken van de STAP-regeling. Na signalen dat opleiders zich met hun aanbod of werkwijze niet aan de subsidievoorwaarden voor het STAP-budget houden (zo mogen ze geen geschenken, aanbiedingen of andere voordelen koppelen aan opleidingen in het STAP-register), is het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid onderzoeken gestart naar bijna 250 opleiders. Daarvan zijn nu zes onderzoeken afgerond.

Twee van de zes onderzochte opleiders worden voorlopig met al hun opleidingen uit het register gehaald. Daarnaast zijn twee opleiders gesommeerd opleidingen die niet voldoen aan de doelstelling en voorwaarden van STAP uit het register te halen. Gebeurt dat niet voor 31 oktober, dan volgt ook verwijdering. De overige twee onderzochte opleiders kunnen hun opleidingen blijven aanbieden in het register.

De volgende aanvraagperiode STAP start op dinsdag 1 november om 10:00 uur.

Lees ook: Hoffelijk verkleint STAP-aanbod op verzoek van Toetsingskamer

 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Lindenhaeghe opnieuw Beste Opleider in categorie Financieel

Lindenhaeghe opnieuw Beste Opleider in categorie Financieel

Lindenhaeghe is voor de elfde keer uitgeroepen tot Beste Opleider van Nederland in de categorie Financieel. De Beste Opleider van Nederland is een initiatief van...

Wijzigingen hypotheken 2024 en impact op betaalbaarheid

Wijzigingen hypotheken 2024 en impact op betaalbaarheid

(Lindenhaeghe in Ken je vak! in VVP 1-2024) Jaarlijks wordt de Tijdelijke regeling hypothecair krediet (Trhk) op een aantal punten gewijzigd. In dit artikel zullen...

Maak arbeidsongeschiktheid bespreekbaar

Maak arbeidsongeschiktheid bespreekbaar

(Lindenhaeghe in katern Veilig Wonen in VVP 6-2023) Met een toename in eenpersoonshuishoudens en de groei van het aantal zzp’ers, zijn de financiële...

Lindenhaeghe ziet inschrijvingen PE-examens enorme vlucht nemen

Lindenhaeghe ziet inschrijvingen PE-examens enorme vlucht nemen

Ook in het laatste kwartaal zijn de aantallen PE-examens achtergebleven, maar volgens Lindenhaeghe is inmiddels een kentering zichtbaar. Edwin Deijs, commercieel...

Alleen een Wft-diploma niet genoeg

Alleen een Wft-diploma niet genoeg

(Jouw Vakbekwaamheid, Ken je Vak! VVP 5-2023) Drie Wft-examens behalen en je mag het vak van hypotheekadviseur uitoefenen. Maar kan je dan ook daadwerkelijk adviseren?...

De eigenwoningregeling: leuker kunnen we het niet maken, wel makkelijker…

De eigenwoningregeling: leuker kunnen we het niet maken, wel makkelijker…

(Lindenhaeghe in Ken je vak! in VVP 4, 2023) Iedere hypotheekadviseur (her)kent het wel: de worsteling met de eigenwoningregeling bij het uitwerken van een...

Lindenhaeghe aangenaam verrast door succes LinkedIn-post

Lindenhaeghe aangenaam verrast door succes LinkedIn-post

“Natuurlijk hadden we de hoop dat de post tot meerdere reacties zou leiden, maar we zijn echt enorm verrast dat onze oproep zo door de branche is omarmd."...

Lindenhaeghe: back to core business

Lindenhaeghe: back to core business

Lindenhaeghe gaat de activiteiten onder Lindenhaeghe Legal uitfaseren. Dit omdat de opleider zich weer volledig wil focussen op de financiële branche. Back...

Lindenhaeghe: terugval van aantal afgelegde PE-examens in sector zorgwekkend

Lindenhaeghe: terugval van aantal afgelegde PE-examens in sector zorgwekkend

Lindenhaeghe roept de sector op tijdig werk te maken van het PE-examen 2022-2025. De opleider noemt het zorgwekkend dat er tot nu toe 41 procent minder PE-examens...

Lindenhaeghe biedt totaaloverzicht Prinsjesdag

Lindenhaeghe biedt totaaloverzicht Prinsjesdag

Lindenhaeghe heeft voor de elfde keer het Prinsjesdag Totaaloverzicht uitgebracht. De vakredactie van Lindenhaeghe heeft in de nacht na Prinsjesdag doorgewerkt om...