"Maak hypotheekadvies onderdeel financieel plan"

Mark Boskamp 2017

“De rol van financieel adviseurs in Nederland zou moeten zijn om consumenten te helpen hun doelkapitaal op lange termijn te halen. Hypotheekadvies én advies over eventuele beleggingen zouden daar integraal deel van moeten uitmaken.” Dat zegt Mark Boskamp, manager Communicatie en Marketing bij NNEK en voorzitter van stichting LEF, op de website Kop-munt.nl. 

Boskamp merkt dat veel financieel adviseurs het lastig vinden om binding te creëren met hun klant. “Bij hypotheekadvies is de waarde die de adviseur in het begin van het traject heeft voor de klant heel hoog. Maar na het afsluiten daalt die al gauw tot bijna nul. Bij de financieel adviseur stijgt de toegevoegde waarde richting het doel van de belegging continu. Met name in een neergaande markt moet je de klant bijstaan.” NNEK deed dat in 2008 bij het uitbreken van de bankencrisis heel concreet met een ‘stoplicht app’, vertelt Boskamp. “De markt donderde in elkaar, veel huizen stonden onder water en klanten haalden hun doelkapitaal niet meer. Hoe eerder je ingrijpt hoe groter de kans dat je nog kunt repareren.”


Meer zelfvertrouwen

Financieel adviseurs zouden bovendien meer vertrouwen in zichzelf mogen hebben, vindt Boskamp: “Ze zijn bang de factuur te sturen en zichzelf te positioneren als professional. Iets wat de accountant en notaris al lang doen.” Daarom staat NNEK de adviseurs op allerlei manieren bij, door het organiseren van evenementen, workshops en presentatietrainingen en het delen van best practices en content. “We organiseren ieder jaar meerdere reizen naar Engeland om de kunst af te kijken bij de Engelse financiële planners, die een succesvol verdienmodel hebben en veel meer doen aan marketing en communicatie. Adviseurs betalen deze reizen zelf."

 

Daarnaast organiseert NNEK ieder jaar een 'Meesterklas’, cursussen ‘onweerstaanbare presentatievaardigheden voor de financieel adviseur’ en klantlezingen in het land om feeling met de consument te houden. De blogs en columns die NNEK verzorgt, mogen financieel adviseurs hergebruiken richting hun klanten. “Ook de lokale pers zit vaak verlegen om geschikte content. Als jij een goed artikel kunt aanleveren over het kopen van een huis, maak je grote kans op een publicatie”, is de ervaring van Boskamp.

Reactie toevoegen

 
Samen op weg naar een sexy financiële sector

Samen op weg naar een sexy financiële sector

“Ik werk inmiddels dertig jaar in de financiële sector en nooit eerder was er zoveel hectiek van zoveel kanten dan in deze tijd. Er zijn enorm veel...

Nieuwe opleiding ‘Actief klantbeheer voor jouw adviespraktijk’

Nieuwe opleiding ‘Actief klantbeheer voor jouw adviespraktijk’

Dukers & Baelemans en Helder Beheerd hebben samen een opleiding voor advieskantoren ontwikkeld die "écht aan de slag willen met actief klantbeheer in...

Geen zorgen over AFM-onderzoek naar hypotheekadvies

Geen zorgen over AFM-onderzoek naar hypotheekadvies

Brancheverenigingen maken zich geen zorgen over het door de AFM aangekondigde onderzoek naar de werkpraktijk van hypotheekadviseurs. De NVHP, Adfiz en OvFD laten...

Samenwerking Dukers & Baelemans en Impact Financiële Opleidingen

Samenwerking Dukers & Baelemans en Impact Financiële Opleidingen

Dukers & Baelemans en Impact Financiële Opleidingen hebben een samenwerkingsovereenkomst gesloten. Volgens beide opleiders sluiten de opleidingsportfolio's...

Samenwerking NNEK Kennis en Dukers & Baelemans

Samenwerking NNEK Kennis en Dukers & Baelemans

NNEK Kennis en Dukers & Baelemans gaan samenwerken. NNEK Kennis gaat de opleidingen van Dukers & Baelemans met korting aanbieden. Mark Boskamp, directeur...

Wettelijke verplichtingen die leads genereren

Wettelijke verplichtingen die leads genereren

(Jan Verstegen, Dialog Group, en Egbert Berkhof, NNEK, in vakkatern Vermogensbeheer in VVP 5) Proactief contact onderhouden met beleggende klanten is in de praktijk...

Independer en Van Bruggen Adviesgroep werken samen bij hypotheekadvies

Independer en Van Bruggen Adviesgroep werken samen bij hypotheekadvies

Vergelijkingsplatform Independer gaat samenwerken met Van Bruggen Adviesgroep. Naast dat de consument bij Independer online zelf een hypotheek kan afsluiten, kan...

En de winnaar is... de onafhankelijke adviseur!

En de winnaar is... de onafhankelijke adviseur!

(Finale VVP Advies Award 2022 in VVP 5) Jähnig + Ter Braak is de winnaar van de VVP Advies Award 2022, de jaarlijkse prijs van vvp voor het meest klantgerichte...

Finale VVP Advies Award 2022 in beeld

Finale VVP Advies Award 2022 in beeld

Bekijk de beeldimpressie van Jeffrey Korte van de zinderende finale van de VVP Advies Award 2022 in de belevingsstudio’s van First Impression in Tilburg. [object...

Jähnig + Ter Braak wint VVP Advies Award 2022

Jähnig + Ter Braak wint VVP Advies Award 2022

Jähnig + Ter Braak is de winnaar van de Advies Award 2022, de jaarlijkse prijs van VVP voor het meest klantgerichte advieskantoor. “Wij bouwen met onze...