Maurice van den Hemel likes & unlikes

Maurice van den Hemel 2017

Dit keer in de nieuwe rubriek Like & Unlike van VVP Online Maurice van den Hemel van All-Insure uit Wemeldinge, dat onlangs het 10-jarig bestaan vierde. "De financiële sector is de bloedsomloop van de economie. Laten we dit meer beseffen."

Wat gaat er momenteel goed in de financiële sector?

"Allereerst wil ik dan zeggen vele mensen in onze sector tegen te komen die ontzettend welwillend zijn en met een enorme passie hun vak uitoefenen. Als we ons realiseren wat er de afgelopen 10 jaar allemaal gebeurd is en de flexibiliteit die adviseurs daarbij hebben laten zien. Ik geloof niet dat er veel andere branches zijn waarbij er zo ontzettend veel is gebeurd. En toch zijn er dagelijks vele adviseurs met veel passie bezig om de klant oprecht goed te helpen. Klantbelang centraal heet dat. Dagelijkse uitdaging blijkt nog steeds hoe je jezelf positioneert en hoe je een balans creëert tussen klantbelang en eigen belang."

Wat kan er beter in de financiële sector?

"We moeten vooral blij zijn met bovenstaande en met de positieve wil van de adviseur. Wat mij betreft mogen we wel veel ambitieuzer zijn. De financiële sector is de bloedsomloop van de economie. Laten we dit meer beseffen. En laten we dan vooral niet alleen kijken naar financiële cijfers en zeggen dat de crisis voorbij is. Winsten worden gemaakt, beurzen vliegen omhoog, maar ondertussen kent Nederland meer dan 1 miljoen mensen met burn out klachten en is wereldwijd ruim 86 procent NIET betrokken bij zijn of haar werk. Laten we het de gelukscrisis noemen en laten we de ambitie hebben om vanuit onze beroepsgroep hierin het verschil te gaan maken! Jaren geleden hoorde ik de uitspraak dat je je klanten niet verder kunt brengen dan jezelf bent en ik geloof daar enorm in. Het verdienmodel is bij vele kantoren nog steeds gebaseerd op de verkoop van een product, terwijl we nog veel meer mensgericht kunnen zijn. Het blijft lastig deze cultuur te veranderen. Het kan en daar wil ik mijn bijdrage aan leveren. Daarom ben ik met leiderschapscoach NR1 van Nederland (Remco Claassen) in gesprek om samen een training te schrijven met als titel persoonlijk leiderschapstraining voor de financieel adviseur....volop ambitie dus."

Reactie toevoegen

 
Meer over
André van Luijk likes & unlikes

André van Luijk likes & unlikes

"De hypotheekrenteaftrek is inmiddels een gedrocht geworden." Dat stelt Financieel Planner André van Luijk (Woonvisie en WoonGold) in de rubriek Like &...

Dorine van Basten likes & unlikes

Dorine van Basten likes & unlikes

"De communicatie van hypotheekaanbieders en adviseurs met hun bestaande klanten kan écht veel beter." Aldus Dorine van Basten, voorzitter Stichting Nationaal...

Ron Gardenier likes & unlikes

Ron Gardenier likes & unlikes

"We moeten meer mét en minder afzonderlijk van elkaar doen." Aldus NVGA-voorzitter Ron Gardenier (Aon) in de rubriek Like & Unlike van VVP Online. Gardenier...

Wim Vonk likes & unlikes

Wim Vonk likes & unlikes

"CRM 2.0 gaat over de ‘nieuwe adviseur’: hij/zij die een hoge mate van inleving laat zien." Dat zegt Wim Vonk (SparklingCRM) in de rubriek Like &...

Tony Dingemanse likes & unlikes

Tony Dingemanse likes & unlikes

"De financiële sector luistert naar de klant van 10 jaar geleden en niet naar de klant van nu." Dat zegt Tony Dingemanse (Projectmanager RISK en InsureApp)...

Wim Heeres likes & unlikes

Wim Heeres likes & unlikes

Adviseurs en verzekeraars moeten nóg meer investeren in de onderlinge samenwerking. Dat vindt Adfiz-voorzitter Wim Heeres in de rubriek Like & Unlike...

Bob Stehmann likes & unlikes

Bob Stehmann likes & unlikes

"Technologie en financiële dienstverlening worden steeds vaker gecombineerd met als gevolg directe voordelen in dagelijkse situaties." Dat zegt Bob Stehmann...

Bernardo Walta likes & unlikes

Bernardo Walta likes & unlikes

"Wij, als intermediaire verzekeraar, en de adviseur moeten nog beter gebruikmaken van big data." Aldus Bernardo Walta (De Goudse) in de rubriek Like & Unlike...

Gérard Teurlings likes & unlikes

Gérard Teurlings likes & unlikes

“De vakmens krijgt steeds meer directe invloed bij branche- en beroepsverenigingen. Dat is een goede ontwikkeling”. Aldus Gérard Teurlings, voorzitter...

Herwin Schrijver en Marjol Nikkels like & unlike

Herwin Schrijver en Marjol Nikkels like & unlike

"Inactiviteit wordt beloond. En iedereen weet: hoe langer uit het arbeidsproces, hoe moeilijker het wordt weer aan de slag te gaan." Aldus Marjol Nikkels en...