Medische kosten huisdieren zwaar onderschat

Hond ziek2 pixabay

Nederlandse huisdierbaasjes schatten de kosten voor een medische behandeling zo’n vijf à zes keer lager in dan realistisch is, waardoor zij voor verrassingen komen te staan na een bezoek aan de dierenarts. Zo blijkt uit recent onderzoek in opdracht van huisdierenverzekeraar Figo.

Figo: "Zo verwachten de Nederlandse kattenbaasjes bijvoorbeeld dat de behandeling voor een gebroken pootje hun 347 euro zal kosten, terwijl dit in werkelijkheid, afhankelijk van de complexheid van de breuk en het onderzoek wat nodig is op kan lopen tot wel 2.000 euro. Deze kloof leidt vaak tot onverwachte financiële uitdagingen. Eén op de vijf hondenbaasjes geeft aan het bedrag dat hij of zij bereid is per jaar te betalen aan zorgkosten (dit wordt op gemiddeld 1.400 euro geschat) niet direct op te kunnen brengen."

"Dit onderzoek benadrukt hoe belangrijk het is om meer bewustwording te creëren rondom de werkelijke (medische) kosten van een huisdier", zegt Paul Kager van Figo Nederland. "Uit het onderzoek blijkt dat de bedragen die men zelf maandelijks apart zet vaak ver onder de werkelijke medische kosten liggen. Een maandelijkse premie afstaan voor een dierenverzekering is daarom een praktische manier om niet met onverwachte verrassingen te hoeven dealen."

Reactie toevoegen

 
Meer over
Helft vindt dierenverzekering het geld niet waard

Helft vindt dierenverzekering het geld niet waard

Van de ruim 2.600 door Radar ondervraagde mensen mensen die een zorgverzekering voor hun huisdier hebben afgesloten, vindt de helft deze het geld niet waard. 85...

Blauw oog voor Aegon bij Kifid

Blauw oog voor Aegon bij Kifid

(Kifid-uitspraak GC 2022-0941) De consument vordert uitkering onder de verzekering van door haar gemaakte kosten voor een oogoperatie van haar hond. De Geschillencommissie...

Gebrek aan kennis over verzekerbaarheid van huisdieren

Gebrek aan kennis over verzekerbaarheid van huisdieren

Aon merkt dat huisdiereigenaren vaak niet weten of een door hun dier veroorzaakte schade wel of niet onder de inboedel- of aansprakelijkheidsverzekering valt. Volgens...

Aantal pups met een ziektekostenverzekering stijgt explosief

Aantal pups met een ziektekostenverzekering stijgt explosief

Reaal Dier & Zorg constateert een explosieve groei in huisdierverzekeringen in Nederland. Met name het aantal pups met een ziektekostenverzekering stijgt sterk....

Vaker fraude bij huisdierenverzekeringen

Vaker fraude bij huisdierenverzekeringen

Verzekeraars ontdekken steeds vaker fraude bij huisdierenverzekeringen, meldt het Centrum Bestrijding Verzekeringscriminaliteit (CBV) van het Verbond van Verzekeraars....

Radio 10 en Ohra zoeken Leukste Hond van Nederland

Radio 10 en Ohra zoeken Leukste Hond van Nederland

Radio 10 gaat samen met Ohra, aanbieder van de Ohra Huisdierenverzekering, op zoek naar de Leukste Hond van Nederland. Trotse hondenbezitters kunnen een foto of...