Meer aandacht voor thuiswerken in RI&E

thuiswerken via Pixabay

Vitaal Bedrijf gaat meer aandacht besteden aan het onderdeel thuiswerken en de relatie met de RI&E, bericht minister Koolmees de Tweede Kamer. “Aangezien het voor sommige werkgevers een uitdaging kan zijn om werknemers op een juiste en verantwoorde manier thuis te laten werken”, aldus Koolmees, “is het zaak om vitaal thuiswerken te stimuleren en te ondersteunen. Met de vergroting van het bereik van de scans en de adviesgesprekken en het leveren van meer maatwerk kan dit snel geleverd worden”.

Vitaal Bedrijf, een initiatief van VNO-NCW en MKB-Nederland, is erop gericht om werkgevers te helpen bewust en doeltreffend te investeren in de vitaliteit van werknemers. Het traject dat werkgevers doorlopen start met gerichte scans onder medewerkers die in kaart brengen wat de behoeften zijn op het gebied van vitaliteit en hoe hun beoordeling is van wat reeds wordt gedaan binnen het bedrijf. Het resultaat van die scan wordt via een dashboard inzichtelijk gemaakt voor de werkgever en werknemers. Daarna vinden één of meerdere adviesgesprekken plaats met een adviseur van Vitaal Bedrijf om het bedrijf handvatten te geven om op de korte termijn de vitaliteit van werknemers te verbeteren. Ook wordt er in overleg met de werkgever een gericht vitaliteitsprogramma opgesteld met dienstverlening van geselecteerde partners van Vitaal Bedrijf.

Als uitbreiding op de al bestaande dienstverlening stelt Vitaal Bedrijf voor om in de scans het onderdeel thuiswerken en de relatie met de RI&E uit te breiden en meer centraal te stellen. Daarnaast kan Vitaal Bedrijf de capaciteit verhogen om meer scans en adviesgesprekken uit te voeren, en de dienstverlening aanscherpen om goed aan te sluiten op de problematiek en behoeften van thuiswerkende werknemers binnen specifieke sectoren en branches.

Reactie toevoegen

 
Meer over
RI&E-campagne voortaan meer gericht op kwaliteit dan bekendheid

RI&E-campagne voortaan meer gericht op kwaliteit dan bekendheid

Het Meerjarenprogramma RI&E ontwikkelt zich gestaag, ondanks vertraging bij de uitvoering als gevolg van de coronasituatie. Dat beeld schetst minister Koolmees...

Thuiswerken is nu de norm

Thuiswerken is nu de norm

Het gros van werkend Nederland (85 procent) verwacht nooit meer volledig op kantoor te werken, ook al wordt corona bedwongen. Dat blijkt uit onderzoek door Visma...

Werkgevers haken nog onvoldoende aan bij flexwerken

Werkgevers haken nog onvoldoende aan bij flexwerken

Bedrijven in Nederland verwachten dat over drie jaar een kwart van hun personeel nog steeds vanuit huis zal werken, blijkt uit onderzoek van Willis Towers Watson....

FNV: "Veiligheidsbeleid kabinet werkt niet"

FNV: "Veiligheidsbeleid kabinet werkt niet"

Het veiligheids- en gezondheidsbeleid van dit kabinet werkt niet, stelt de FNV naar aanleiding van CBS-cijfers. "Het aantal ongevallen van 93.000 per jaar blijft...

Pak je kans!

Pak je kans!

(Adfiz in Ken je vak! VVP 5-2020) Juist tijdens veelvoorkomende, alledaagse werkzaamheden is de kans op een bedrijfsongeval groot. Als adviseur speel je een belangrijke...

Zoveel mogelijk terug naar thuiswerken

Zoveel mogelijk terug naar thuiswerken

Thuiswerken blijft de norm, tenzij dat echt niet kan. Als er in een werksituatie toch een besmetting plaatsvindt, kan de werklocatie veertien dagen worden gesloten....

Stappenplan RI&E

Stappenplan RI&E

Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, de SER en het Verbond van Verzekeraars hebben een stappenplan RI&E opgesteld. Adviseurs kunnen het stappenplan...

FNV wil thuiswerkregeling

FNV wil thuiswerkregeling

De FNV start de onderhandelingen over een thuiswerkregeling met werkgevers, nu het thuiswerken langer gaat duren. Meer dan vier van de vijf FNV-leden wil zo’n...

ICT’ers werken vaakst vanuit huis tijdens coronacrisis

ICT’ers werken vaakst vanuit huis tijdens coronacrisis

Werknemers met een ICT-beroep werkten in het tweede kwartaal van 2020 het vaakst (deels) vanuit huis. Ten opzichte van hetzelfde kwartaal een jaar eerder is het...

Finance professionals willen ook na corona thuis blijven werken

Finance professionals willen ook na corona thuis blijven werken

Bijna negen op de tien finance professionals willen ook in de toekomst de mogelijkheid hebben om thuis te werken en bijna vier op de tien verzetten thuis meer werk...