Meer mensen kunnen nu gebruik maken van Arbeidsmarktscan

ZZP'er laptop via Pixabay

Consumenten met oudere diploma’s niet geregistreerd in DUO, diploma’s van een particuliere of een buitenlandse onderwijsinstelling kunnen vanaf nu ook gebruik maken van de Arbeidsmarktscan. Dit biedt hen meer mogelijkheden voor het aanvragen van een verantwoorde hypotheek.

Eerst was het alleen mogelijk om digitaal bij DUO beschikbare diploma’s aan te leveren voor het aanvragen van een Arbeidsmarktscan. Oudere diploma’s, die van een particuliere opleiding of een buitenlandse onderwijsinstelling staan echter niet digitaal geregistreerd in DUO, waardoor deze diploma’s niet op echtheid gecontroleerd konden worden. Consumenten met deze diploma’s konden hierdoor eerder geen Arbeidsmarktscan aanvragen voor een hypotheek.

Sinds kort kunnen deze diploma’s op echtheid worden gecontroleerd door de Validata Group.

Met de Arbeidsmarktscan krijgen mensen met een flexibel of tijdelijk contract meer mogelijkheden om een verantwoorde hypotheek af te sluiten. Bij de reguliere inkomenstoets voor flexwerkers wordt het gemiddelde inkomen bepaald over de afgelopen drie jaar. De Arbeidsmarktscan kijkt naar de huidige kansen op de arbeidsmarkt. Op basis van onder andere leeftijd, beroep, opleiding en regio geeft de scan hiervoor een score. Men kan gratis zien of de score voldoende is om te gebruiken bij een hypotheekaanvraag.

 

Reactie toevoegen

 
NHG-webinar Arbeidsmarktscan

NHG-webinar Arbeidsmarktscan

NHG verzorgt donderdag 17 september om 14.00 uur het live webinar ‘Een hypotheek voor flexwerkers? De Arbeidsmarktscan en meer!’. In gesprek met Ben...

Infographic Arbeidsmarktscan

Infographic Arbeidsmarktscan

De Arbeidsmarktscan is er om meer flexwerkers een verantwoorde en betaalbare hypotheek te bieden op basis van hun kansen op de arbeidsmarkt. Maar hoe werkt de scan...

Pilot Arbeidsmarktscan

Pilot Arbeidsmarktscan

Vanaf 19 december start een pilot met de Arbeidsmarktscan, een tool die de kansen van flexwerkers op een verantwoorde en betaalbare hypotheek vergroot. Geldverstrekkers...

Salaris nog altijd belangrijkste bij baan

Salaris nog altijd belangrijkste bij baan

Nederlanders vinden een goed inkomen het belangrijkste aspect in hun werk. Dat stelt databedrijf Intelligence Group naar aanleiding van haar recente Arbeidsmarkt...

Hypotheek voor uitzendkracht dichterbij

Hypotheek voor uitzendkracht dichterbij

Uitzendkrachten kunnen vanaf eind dit jaar makkelijker een hypotheek krijgen. Koepelorganisatie NBBU sluit zich met twintig geïnteresseerde uitzendorganisaties...

Eerste Hypotheek voor flexwerker via Arbeidsmarktscan

Eerste Hypotheek voor flexwerker via Arbeidsmarktscan

Huis & Hypotheek sluit de eerste hypotheek af voor een klant met een flexibel arbeidscontract via de Arbeidsmarktscan. Dit bij Florius. De Arbeidsmarktscan is...