Meer oog voor toegankelijkheid financieel advies

Minister Sigrid Kaag

Minister Kaag wil onderzoeken wat de motieven van consumenten zijn om wel of geen financieel advies in te winnen. Dat schrijft zij in haar Beleidsagenda voor de financiële sector.

Kaag vindt het ook belangrijk dat de toegang tot verzekeringen gewaarborgd blijft, bijvoorbeeld voor schade veroorzaakt door klimaatverandering.

De minister etaleert in de agenda vier ambities: een financiële sector die bijdraagt aan een duurzame wereld, een financiële sector die gezond en weerbaar is, een financiële sector die inclusief is en maatschappelijke verantwoordelijkheid neemt, een financiële sector die innovatief en toekomstgericht is.

Het beleidsplan laat ook hoe dat de werkelijkheid soms sneller is dan de politiek.

Kaag: “Bij een aanhoudend laag renteklimaat had ook het publiek belang van sparen mogelijk onder druk kunnen komen te staan, maar als gevolg van de stijgende beleidsrente van de Europese Centrale Bank (ECB) is dat voorlopig niet aannemelijk. Banken kiezen er weer vaker voor om geen negatieve rente meer te rekenen over spaargeld. Hierdoor heeft de discussie over wettelijke normen op dit moment aan relevantie verloren.”

Reactie toevoegen

 

Reacties

Peter Veldhuizen - advies 12 april 2023

Mensen hebben wensen. Huisje, boompje, beestje. Als er een scheepje over dwars in een kanaal ligt, is bijna de hele wereld geblokkeerd. Plannen kan dan niet, want de een wacht op de ander, om verder te kunnen. Mevrouw Kaag heeft het over Financieel advies, maar als je verder leest, gaat het om de klimaatverandering .Dat is het doekje voor het bloeden voor haar aandacht (en Timmermans|) voor haar (hun) stokpaardje. Milieu schades komen op het bordje van de verzekeraars en niet van de overheid, zou mevrouw Kaag dus kunnen vinden. Door haar (hun) remmende werking met stikstofbeleid, stagneert o.a. de huizenbouw. Men kan depressief (ziek worden door dat ,men geen vooruitgang meer ziet, . Een ander is belangrijker en gaat dan voor..(woningzoeker) Geld moet op een verantwoorde manier rollen. Kernenergie in Duitsland is einde tijdperk. Leve de bruinkool, die de vervuiling onze kant op blaast. Leven en laten leven (wonen) voorkomt ook gezondheidsproblemen en een gezond bedrijfsleven is goed voor de economie. Met een goede economie (bedrijfsleven) krijg je ook financieel inzicht en reserves om dan de uitdaging weer aan te gaan. Met de bruinkoolstof wind krijgen wij de troep en daar valt dan niet tegen op te boksen. Onze economie wordt door mevrouw Kaag en Timmermans gedicteerd. Gezonde mensen(die fijn kunnen wonen) kunnen werken Met geld kun je vaak wonderen doen, Zonder geld is het donderen. Het milieu maakt meer kapot, dan je lief is.

Gerda - v/h Wft-gecertificeerd tussenpersoon 12 april 2023

Beste mevrouw Kaag, de Nl democratie is gebaseerd op de Trias Politica: de wetgevende macht, de uitvoerende macht, en de rechterlijke macht. .... Zo heeft v/h Min van Fin de Jager het provisieverbod op complexe producten = een bemiddelingsvergoeding voor onder de AFM-vallende onafhankelijke tussenpersonen uitgevaardigd. Het negatieve aspect voor de consument was, dat met het verdwijnen van deze bemiddelingsprovisie, zij voortaan ook geen gratis ) WFT-goedgekeurd advies, gegeven door onder de AFM vallende en Wft-gediplomeerde tussenpersonen meer konden inwinnen. ------------------------------------------------------------------------ Goed dat u nu anno 2023 gaat onderzoeken wat de motieven van consumenten zijn om al dan niet op zichzelf staand financieel advies in te winnen, Wat ik echter - op zn zachtst gezegd verfoeilijk vindt - is hetgeen ons hier onlangs voorgeschoteld werd: https://www.vvponline.nl/nieuws/nibud-lanceert-geldplan-bijna-pensioen --- ''Het Geldplan Bijna pensioen is tot stand gekomen met financiering van het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid!!!'' Dus er is op voorhand belastinggeld opgehoest door de Nl belastingbetaler gestoken in de Nibud-advies tool voor gratis advies..... Voorts is de tool samen met experts van CNV, AWVN, Pensioenfederatie, Verbond van Verzekeraars, Belastingdienst, SVB en de Federatie Financieel Planners (FFP) ontwikkeld. ... Zijn onderhavige partijen ook aansprakelijk te stellen, wanneer de consument het Nibud-advies onverhoopt verkeerd gaat interpreteren? --------------------------------------------------------------------- Dan vindt u het als wetgevende macht belangrijk dat de toegang tot verzekeringen - gewaarborgd blijft. ......... Maar we hebben in Nederland 2 Wettelijke Verplichte verzekeringen, opgelegd door de overheid, bijv de WAM-verzekering, maar ook de Zorgverzekeringswet van Hans Hoogervorst (2006). De uitvoer van deze 2 verplichte 'verzekeringen' wetten heeft de regering in handen van de verzekeraars gelegd. ..... https://www.vvponline.nl/nieuws/jos-baeten-a-s-r-kosten-volmacht-mogen-niet-hoger-zijn-dan-onze-eigen-kosten T.a.v. deze door de overheid opgelegde Zorgverzekering merkt hier een verzekeraar op “We worden steeds ouder, willen tot op het laatst de best mogelijke zorg, linksom of rechtsom wordt dat bij de burger in rekening gebracht.'' Maar ouderen zijn toch door de Wetgever gehouden deze verzekering te hebben en een individuele premie te betalen, terwijl jeugdigen tot 18 jaar gratis meeliften op de opgehoeste premies van ouderen. Nee, ouderen willen niet de beste zorg, ouderen willen gewoon de reguliere zorg, waar (leeftijds-)discriminatie in de verzekeringswereld wettelijk gezien, sowieso een doodzonde is ( denk aan de rekenstaffel t.a.v. het overlijdenrisico m/v) -----------

Majan van Riessen - Varias Verzekeringen 7 april 2023

Het vergelijkingsdocument vereenvoudigen en bijlage 7 van het Nrgfo schrappen. Daarmee wordt het voor een klant niet eenvoudiger gemaakt.

Annemieke Postema - AOVdokter en RADI AOV 22 maart 2023

Advieskosten voor AOV en oudedagsvoorziening weer fiscaal aftrekbaar maken vergroot de toegankelijkheid van de adviesmarkt. Idioot dat dit ooit is afgeschaft!

Chris Broeders - Assurantiekantoor Broeders 21 maart 2023

Mevrouw Kaag kan die paar ton voor dit onderzoek van onze belastingcenten wel in haar zak houden. Laat ze maar even op de koffie gaan bij een van de vele kleinere advieskantoren die wél dicht bij de consument staan. De eigenaar van dit kantoor praat haar in een half uurtje wel even bij.

Meer over
NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (5): Carola Wijkamp-Hermsen

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (5): Carola Wijkamp-Hermsen

Carola Wijkamp-Hermsen, sinds 1 november 2023 directievoorzitter van de Vereende, staat centraal in de vijfde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële...

Adfiz: "Kostendrempel nemen we niet weg door kosten nóg zichtbaarder te maken"

Adfiz: "Kostendrempel nemen we niet weg door kosten nóg zichtbaarder te maken"

"Mijn oproep aan adviseurs, maar zeker ook aan verzekeraars, toezichthouder en politiek is deze: de kostendrempel nemen we niet weg door kosten nóg zichtbaarder...

Bankinformatiepunt.nl: online startpunt voor hulp bij bankzaken

Bankinformatiepunt.nl: online startpunt voor hulp bij bankzaken

De Nederlandse banken en Betaalvereniging Nederland beginnen het nieuwe jaar met een gezamenlijk online startpunt voor alle hulp bij bankzaken: Bankinformatiepunt.nl....

Toekomstagenda aangeboden aan Tweede Kamer

Toekomstagenda aangeboden aan Tweede Kamer

De Tweede Kamercommissie voor Binnenlandse Zaken ontving dinsdag de Toekomstagenda en de vacaturetekst voor een minister voor Regiozaken. RegioBank bood dit...

Niet alleen ouderen worstelen met digitaal bankieren

Niet alleen ouderen worstelen met digitaal bankieren

2,6 miljoen volwassen Nederlanders voeren niet al hun bankzaken geheel zelfstandig uit. Dat blijkt uit onderzoek van DNB. De toezichthouder heeft oorzaken en oplossingen...

AFM: "Toegang tot financiële dienstverlening niet vanzelfsprekend"

AFM: "Toegang tot financiële dienstverlening niet vanzelfsprekend"

De AFM roept in een nieuw rapport de financiële sector op om onderzoek te doen onder moeilijk bereikbare doelgroepen en kennis uit te wisselen om de toegankelijkheid...

"Zorgverzekeraars moeten wel tegengas geven bij contractering"

"Zorgverzekeraars moeten wel tegengas geven bij contractering"

“Ik maak mij zorgen over de polarisatie in het debat over de zorg en de contractering.” Aldus Dirk Jan van den Berg, voorzitter Zorgverzekeraars Nederland,...

Minister in gesprek met verzekeraars over toegankelijkheid levensverzekeringen

Minister in gesprek met verzekeraars over toegankelijkheid levensverzekeringen

"Wanneer nieuwe feiten leiden tot nieuwe risico-inschattingen, zou dit niet tot gevolg moeten hebben dat bepaalde groepen worden uitgesloten van een levensverzekering."...

Verbond: aanmoedigingsprijs Toegankelijkheid

Verbond: aanmoedigingsprijs Toegankelijkheid

Tijdens de Week van de Toegankelijkheid (7 t/m 11 oktober) reikt het Verbond van Verzekeraars de Koploper Toegankelijkheid aan één van zijn leden uit....

Minister: marktwerking vergroot juist toegankelijkheid

Minister: marktwerking vergroot juist toegankelijkheid

Volgens minister Dekker heeft de invoering van marktwerking toegang tot en transparantie van het notariaat juist vergroot. Dat stelt hij in antwoord op Kamervragen. Dekker:...