Meerderheid zorg- en welzijnsmedewerkers heeft geldzorgen

JOANNE KELLERMAN

Acht van de tien zorg- en welzijnsmedewerkers maken zich zorgen over hun financiële situatie. Een kwart zegt met geldzorgen bij hun werkgever terecht te kunnen. Van slechts 9 procent van de medewerkers is de werkgever op de hoogte van de financiële situatie. Terwijl de meeste werkgevers (85 procent) hun medewerkers juist willen helpen om hun financiële positie te verbeteren. Aldus onderzoek van ledenorganisatie PGGM&CO en Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW).

Steeds meer medewerkers maken zich vaak tot altijd zorgen over hun portemonnee. In maart 2022 was dit 16 procent, nu bijna een kwart. Mensen geven aan dat zij om te besparen meer opletten bij het boodschappen doen, dat ze minder energie verbruiken en minder vaak leuke dingen kopen of doen. Een minderheid (42 procent) beoordeelt de eigen financiële situatie als goed.

Joanne Kellermann, bestuursvoorzitter van Pensioenfonds Zorg en Welzijn: "Geldzorgen hebben zowel thuis als op het werk mentaal en fysiek hun weerslag op medewerkers. Voor de zo belangrijke beroepsgroepen binnen zorg en welzijn is dit zorgelijk. Het is een zware last voor mensen en hun gezin. Het is daarom belangrijk dat medewerkers die financiële problemen hebben of verwachten, tijdig hulp zoeken en vragen. Juist ook bij hun werkgever."

Leidinggevenden schatten de financiële situatie bij werknemers vaak iets te rooskleurig in. De helft zegt dat deze goed is. Hun verwachting is wel dat het financieel welzijn van medewerkers verder onder druk komt te staan in de nabije toekomst.

Ruim een derde van de medewerkers zou het fijn vinden als ze bij financiële zorgen voor hulp terecht kunnen bij hun werkgever. Medewerkers die hun werkgever bij financiële zorgen geen hulp vragen, vinden hun financiën privé of twijfelen of hun werkgever kan of wil helpen.

De meeste werkgevers willen helpen. En ruim een derde doet dat ook. Vooral met interventies zoals geldcoaches, trainingen en webinars. En door in gesprek te gaan met medewerkers. Ongeveer de helft van de werkgevers wil wel helpen, maar doet dit nog niet. Als reden om niet in gesprek te gaan over financiën wordt bijvoorbeeld genoemd: dat dit niet past bij hun functie; dat het een privé-aangelegenheid is; dat het alleen kan als de medewerker er zelf over begint.

Reactie toevoegen

 
Meer over
PFZW gaat pensioenen in 2023 verhogen

PFZW gaat pensioenen in 2023 verhogen

De dekkingsgraad van Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW) is in het derde kwartaal 2022 gestegen van 113 naar 115,7 procent. De beleidsdekkingsgraad is gestegen...

Belegd vermogen PFZW met 30 miljard gedaald

Belegd vermogen PFZW met 30 miljard gedaald

“Een niet uit te leggen tegenstrijdigheid, die in het nieuwe pensioenstelsel gelukkig niet meer aan de orde is.” Aldus Joanne Kellermann, bestuursvoorzitter...

Dekkingsgraad ABP en PFZW verder gedaald

Dekkingsgraad ABP en PFZW verder gedaald

De dekkingsgraad van het ABP is in augustus met 5,3 procentpunt verder gedaald naar 88,6 procent. De beleidsdekkingsgraad, het gemiddelde van twaalf maanden en bepalend...

Pfzw start campagne 'betere wereld'

Pfzw start campagne 'betere wereld'

Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW) is gestart met de campagne ‘Betere Wereld’. Centraal in de campagne staat de boodschap dat een pensioen pas echt...

Avv noemt reclame pfzw misleidend

Avv noemt reclame pfzw misleidend

AVV (Alternatief Voor Vakbond) dient een klacht in tegen volgens haar misleidende reclame van Pensioenfonds Zorg en Welzijn.   AVV: "Pensioenfonds Zorg...

Dekkingsgraad PFZW daalt naar 90 procent

Dekkingsgraad PFZW daalt naar 90 procent

De beleidsdekkingsgraad van Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW) is in het eerste kwartaal van 2016 gedaald van 97,1 naar 95 procenten de actuele dekkingsgraad is...

Dekkingsgraad PFZW gedaald

Dekkingsgraad PFZW gedaald

De beleidsdekkingsgraad van Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW) is in het tweede kwartaal van 2015 gedaald van 104 naar 102 procent. Als gevolg van het negatieve...

Pfzw tegen aanhouden nog hogere buffers

Pfzw tegen aanhouden nog hogere buffers

Peter Borgdoff, directeur Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW), zegt onderdelen van het wetsvoorstel 'Aanpassing financieel toetsingskader' te betreuren. Hij doelt...

Rabobank en pfzw delen risico op kredieten

Rabobank en pfzw delen risico op kredieten

Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW) en Rabobank gaan het risico delen op uitstaande kredieten van Rabobank. De omvang van de kredietportefeuille waarover gezamenlijk...

Dekkingsgraad pfzw naar 109 procent

Dekkingsgraad pfzw naar 109 procent

Pensioenfonds Zorg & Welzjin (PFZW) zag in het vierde kwartaal van 2013 de dekkingsgraad, na indexering, stijgen naar 109 procent. Directeur Peter Borgdorff:...