Meeste echtscheidingen na vakantie

Scheiding scheiden

De zomer- en kerstvakantie zijn voor veel stellen dé druppel die de emmer doet overlopen. Na wederzijdse irritaties in het vakantie-appartement of aan de kerstdis, besluiten ze uit elkaar te gaan. Dat blijkt uit een enquête van platform gecertificeerdemediators.nl onder 293 scheidingsmediators.

De enquêtedeelnemers, zo’n 22 procent van het totaal aantal scheidingsmediators in Nederland, wezen massaal januari en september als jaarlijkse piekmaanden aan. Vooral september torent boven de andere maanden uit: 56 procent van de mediators geeft aan dan de meeste cliënten te ontvangen. Ter vergelijking, in de maanden juli en augustus liggen de percentages op respectievelijk 9 en 6 procent. Januari eindigt als tweede met een percentage van 50 procent. Overigens kiezen Limburgse stellen het meest voor een scheiding na de zomer. Zo’n driekwart van de Limburgse mediators meldt dat september de drukste maand is.

Moegestreden

Meestal hakt de vrouw in de relatie de knoop door: meer dan de helft van de ondervraagden stelt dat vrouwen vaker de scheiding aanvragen. In slechts 3,9 procent van de gevallen, is het de man die de stap zet. Volgens Guido Bakker, directeur van gecertificeerdemediators.nl, bevestigen de cijfers het beeld dat ontstaat uit gesprekken met cliënten: “Vakantie wordt vaak ingezet als laatste redmiddel voor de relatie. Een vakantie hoort fijn te zijn. Maar vanwege het intensieve samenzijn wordt voor veel stellen al het slechte aan hun relatie dan juist uitvergroot. Moegestreden besluiten ze na thuiskomst te gaan scheiden.”

Reactie toevoegen

 
Mediation bij echtscheiding niet gedekt op rechtsbijstandverzekering

Mediation bij echtscheiding niet gedekt op rechtsbijstandverzekering

(Kifid-uitspraak GC 2021-0279) De vraag is of de uitvoerder dekking moet verlenen voor mediation bij echtscheiding. De Geschillencommissie oordeelt dat echtscheiding...

Anderhalve ton subsidie voor herstelbemiddeling in letselschadezaken

Anderhalve ton subsidie voor herstelbemiddeling in letselschadezaken

Het kabinet geeft 150.000 euro startsubsidie aan De Letselschade raad om verder vorm te geven aan herstelbemiddeling in letselschadezaken. Dat schrijft minister...

Wettelijk register voor mediators

Wettelijk register voor mediators

Minister Dekker kondigt aan een nieuw wetsvoorstel in consultatie te brengen dat kwaliteitswaarborgen voor mediators en hun dienstverlening bevat. De minister noemt...

Bij arbeidsconflict: mediator moet onpartijdig zijn

Bij arbeidsconflict: mediator moet onpartijdig zijn

Een werknemer handelt niet (ernstig) verwijtbaar door het afbreken van mediation wegens bezwaren tegen de mediator. Dat oordeelt het Gerechtshof Den Haag. Bijgevolg...

Kifid start proef met mediation

Kifid start proef met mediation

Kifid start dit jaar met een proef om een verstoorde relatie tussen klant en financieel dienstverlener te herstellen via mediation. "Bij een geschil zullen...

Boekje over mediation in Verzekeringsbranche

Boekje over mediation in Verzekeringsbranche

De Nederlandse Vereniging van Mediators in de Verzekeringsbranche (NVMV) heeft een boekje uitgegeven om de verzekeringsbranche vertrouwd te maken met het relatief...