Mercatus: nieuwe kijk op wonen

Ton Beurmanjer 2021

"Juist nu, in een ongekende wooncrisis, past de titel van onze visie voor de komende jaren: ‘Wonen op z’n best’. Die titel hadden we al toen we in 2019 begonnen met schrijven, omdat er toen ook al andere grote thema’s waren, die om herbezinning vroegen, zoals verduurzaming, gasloos, klimaatadaptatie, tweedeling in de samenleving en het scheiden van wonen en zorg", aldus Ton Beurmanjer, directeur woningcorporatie Mercatus in een essay in de wintereditie van het New Financial Magazine met als thema 'Natuur de Baas'. 

"Als de opgaves zo groot zijn dat ‘verlamming in de grootsheid' op de loer ligt, is het nodig om stappen te zetten, die een kentering in gang zetten. Stapjes eigenlijk; klein, zoekend, verkennend, vernieuwend, gericht op oplossingen voor de lange termijn. Stoppen met het vertrouwde, want dan krijg je wat je al had. En daardoor waren toch deze grote thema’s ontstaan? Als we ons op de oplossingen op de korte termijn zouden richten, dan zou de titel van onze visie waarschijnlijk ‘Wonen, zo goed als het kan’ heten. Dan zou je heel veel zonnepanelen gaan leggen of heel snel nieuwe woningen bijbouwen. Of meer toezicht gaan houden om de leefbaarheid in de wijken op peil te houden."

Lees HIER het hele betoog over anders wonen en echte oplossingen van Ton Beurmanjer.

Beurmanjer is tevens enthousiast deelnemer aan de leergang Wijsheid én Impact van filosoof en ondernemer Minke Tromp. Met de leergang Wijsheid én Impact bekwamen krachtige en zelfbewuste leiders zich in de kunst wijsheid en impact te verbinden. Zij nemen hun brede verantwoordelijkheid ter harte en creëren door het programma meer en meer een professionele omgeving waar wijsheid tot wasdom kan komen. Nieuwsgierig? Ga naar wijsheidenimpact.nl.

Verder in deze wintereditie onder meer een interview de wereldberoemde houtventer en auteur Peter Wohlleben, een interview met Judy McAllaster (Findhorn Foundation), essays van wildernisgids Alan McSmith, Kees KlompNadine Maarhuis en Heidi Leenaarts en gloedvolle betogen over ander onderwijs.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Column Jack Cox over de economologische schuldenparadox

Column Jack Cox over de economologische schuldenparadox

"In een recent uitgegeven rapport waarschuwt het IMF dat de staatsschuld van landen stevig wordt opgejaagd door de 'radicaal economische transformatie' die nodig...

"Armoede de wereld uit, te beginnen in Rotterdam"

"Armoede de wereld uit, te beginnen in Rotterdam"

“Armoede is onrechtvaardig en onnodig. Je moet het alleen samen willen oplossen. Niet door erover te praten, maar door verantwoordelijkheid te nemen en in...

Jessica den Outer: "Hoogste tijd voor een ecocentrisch wereldbeeld"

Jessica den Outer: "Hoogste tijd voor een ecocentrisch wereldbeeld"

“Niemand betwist het recht van een mens om te leven, maar waarom geldt dit dan niet voor andere levende wezens?”, zo zegt milieujurist Jessica den Outer...

Veerkracht thema wintereditie New Financial Magazine

Veerkracht thema wintereditie New Financial Magazine

Veerkracht. Dat is het thema van de wintereditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum.  Een themanummer...

Robert van den Broek: "Kiezen voor brede welvaart"

Robert van den Broek: "Kiezen voor brede welvaart"

"In geouwehoer kun je niet wonen. Deze quote is van PvdA wethouder Jan Schaeffer ten tijde van de woningnood eind jaren zeventig van de vorige eeuw. De tijd lijkt...

Kees Klomp: "Economie als gedachtegoed"

Kees Klomp: "Economie als gedachtegoed"

"Als we het over de economie hebben, dan hebben we het over de zaken die we tijdens het alledaagse leven over economie horen en zien: inflatie, koopkracht, belastingdruk...

Oproep Rineke Dijkinga: "Steun mooi eten uit de lokale keten"

Oproep Rineke Dijkinga: "Steun mooi eten uit de lokale keten"

"Stel je voor dat er door heel Nederland een mozaïek patroon zou liggen van akkertjes, zo tussen de 2,5 en 5 hectare waar ‘gezondheid per hectare’...

Diep kijkje in de keuken van Extincion Rebellion

Diep kijkje in de keuken van Extincion Rebellion

De herfsteditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum, geeft een heel bijzonder inkijkje in de keuken van Extincton...

Re-Generatie thema herfsteditie New Financial Magazine

Re-Generatie thema herfsteditie New Financial Magazine

Re-Generatie. Dat is het thema van de herfsteditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum.  Een themanummer...

Steward-ownership als bedrijfsmodel van de toekomst

Steward-ownership als bedrijfsmodel van de toekomst

September vorig jaar maakte outdoor kledingmerk Patagonia bekend dat oprichter en eigenaar Yvon Chouinard al zijn aandelen in het bedrijf aan twee goede doelen...