Mercer: "nieuwe interpretatie ifrs vraagt extra miljoenenvoorziening bedrijven"

Rood kruis

Veel bedrijven die nu privaat WGA-/Ziektewet-verzekerd zijn overwegen om per 1 januari 2014 terug te stappen in het publieke bestel als gevolg van de forse premieverhogingen door de verzekeraars en de optisch lage premie (0,12 procent) van het UWV. Bedrijven die rapporteren conform de internationale verslagleggingsregels van de IFRS, dienen zich volgens Mercer te realiseren dat zij dan soms forse voorzieningen op de balans moeten vormen.

Bedrijven die rapporteren conform de internationale verslagleggingsregels van de IFRS worden geconfronteerd met een nieuwe accountantsvisie ten aanzien van voorzieningen in het kader van de WGA en ziektewet, aldus Mercer. Dit loopt voor grotere bedrijven die zelf het risico dragen voor arbeidsongeschiktheid in de miljoenen.

Tot dusver hoefden werkgevers volgens accountants geen voorziening te vormen voor de WGA en de uitkeringen wegens ziekte in het publieke bestel. In het publieke bestel kiest een werkgever er voor zich niet privaat te verzekeren voor de WGA (Wet op Gedeeltelijke Arbeidsongeschiktheid) en kiest voor een routing via het UWV. Met de modernisering van de ziektewet moet de werkgever een gedifferentieerde premie gaan betalen voor zowel de aan hen toegerekende ziektewet en WGA uitkeringen. Feitelijk betaalt de werkgever daarmee de uitkeringskosten voor de eigen zieken en arbeidsongeschikten.

 

In de nieuwe visie moet er nu een voorziening worden gevormd op het moment dat iemand ziek wordt voor zowel de uitkeringen aan zieken als de WGA uitkeringen aan vast en tijdelijk personeel. Deze ontwikkeling zorgt er voor dat bedrijven in het publieke bestel vanaf 1 januari 2014 worden geconfronteerd met voorzieningen die in de miljoenen kunnen lopen. Leo Bil, consultant sociale zekerheid bij Mercer: “Door de ontwikkeling in de interpretatie van de IFRS zien we dat bedrijven een voorziening moeten opnemen voor potentiele uitkeringen op het moment dat werknemers ziek worden. Dat geldt ook als het bedrijf nog in het publieke bestel zit. Deze voorziening kan mogelijk de kredietwaardigheid van het bedrijf aantasten, met alle gevolgen van dien.”

Reactie toevoegen

 
Samenwerking Auréus en Mercer

Samenwerking Auréus en Mercer

Auréus gaat samenwerken met Mercer bij de dienstverlening aan particuliere beleggers. Private markets is bij Auréus gegroeid tot een van de kernactiviteiten....

Mercer: Nederlands pensioenstelsel opnieuw beste van de wereld

Mercer: Nederlands pensioenstelsel opnieuw beste van de wereld

Het Nederlandse pensioenstelsel terug als beste van de wereld. Aldus de jaarlijkse Mercer CFA Institute Global Pension Index (MCGPI), die voor de vijftiende keer...

Nederland nog altijd bij beste pensioenstelsels

Nederland nog altijd bij beste pensioenstelsels

Nederland behoort opnieuw tot de landen met de beste pensioenen ter wereld, blijkt uit het veertiende wereldwijde onderzoek van adviesbureau Mercer en het CFA Institute....

Mercer: verhoging minimumloon kost meer geld dan gedacht

Mercer: verhoging minimumloon kost meer geld dan gedacht

De verhoging van het minimumloon met 10 procent per 1 januari 2023 raakt veel meer mensen en gaat veel meer geld kosten dan op grond van de minimumloonsom zou worden...

Nederland na vier jaar niet langer beste pensioenstelsel ter wereld

Nederland na vier jaar niet langer beste pensioenstelsel ter wereld

De pensioenkloof tussen mannen en vrouwen wordt steeds groter, blijkt uit de Global Pension Index 2021 van adviesbureau Mercer en CFA Institute. Ook levert Nederland...

Nederlandse pensioenstelsel voor derde jaar op rij beste ter wereld

Nederlandse pensioenstelsel voor derde jaar op rij beste ter wereld

Voor het derde jaar op rij wordt het Nederlandse pensioenstelsel beoordeeld als beste ter wereld. Dat blijkt uit de Global Pension Index 2020 die Mercer en CFA Institute...

Eén op drie MKB-bedrijven heeft geen kennis van Pensioenakkoord

Eén op drie MKB-bedrijven heeft geen kennis van Pensioenakkoord

Een op de drie werkgevers in het MKB (tot 49 werknemers) zegt geen kennis te hebben van de inhoud van het Pensioenakkoord. Werkgevers met meer dan 50 werknemers...

Nederland heeft nog altijd beste pensioenstelsel

Nederland heeft nog altijd beste pensioenstelsel

Het Nederlandse pensioenstelsel staat dit jaar weer op nummer 1, ondanks de dreigende pensioenkortingen. Dat blijkt uit Global Pension Index 2019 die elk jaar door...

Eenderde Nederlanders ontevreden over pensioenfonds

Eenderde Nederlanders ontevreden over pensioenfonds

Eén op de drie Nederlanders geeft zijn of haar pensioenfonds een onvoldoende, zo blijkt uit onderzoek van Mercer onder 700 Nederlanders. Alle inspanningen...

Nederlander wil zelf pensioen bepalen

Nederlander wil zelf pensioen bepalen

Driekwart van de Nederlanders wil zelf bepalen hoe hun pensioenregeling eruit ziet. Een kwart heeft behoefte aan een vast pensioenplan vanuit de werkgever. Eén...