Minister: ook hypotheekverstrekker kan wijzen op funderingsprobleem

Huis scheef ingezakt verzakt fundering

Minister Ollongren meent dat ook hypotheekverstrekkers potentiële woningkopers kunnen wijzen op de funderingsviewer 'Indicatieve aandachtsgebieden voor funderingsproblematiek'. Dat stelt ze in antwoorden op vragen van Kamerlid Henk Nijboer (PvdA).

De minister: "Deze kaart toont het aantal panden met een bouwjaar van vóór 1970 per postcodegebied, in combinatie met de bodemgesteldheid van het desbetreffend gebied. Hierdoor wordt inzicht verkregen waar in Nederland sprake zou kunnen zijn van een funderingsprobleem. Bouwkundig inspecteurs, makelaars, taxateurs en hypotheekverstrekkers zijn op de hoogte van het bestaan van deze viewer en kunnen de potentiële koper hierop wijzen. Deze doet er in dat geval verstandig aan te vragen naar de staat van de fundering en een funderingsonderzoek te laten uitvoeren. Wanneer de fundering van zo’n woning herstel behoeft kan hiermee bij de aankoop van de woning rekening worden gehouden."

Gemiddeld 80 meldingen per week

Ollongren schrijft dat er de afgelopen periode per week gemiddeld 80 meldingen over funderingsproblemen binnen zijn gekomen binnen via het nationaal Funderingsloket, dat door het ministerie van BZK wordt gefinancierd en uitgevoerd wordt door het Kenniscentrum Aanpak Funderingsproblematiek (KCAF).

De funderingsproblematiek is in het vizier gekomen na de droogte vorige zomer. Deze problematiek komt volgens een eerdere brief van Ollongren neer op tussen de 400.000 en 700.000 funderingsproblemen met woningen op houten palen en tussen de 150.000 en 300.000 woningen gefundeerd op staal. 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Bank eiste terecht inschakelen hypotheekadviseur

Bank eiste terecht inschakelen hypotheekadviseur

De enkele omstandigheid dat in het verleden een hypothecaire geldlening met een bepaalde hoogte is verstrekt aan Consument betekent niet dat vandaag de dag de verstrekking...

Nieuwe regels voor rentemiddeling

Nieuwe regels voor rentemiddeling

Hypotheekaanbieders moeten per 1 juli 2019 de nieuwe regels voor rentemiddeling toepassen. Net als bij vervroegd aflossen geldt dat hypotheekaanbieders niet meer...

Advies nog beter afstemmen op persoon

Advies nog beter afstemmen op persoon

“De gemiddelde looptijd van een hypotheek is dertig jaar, dus het is zorgelijk als mensen niet weten wat hen de komende jaren te wachten staat”, zegt...

Studieschuld: tool berekent gevolgen voor hypotheek

Studieschuld: tool berekent gevolgen voor hypotheek

Independer heeft een tool gemaakt waarmee iemand met een studieschuld precies kan uitrekenen hoeveel minder hij kan lenen als hij een hypotheek wil. Volgens Marga...

Verificatie studieschuld wordt makkelijker

Verificatie studieschuld wordt makkelijker

DUO is momenteel bezig met aanpassingen in het systeem waardoor verificatie van studieschuld makkelijker wordt. Iedere klant kan dan een verklaring opvragen van...

Flexinkomen makkelijker mee onder NHG

Flexinkomen makkelijker mee onder NHG

Starters met een flexibel inkomen krijgen meer mogelijkheden om een hypotheek met Nationale Hypotheekgarantie (NHG) af te sluiten. De uitvoerder van de NHG begint...