Minister: ook hypotheekverstrekker kan wijzen op funderingsprobleem

Huis scheef ingezakt verzakt fundering

Minister Ollongren meent dat ook hypotheekverstrekkers potentiële woningkopers kunnen wijzen op de funderingsviewer 'Indicatieve aandachtsgebieden voor funderingsproblematiek'. Dat stelt ze in antwoorden op vragen van Kamerlid Henk Nijboer (PvdA).

De minister: "Deze kaart toont het aantal panden met een bouwjaar van vóór 1970 per postcodegebied, in combinatie met de bodemgesteldheid van het desbetreffend gebied. Hierdoor wordt inzicht verkregen waar in Nederland sprake zou kunnen zijn van een funderingsprobleem. Bouwkundig inspecteurs, makelaars, taxateurs en hypotheekverstrekkers zijn op de hoogte van het bestaan van deze viewer en kunnen de potentiële koper hierop wijzen. Deze doet er in dat geval verstandig aan te vragen naar de staat van de fundering en een funderingsonderzoek te laten uitvoeren. Wanneer de fundering van zo’n woning herstel behoeft kan hiermee bij de aankoop van de woning rekening worden gehouden."

Gemiddeld 80 meldingen per week

Ollongren schrijft dat er de afgelopen periode per week gemiddeld 80 meldingen over funderingsproblemen binnen zijn gekomen binnen via het nationaal Funderingsloket, dat door het ministerie van BZK wordt gefinancierd en uitgevoerd wordt door het Kenniscentrum Aanpak Funderingsproblematiek (KCAF).

De funderingsproblematiek is in het vizier gekomen na de droogte vorige zomer. Deze problematiek komt volgens een eerdere brief van Ollongren neer op tussen de 400.000 en 700.000 funderingsproblemen met woningen op houten palen en tussen de 150.000 en 300.000 woningen gefundeerd op staal. 

Reactie toevoegen

 
Meer over
(Ex-)kankerpatiënten krijgen moeilijk hypotheek

(Ex-)kankerpatiënten krijgen moeilijk hypotheek

Veel mensen die kanker hebben gehad of kanker hebben lukt het niet om een hypotheek of levensverzekering te krijgen. Dat staat in een onderzoek van het Integraal...

"Beheernormen NHG ook toepassen bij overwaarde"

"Beheernormen NHG ook toepassen bij overwaarde"

Het is volgens De Hypotheekshop belangrijk dat NHG ook bij overwaarde de beheernormen gaat toepassen. Dit zou mensen die in een echtscheiding belanden ten goede...

Independer: Eigengeldkaart

Independer: Eigengeldkaart

Alleenwonende starters met een modaal inkomen (36.000 euro) moeten voor de aankoop van een woning veel eigen geld meenemen. Zo moeten deze starters voor bijvoorbeeld...

Private lease verlaagt maximaal leenbedrag fors

Private lease verlaagt maximaal leenbedrag fors

Afhankelijk van het maandbedrag voor de private leaseauto, kan een consument tot tienduizenden euro’s minder lenen voor de aankoop van een eerste of volgende...

Van Bruggen Adviesgroep lanceert 'Chinese hypotheek'

Van Bruggen Adviesgroep lanceert 'Chinese hypotheek'

Vanaf volgende week is het mogelijk om via Van Bruggen Adviesgroep een hypotheek af te sluiten waarbij de geldverstrekker een Chinese Bank zal zijn. De naam van...

'Geen gezeur'-bepaling voor kleine hypotheek komt er niet

'Geen gezeur'-bepaling voor kleine hypotheek komt er niet

Minister Hoekstra van Financién houdt een 'geen gezeur'-bepaling voor een kleine hypotheek af. Dat blijkt uit zijn antwoord op Kamervragen. De minister: "Het...