“MKB Verzuim-ontzorgverzekering niet laten liggen als adviseur”

VVP Event Inkomen groepsfoto

Financieel adviseurs zijn het aan hun stand verplicht, aldus Janthony Wielink (Enkwest) woensdag op het VVP Event Inkomen in Fort Voordorp in Groenekan, de nieuwe MKB Verzuim-ontzorgverzekering onder de aandacht van hun klanten te brengen. Het event, mede mogelijk gemaakt door De Amersfoortse, FinRust, Movir, Nedasco en Turien & Co., werd door 170 inkomensadviseurs bezocht.

Wielink toonde zich positief over de MKB Verzuim-ontzorgverzekering, onder meer vanwege de premiestabiliteit en last but not least het ontzorgen. Want juist dit laatste is een hoofdkenmerk van de nieuwe verzekering. “Dit product komt”, aldus Wielink, “te staan naast de gewone verzuimverzekering. Het grote verschil zit ‘m in het ontzorgen.”

Wielink vroeg de deelnemers aan het Event of zij denken dat de premie van de nieuwe verzekering hoger of lager zal uitvallen dan die van de traditionele verzuimpolis. Lager, was het goede antwoord. Dit dankzij de strakke regie-aanpak.

Zullen de kosten van de dienstverlening omhoog gaan, was de volgende vraag. Het antwoord: ja. Maar er is geen enkele reden voor de financieel adviseur, zei Wielink met nadruk, “om de nieuwe verzekering niet onder de aandacht te brengen van de klant. De klant zal er niet naar vragen. Maar dit nieuwe product voldoet aan specifieke vragen van de klant.”

De meeste verzekeraars zullen volgens Wielink geen verlengingsvoorstellen gaan doen geënt op de MKB Verzuim-ontzorgverzekering. Maar daar mag de adviseur zich niet achter verschuilen. Wielink ziet het nog niet gebeuren dat de nieuwe polis per 1 januari al wijdverbreid zal zijn. “Dit moet de tijd krijgen. Maar er zal steeds meer animo komen.”

Minister Koolmees zal de geschiedenis ingaan als de minister die de MKB Verzuim-ontzorgverzekering introduceerde. Er is nog een andere polis die onder Koolmees tot stand lijkt te gaan komen: een verplichte AOV voor zelfstandigen. Wielink denkt wel dat invoering van deze verzekering pas in 2021, 2022 of misschien zelfs nog later komt. De vraag is of Koolmees dan nog minister is, want in 2021 zijn er immers weer verkiezingen. Overall is Wielink positief over wat Koolmees heeft bereikt en in gang heeft gezet. “De vorige minister liet het ene na het andere proefballonnetje op. Koolmees heeft gewoon een paar stippen aan de horizon gezet en die werkt hij uit.”

Over een verplichte AOV voor zelfstandigen wordt al jaren gesteggeld. Maar na de onderhandelingen over het Pensioenakkoord was ze ineens realiteit. Als een duveltje uit een doosje, zoals Wielink het omschreef. En dat duveltje, daar is Wielink van overtuigd, laat zich niet meer terugduwen. “Dit is politiek slim gespeeld. Voorheen was er de discussie: moet die verzekering er komen of niet, nu is de discussie hoe gaat de verzekering er uit zien.”

Hoe de polis er uit gaat zien, weet Wielink ook niet. “In ieder geval zal ze betaalbaar en uitvoerbaar moeten zijn.”

Kapstok

Ook Marco Kok weet niet welke vorm de verplichte AOV krijgt. Wel weet hij dat de introductie een prima ingang biedt om het gesprek met ondernemers aan te gaan. Hij gaf zijn inleiding dan ook als titel mee ‘AOV verplicht: kapstok voor de adviseur’.

Kok is directeur-eigenaar van KOK Advies in Amstelveen en mede-eigenaar van FinRust. Kok liet zien hoe de adviseur met behulp van FinRust de huidige financiële situatie van de klant vlot inzichtelijk kan maken evenals de inkomenssituatie bij de scenario’s overlijden, arbeidsongeschiktheid en pensioen.

Kok behandelde een praktijkcasus rond een ondernemer. Die maakte duidelijk dat al gauw een arbeidsongeschiktheidsvoorziening – in welke vorm dan ook – nodig is wil de ondernemer financieel niet enorm inleveren. Welke vorm dan het beste bij de klant past, is aan de adviseur om te bepalen. Zo moet terdege rekening worden gehouden met de fiscale consequenties van een AOV. Het programma deed dit ook.

Volgens Kok vinden steeds meer adviseurs de weg naar FinRust: “Veel adviseurs vinden het moeilijk om inzicht te geven. En als ze het wel kunnen, weten ze niet hoe ze er een verdienmodel van kunnen maken. FinRust biedt het platform. Maar wat meer is: het werk wordt zoveel leuker! Je bent als adviseur veel meer met de mens bezig dan met het financieel product.”

Kennissessies

Vrijdag op de website en in de nieuwsbrief 'Ken je vak!' van VVP de verslagen van de sessies van de kennispartners van het Event Inkomen in Fort Voordorp. Die partners waren De Amersfoortse, Movir en Nedasco (Turien & Co. sponsorde de netwerkborrel na afloop).

Foto (van links naar rechts): Marco Pos (Nedasco), Janthony Wielink (Enkwest), Marco Kok (KOK Advies en FinRust), Marc Leemberg (Nedasco), Liesbeth Wijnvoord (Movir), Josette Dijkhuizen (namens De Amersfoortse), Alexander van Loon (De Amersfoortse), Henk Boor (De Amersfoortse),  Marc Houtman (Be Suitable/Nedasco), Tom Baken (Movir). Foto gemaakt door Jari Mulder.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Mooie kans voor adviseurs

Mooie kans voor adviseurs

(door Angelo Wiegmans, Bedrijf Plus) Vers van de pers: de MKB verzuim-ontzorg-verzekering. Voor veel werkgevers zal de tijd tekort zijn om nu al voor dit product...

MKB Verzuimontzorgverzekering niet laten liggen

MKB Verzuimontzorgverzekering niet laten liggen

Financieel adviseurs zijn het aan hun stand verplicht, aldus Janthony Wielink (Enkwest) op het VVP Event Inkomen in Fort Voordorp in Groenekan, de nieuwe MKB Verzuim-ontzorgverzekering...

Vitaal ondernemerschap

Vitaal ondernemerschap

De ware ondernemer is enorm gedreven. Dat maakt dat hij of zij succesvol is, maar tegelijkertijd kan die passie ook een valkuil zijn. Vandaar het belang van vitaal...

Welkom in de wereld van medische acceptatie

Welkom in de wereld van medische acceptatie

“Medisch adviseurs kijken anders naar ziekten en gezondheid en hoewel niet alle ziekten verzekerbaar zijn, wegen wij risico’s weloverwogen af, juist...

Verzekering steeds meer sluitstuk in advisering

Verzekering steeds meer sluitstuk in advisering

“Geen dialoog, maar een scherpe discussie over de sociale zekerheid in 2020. Juist omdat we dan het meest van elkaar leren”, aldus gespreksleider Marc...

Adfiz en Verbond presenteren factsheet MKB Verzuim-ontzorgverzekering

Adfiz en Verbond presenteren factsheet MKB Verzuim-ontzorgverzekering

Adfiz en het Verbond van Verzekeraars hebben een factsheet MKB Verzuim-ontzorgverzekering gepresenteerd. Naast het doel en het ontstaan van de verzekering worden...

Adfiz en Verbond organiseren mini-seminar Verzuim-ontzorgverzekering

Adfiz en Verbond organiseren mini-seminar Verzuim-ontzorgverzekering

Adfiz en het Verbond van Verzekeraars organiseren op woensdagochtend 18 september – voorafgaand aan het Zakelijk Platform van Adfiz – een mini-seminar...

Keurmerk: onbekend maakt onbemind

Keurmerk: onbekend maakt onbemind

Aegon maakte vorige week bekend het Keurmerk Verzuim-ontzorgverzekering te hebben ontvangen. Keurmerk? Volgens Aegon wordt "het keurmerk uitgegeven door MKB-Nederland,...

MKB verzuim-ontzorg-verzekering: loket voor werkgevers

MKB verzuim-ontzorg-verzekering: loket voor werkgevers

Minister Koolmees is met de werkgeversorganisaties en het Verbond van Verzekeraars in gesprek over de inrichting van een loket MKB verzuim-ontzorg-verzekering voor...

Seminar over MKB verzuim-ontzorgverzekering

Seminar over MKB verzuim-ontzorgverzekering

Onder de regie van de NVIA organiseren relevante koepelorganisaties, waaronder Adfiz en Verbond, dinsdagmiddag 27 augustus een seminar over de MKB verzuim-ontzorgverzekering....