Mogelijkheden financiering verduurzaming woning veelal onbekend

Angela Eijlander

Nagenoeg alle huizenkopers zijn bereid hun woning te verduurzamen, maar slechts de helft kent de opties om de verduurzaming te financieren, zo blijkt uit onderzoek van Centraal Beheer en onderzoeksbureau Memo2 onder 944 respondenten.

Zeventig procent van de respondenten geeft aan verduurzaming belangrijk te vinden en maar liefst maar liefst 98 procent van de mensen die van plan zijn binnen vijf jaar een huis te kopen, staat ervoor open een duurzame woning te realiseren. Vrijwel iedereen geeft besparing op vaste lasten en het milieu als reden om te willen verduurzamen. Vooral zonnepanelen zijn populair.

Financiering is vaak een struikelblok. Bij gebrek aan eigen middelen, kan je in sommige gemeentes terecht voor een subsidie of lening. Wat blijkt: 53 procent van de potentiële huizenkopers is niet bekend met deze duurzaamheidsregelingen. Een andere optie is om de verduurzaming van je huis mee te financieren in je hypotheek. Maar ook hier kent bijna de helft (45 procent) deze mogelijkheid niet.

Angela Eijlander, senior manager Financiële Diensten bij Centraal Beheer: “Uit dit onderzoek blijkt duidelijk dat er actie nodig is. Financiering van verduurzaming is essentieel om onze klimaatdoelen in Nederland te kunnen halen. Dat begint bij kennis bij consumenten. Hier ligt een grote taak voor ons als branche. Wij moeten de stap naar verduurzaming makkelijk maken voor Nederlanders. Als Centraal Beheer werken we hier hard aan. We delen kennis over verduurzaming via onze website en social media kanalen. Je kunt verduurzaming meefinancieren in onze hypotheek of je zonnepanelen via ons aanschaffen en laten installeren. We blijven kijken naar wat nog meer nodig is.”

Volgens Eijlander spelen adviseurs hier een belangrijke rol bij. “Het kopen en financieren van een huis is ingewikkeld. Vandaar ook dat veel consumenten hiervoor aankloppen bij een adviseur. Ook in die gesprekken moet duurzaamheid altijd een onderwerp zijn. Met het sectorcollectief Duurzaam Wonen maken we hier al mooie stappen. Het is in ieders belang dat we als branche aan een duurzamer Nederland bijdragen.”

Reactie toevoegen

 
Meer over
Corona leidt tot andere woonwensen

Corona leidt tot andere woonwensen

De coronaperiode heeft ertoe geleid dat veel Nederlanders andere woonwensen hebben gekregen, aldus onderzoek van Memo2 in opdracht van Centraal Beheer onder 1405...

Woondromen waarmaken doen we samen!

Woondromen waarmaken doen we samen!

(Partner in Kennis Centraal Beheer in katern 'Hypotheken van nu!' in VVP 6-2020) “De afgelopen jaren heb ik binnen de hypotheekmarkt veel zien veranderen....

Centraal Beheer: “In onze ambitie zijn adviseurs onmisbaar”

Centraal Beheer: “In onze ambitie zijn adviseurs onmisbaar”

Centraal Beheer heeft ambitie om flink te groeien in het woondomein, in samenwerking met adviseurs. Aldus de aanbieder bij de lancering woensdag van de Leef Hypotheek,...

Veel Nederlanders besteden dit jaar vakantiegeld aan woning

Veel Nederlanders besteden dit jaar vakantiegeld aan woning

Bijna 40 procent van de Nederlanders gebruikt dit jaar een deel van het vakantiegeld voor de woning, aldus onderzoek in opdracht van Centraal Beheer. De verzekeraar:...

Interactieve topsessie voor (advies)ondernemers

Interactieve topsessie voor (advies)ondernemers

De Stichting New Financial Forum organiseert op 26 mei samen met ondernemers Jacqueline Zuidweg (Zuidweg & Partners en MKB Doorstart), Ralph van Dam (Centraal...

Centraal Beheer breidt Duurzaam Woongemak uit

Centraal Beheer breidt Duurzaam Woongemak uit

Centraal Beheer breidt de dienst Duurzaam Woongemak uit met woningisolatie. Jaap de Groot, Business Development manager bij Centraal Beheer: "Daarmee bieden we iedereen...

Centraal Beheer opent webwinkel voor ondernemers

Centraal Beheer opent webwinkel voor ondernemers

Centraal Beheer introduceert de ‘Ondernemerswinkel’. Een platform met zakelijke dienstverlening voor ondernemers, zzp-ers en bedrijven. Zoals juridische...

Helft getrouwden denkt niet na over financiën bij scheiding

Helft getrouwden denkt niet na over financiën bij scheiding

Meer dan de helft van de getrouwden of mensen met een geregistreerd partnerschap denkt nooit na over de financiële situatie, in het geval ze onverhoopt uit...

Keurmerk MKB Verzuim-ontzorgverzekering voor Centraal Beheer

Keurmerk MKB Verzuim-ontzorgverzekering voor Centraal Beheer

Centraal Beheer heeft het keurmerk MKB Verzuim-ontzorgverzekering ontvangen. Deze nieuwe verzuimverzekering inclusief arbodienstverlening is het resultaat van afspraken...

Ga in gesprek met H.M. Koningin Máxima

Ga in gesprek met H.M. Koningin Máxima

Centraal Beheer en nlgroeit organiseren op 19 september het regio-event 'Gelderland Groeit'. Speciale gast is H.M. Koningin Máxima. Het gratis event, dat...