MoneyView: alleen renteverhogingen via spaarplatform Raisin

Biljet 10 euro via Pixabay

"Opvallend is dat alle renteverhogingen die in het derde kwartaal van dit jaar zijn doorgevoerd, hebben plaatsgevonden bij spaarproducten van buitenlandse aanbieders die via het online spaarplatform Raisin in Nederland worden aangeboden", aldus de Spaarrente Barometer derde kwartaal 2021 van MoneyView.

MoneyView constateert dat er in de maand juli veel rentewijzigingen bij DOS (dagelijks opvraagbare spaarrekeningen) plaatsvonden. "In totaal vonden 24 van de 31 wijzigingen in de maand juli plaats. Gedurende dit kwartaal zijn er drie aanbieders geweest die de rente tot twee keer toe hebben verlaagd. Begin oktober kwam de gemiddelde rentevergoeding voor DOS uit op 0,05 procent. Hiermee is het gemiddelde in de eerste negen maanden van dit jaar met circa 30 procent gedaald. Inmiddels heeft twee derde van de aangeboden DOS een rente van 0,02 procent of lager. De hoogste rente (0,35 procent) wordt op dit moment vergoed bij de Franse Renault Bank Spaarrekening. In onderstaande figuur is het verloop van de gemiddelde rente voor DOS weergegeven over de afgelopen vijf jaar (2017 - heden).

Bij LTD’s schommelt het aantal rentewijzigingen in een kwartaal eigenlijk al een jaar lang rond 30. In het derde kwartaal zijn 29 rentewijzigingen geregistreerd bij de LTD’s. In ruim een kwart van de gevallen gaat het om een renteverhoging van één of meerdere looptijden. De stijging van de rente loopt in de onderzochte periode uiteen van 0,03 tot en met 0,25 procent. Het overgrote deel van de rentewijzigingen (90 procent) vindt plaats bij aanbieders van buitenlandse komaf of met buitenlandse ‘roots’. Van deze 90 procent wordt weer ruim driekwart van de LTD’s aangeboden door het online spaarplatform Raisin.

De hoogst verkrijgbare spaarrente bij een looptijd van 1 jaar (0,70 procent) wordt aangeboden door de Letse Rietumu Bank. Dit product wordt pas sinds begin september aangeboden op de Nederlandse spaarmarkt. Bij een looptijd van 5 jaar wordt de hoogste rente aangeboden door zowel Rietumu Bank als het Tsjechische J&T Banka, te weten 1,20 procent. Het hoogste rentetarief bij een looptijd van 10 jaar (1,50 procent) wordt vergoed door zowel de Estse Bigbank als de Italiaanse CiviBank. Op het spaardeposito van Bigbank na worden alle spaardeposito’s met de hoogste rente aangeboden door online spaarplatform Raisin.

Reactie toevoegen

 
MoneyView in VVP 1-2024: personalised pricing niet misbruiken

MoneyView in VVP 1-2024: personalised pricing niet misbruiken

MoneyView roept in VVP 1-2024 verzekeraars op geen misbruik te maken van personalised pricing. Pepijn van Kleef, directeur, somt voorbeelden uit het buitenland op...

MoneyView: "Opletten bij verhogen en verlagen AOV-dekking"

MoneyView: "Opletten bij verhogen en verlagen AOV-dekking"

MoneyView constateert grote verschillen in de voorwaarden verhogings- en verlagingsrecht AOV. Het onderzoeksbureau bij de publicatie van zijn nieuwe Special Item...

Personalised pricing

Personalised pricing

(Pepijn van Kleef, MoneyView, in VVP 1-2024) Het heeft het nieuws niet écht gehaald. Er zijn geen kamervragen gesteld, er zijn nog geen collectieve claimstichtingen...

MoneyView maakt hypothekendatabase compleet

MoneyView maakt hypothekendatabase compleet

MoneyView heeft ook de hypotheken van Handelsbanken opgenomen in haar database. Het productoverzicht voor de particuliere markt is hiermee compleet, met van elke...

Gemiddeld orv-premie in de lift

Gemiddeld orv-premie in de lift

De gemiddelde premie van een overlijdensrisicoverzekering is in 2023 met 2,7 procent gestegen ten opzichte van het jaar ervoor, zo blijkt uit het jaarlijkse onderzoek...

Zelf markt eerlijker maken

Zelf markt eerlijker maken

(Vanja Bentum, MoneyView, in VVP 6-2023) De markt van verzekeringen is continu in beweging. Soms worden punten van discussie platgeslagen door het Verbond van...

Grote premieverschillen voor jonge bromfietsbestuurders

Grote premieverschillen voor jonge bromfietsbestuurders

"Hoewel dit niet direct leeftijdsdiscriminatie te noemen is, weren verzekeraars in de praktijk jongeren door zeer hoge premies te vragen." Aldus MoneyView bij de...

Verzekeringen winnen opnieuw DIL-strijd

Verzekeringen winnen opnieuw DIL-strijd

Uit DIL-onderzoek van MoneyView blijkt dat in polissen de stijgende marktrentes sneller worden doorberekend dan in de bancaire tegenhangers. Het bureau: “De...

MoneyView in VVP 5-2023: nieuwe pijnlijke dossiers

MoneyView in VVP 5-2023: nieuwe pijnlijke dossiers

In de nieuwe VVP (5-2023) staat Martin Koot van MoneyView stil bij de weer opgelaaide woekerpolisaffaire en nieuwe pijnlijke dossiers. Koot merkt op dat financieel...

Let op: deze column is moeilijk leesbaar

Let op: deze column is moeilijk leesbaar

(Martin Koot, MoneyView, in VVP 5-2023) En ineens zijn ze weer in het nieuws: woekerpolissen! Eind september deed het Gerechtshof Den Haag uitspraak in het hoger...