Nationale-Nederlanden mag Reaal overnemen

ACM logo

Verzekeraar NN Group mag het schade- en inkomensverzekeringsbedrijf van Vivat (Vivat Schadeverzekeringen N.V.) overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Onder Vivat vallen onder andere de schadeverzekeringen van Reaal.

De ACM heeft de gevolgen voor de Nederlandse verzekeringsmarkt voor schade- en inkomensverzekeringen onderzocht: "Er blijft na de overname voldoende concurrentie over, onder andere omdat mensen gemakkelijk van verzekeraar kunnen wisselen.  Daardoor worden verzekeraars gestimuleerd om te zorgen voor een goede prijs, kwaliteit en innovatie van de verzekeringen."

Op de markt voor schade- en inkomensverzekeringen zijn drie grote verzekeraars, Nationale-Nederlanden, Achmea (Interpolis en Centraal Beheer) en ASR. De schade- en inkomensverzekeringen van Vivat (met onder andere Reaal) spelen een bescheiden rol.

De overname van Vivat Schadeverzekeringen is een uitvloeisel van een grotere overname van Vivat door Athora. Daarbij is Vivat gesplitst. De schade- en inkomensverzekeringen en enkele andere activiteiten worden door de NN Group overgenomen. De Europese Commissie heeft eerder de overname van Vivat door Athora goedgekeurd.

Over de markt schrijft de ACM: "Er zijn verschillende grote en kleine schadeverzekeringsmaatschappijen, die stevig met elkaar concurreren. Wel verwachten veel marktpartijen dat er de komende tijd veranderingen aankomen. Verzekeraars bekijken kritisch of al hun verzekeringen nog rendabel zijn. Verzekeraars maken daarom meer standaardverzekeringen. Ook door het gebruik van vergelijkingssites gaan verzekeringen meer op elkaar lijken. Verder beschikken verzekeraars over steeds gedetailleerdere gegevens over klanten en risico’s. Met die gegevens bepalen ze welke risico’s ze lopen bij verschillende verzekeringen, of deze nog rendabel zijn en of ze deze blijven aanbieden. Marktpartijen houden er rekening mee dat het aantal moeilijk verzekerbare risico’s zal stijgen. Hierbij valt te denken aan verzekeringen voor taxibedrijven, maaltijdbezorgers en bepaalde agrarische bedrijven."

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Tango en NN: pilot met prepaid autoverzekering

Tango en NN: pilot met prepaid autoverzekering

Tango en NN zijn een pilot gestart met de Tango Autoverzekering op basis van NN's concept Bundelz. Behalve een passend aanbod te doen aan autobezitters die weinig...

Personeel houdt ondernemer uit zijn slaap

Personeel houdt ondernemer uit zijn slaap

Ruim de helft (55 procent) van alle ondernemers uit het MKB ligt ’s nachts wel eens wakker van zorgen over de eigen onderneming. Met name het vinden en behouden...

Reaal AOV start pilot HelloEnergy

Reaal AOV start pilot HelloEnergy

Reaal AOV is de pilot HelloEnergy gestart om de energiebalans van ondernemers te verbeteren. Het programma bestaat uit een persoonlijke energiecheck, coaching en...

Betere werksfeer vermindert stress

Betere werksfeer vermindert stress

De sfeer op de werkvloer, de mate van financiële zekerheid en de hoeveelheid werk moeten volgens werknemers in de sectoren Onderwijs, ICT en Zorg aangepakt...

Bijna helft ondernemers schatten AOV-premies te hoog in

Bijna helft ondernemers schatten AOV-premies te hoog in

Bijna de helft van de ondernemers schatten AOV-premies te hoog in. Dat is vaak de reden waarom ze geen AOV afsluiten. Ten onrechte concludeert Reaal naar aanleiding...

Waardetoevoeging voor klant, adviseur én aanbieder

Waardetoevoeging voor klant, adviseur én aanbieder

Hoe speel je in een snel veranderende wereld in op de behoeften van klanten, hoe blijf je waarde toevoegen en hoe laat je de expertise van zowel aanbieder als...

Lia Polano algemeen directeur Zicht

Lia Polano algemeen directeur Zicht

Nationale-Nederlanden benoemt Lia Polano per 1 november tot algemeen directeur van Zicht, risico- en verzekeringsadviseurs. Zij volgt Frank Koeken op, die per 1...

Bianca Knispel directeur NN Particulieren Schade

Bianca Knispel directeur NN Particulieren Schade

NN benoemt per direct Bianca Knispel (41) tot directeur van NN Particulieren Schade. Zij volgt hiermee Margriet Dam op die haar carrière voort zet buiten...

Totale kosten aankoop nieuwbouwwoning vaak hoger dan verwacht

Totale kosten aankoop nieuwbouwwoning vaak hoger dan verwacht

Bij 40 procent van de ondervraagden met een nieuwbouwwoning werden de totale kosten van de aankoophoger dan verwacht. "Bereid je dus goed voor en check van tevoren...

Tjeerd Bosklopper CEO a.i. NN

Tjeerd Bosklopper CEO a.i. NN

Tjeerd Bosklopper gaat vanaf begin november het Nederlandse bedrijf van NN Group leiden als ad interim CEO. Hij volgt David Knibbe op, die is benoemd tot CEO van...