Nationale Waarborg lanceert BankGarantieZeker en verlaagt haar tarieven

Antoinette Kalkman 2019

Vanaf 8 november 2021 lanceert Nationale Waarborg voorafgaand aan de koop van een woning een bankgarantiecertificaat voor kopen zonder voorbehouden. Met BankGarantieZeker ontvangt de potentiële koper via de financieel adviseur een certificaat als extra zekerheid dat de bankgarantie wordt gesteld zodra een koopovereenkomst wordt getekend.

Antoinette Kalkman, directeur Nationale Waarborg: “Nationale Waarborg is in de basis geen voorstander van het kopen zonder voorbehouden, echter de praktijk leert dat dit steeds vaker voorkomt in de overspannen aankoopmarkt. Wij geloven in de kracht en kennis van het intermediair en we schatten de vakbekwaamheid van de financieel adviseur hoog in. De huidige advieskwaliteit waarderen we met een volgende stap in efficiëntie en zekerheid. Als de financieel adviseur heeft berekend dat kopen verantwoord is, bieden wij met de BankGarantieZeker extra houvast voor zijn/haar klant.”

Het BankGarantieZeker certificaat kan op de website van Nationale Waarborg worden aangevraagd. De financieel adviseur vult een beknopt aantal gegevens in en verklaart dat de potentiële koper voldoet aan een aantal voorwaarden, zijnde: geen zelfstandigen;  schoon BKR kredietoverzicht van de (potentiële) kopers; haalbaarheids-/draagkrachttoets in combinatie met de maximaal haalbare hypotheeksom.

Het certificaat wordt binnen een dag na aanvraag aan de adviseur gemaild. Deze kan het certificaat overhandigen aan de potentiële koper. Wordt de koop bezegeld door ondertekening van de koopovereenkomst, dient de adviseur de formele aanvraag in en wordt de bankgarantie binnen een dag definitief gesteld. Ontbindt de koper de koopovereenkomst binnen de drie dagen bedenktijd en is in die periode de bankgarantie gesteld, vervalt de bankgarantie kosteloos, mits de adviseur Nationale Waarborg op de hoogte stelt van de geldige ontbinding.

Verbeterde voorwaarden

Per 8 november verbetert Nationale Waarborg ook enkele voorwaarden. Zo vervalt de leeftijdsgrens van 65 jaar voor de verzekerde bankgarantie. Daarnaast wordt het minimumtarief van 225 euro verlaagd naar 100 euro bij het standaard Nationale Waarborg arrangement. Bovendien wordt het bankgarantietarief voor woningen boven het miljoen verlaagd naar 0.9 procent.

Nationale Waarborg waardeert loyaliteit

Nationale Waarborg is sinds jaren marktleider in bankgaranties. Kalkman: “Dit is zij geworden door de jarenlange samenwerking met een groot aantal intermediairkantoren. Een groot deel van deze kantoren vraagt reeds jaren en op continue basis de bankgaranties bij Nationale Waarborg aan. Voor een groot deel van deze groep, die momenteel gebruik maakt van het standaard Nationale Waarborg arrangement, biedt Nationale Waarborg vanaf 1 januari 2022 een speciaal arrangement met diverse voordelen. Dit wordt hen voor het eind van dit jaar per post meegedeeld.”

Reactie toevoegen

 
Meer over
Opbrengsten ALS Zwemevent 32.000 euro

Opbrengsten ALS Zwemevent 32.000 euro

De derde editie van het Nationale Waarborg Zwemevent voor Stichting ALS Nederland heeft in totaal 32.000 euro opgebracht. Op de dag van het zwemevent - tevens het...

Antoinette Kalkman over 20 jaar Nationale Waarborg: omarm de zeperds

Antoinette Kalkman over 20 jaar Nationale Waarborg: omarm de zeperds

Nationale Waarborg viert zaterdag het 20-jarig bestaan. Antoinette Kalkman vertelt over het ontstaan en de ontwikkeling van de aanbieder van bankgaranties. “Je...

Branche maakt vuist tegen ALS

Branche maakt vuist tegen ALS

Deze bijzondere e-InFinance is een coproductie van InFinance, VVP en Team Nationale Waarborg, waarvan de gehele opbrengst naar Stichting ALS Nederland gaat. De...

Schuif aan bij het ALS Financieel Diner

Schuif aan bij het ALS Financieel Diner

Op dinsdag 31 oktober 2023 organiseren directie en vertegenwoordigers van Dazure, Nationale Waarborg en Zeevat Hypotheken & Verzekeringen namens Stichting ALS...

Support VVP-er Arjan Cornelisse in de strijd tegen ALS

Support VVP-er Arjan Cornelisse in de strijd tegen ALS

Onder het motto 'Ik duik er weer in' bindt VVP-er Arjan Cornelisse op 9 september net als vorig jaar zwemmend de strijd tegen ALS aan... Hij doet dit - samen met...

Het vuur van... Linda Bogaars

Het vuur van... Linda Bogaars

(Linda Bogaars in VVP 3, 2023) Er zijn veel prachtige mensen in onze sector die elke dag het beste geven wat in hen zit. In ‘Het vuur van’ zet VVP...

How Company, Alpina en NFF doneren 4000 euro aan stichting ALS Nederland

How Company, Alpina en NFF doneren 4000 euro aan stichting ALS Nederland

How Company, Alpina Group en de stichting New Financial Forum hebben dankzij de deelnemers aan de communicatietraining ‘Communicatie Stijlen Analyse’...

ALS Financieel Diner: Bep & Toos op bezoek bij De Volksbank

ALS Financieel Diner: Bep & Toos op bezoek bij De Volksbank

Op dinsdag 31 oktober 2023 vindt in De Volksbank in Utrecht de eerste editie van het ALS Financieel Diner plaats. Dit fundraising diner is een diner voor én...

Het vuur van... Jasper Cuijten

Het vuur van... Jasper Cuijten

(Het vuur van.... Jasper Cuijten, directeur Business Development De Hypotheker, in VVP 1, 2023)Er zijn veel prachtige mensen in onze sector die elke dag het beste...

Doe je ook mee met het ALS Financieel Diner?

Doe je ook mee met het ALS Financieel Diner?

Schuif je 31 oktober 2023 ook aan bij het Financieel Diner ten behoeve van de Stichting ALS Nederland? Acteur Loek Peters nodigt je uit.... [object type="youtube"...