"Nazorg linksom of rechtsom aantrekkelijker maken"

Enno Wiertsema: ‘Meer creativiteit nodig.’

"Het wordt tijd dat we nazorg linksom of rechtsom aantrekkelijker maken voor zowel klanten als adviseurs." dat schrijft Adfiz-directeur Enno Wiertsema in zijn maandelijkse column op www.adfiz.nl.  "Net zoals we dat met hypotheekadvies hebben gedaan. Daarvan vonden we met z’n allen dat het voor iedereen toegankelijk moet zijn. De kosten van dit advies zijn daarom fiscaal aftrekbaar gemaakt. Hoe belangrijk vinden we nazorg? Er zijn vast nog legio vragen te stellen en creatieve oplossingen te bedenken.

"Het is zonneklaar dat er iets moet veranderen rondom nazorg. Sterker nog het gáát veranderen. De vraag die nu voor ligt, is hoe en wanneer. Ik ga me in ieder geval hard maken voor een regeling die niet uitsluitend is gericht op het tegengaan van misbruik, maar eentje die het level playing field weer gelijk trekt, gebaseerd is op vertrouwen en ontworpen om de klant echt te helpen.

"Dat goede, continue nazorg belangrijk en noodzakelijk is, daar zijn we het met z’n allen over eens. Maar een duurzaam, rendabel en door klanten geaccepteerd verdienmodel rondom nazorg opzetten, is moeilijk. Dat blijkt niet alleen uit het feit dat veel adviseurs hier zo mee worstelen; ook de onderzoekers van Decisio, die de effecten van het provisieverbod hebben onderzocht, concludeerden dit. Tegelijkertijd zien we dat een grote groep klanten niet voor nazorg wil of kan betalen, met alle mogelijke risico’s en teleurstellingen van dien."

Reactie toevoegen

 

Reacties

PS - Platter-Schoo Fd 6 juni 2019

Dag Enno, Misschien is het iets om bij ons op kantoor te komen praten over "zorg". Nazorg is zo beperkt. Het gaat om het totale financiële welzijn van de relatie, waar verzekeringsproducten maar een klein onderdeel van zijn. Iemand die die totale zorg uit handen neemt is welkom in elk gezin. Een vergoeding van ca. € 50 per maand zal dan geen probleem zijn. Wij werken al 20 jaar met dit concept, weliswaar naast het provisiemodel, wat niet wegneemt dat bij voldoende concentratie een realistisch verdienmodel ontstaat.

Meer over
Geen plicht tot premienazorg

Geen plicht tot premienazorg

LEREN VAN KIFID-UITSPRAKEN NAZORG – Anders dan de Geschillencommissie vindt de Commissie van Beroep van Kifid dat de adviseur niet gehouden is om de consument...

Aan de slag met de Wwft

Aan de slag met de Wwft

(Door Adfiz) De aanpak van witwassen en crimineel geld staat hoog op de politieke agenda. Het is dan ook niet verwonderlijk dat nalevingstoezicht op de Wet ter...

Brancheorganisaties maken zich samen sterk voor eHerkenning

Brancheorganisaties maken zich samen sterk voor eHerkenning

Het Verbond van Verzekeraars, Adfiz en de NVGA slaan met SIVI de handen ineen om hun leden te informeren over de transitie van het Digitaal Paspoort naar eHerkenning,...

Adfiz: houd rekening met zestig procent minder kantoorwerkplekken

Adfiz: houd rekening met zestig procent minder kantoorwerkplekken

De anderhalvemetermaatschappij stelt bedrijven en overheden voor grote uitdagingen. Want als één ding zeker is, is het wel dat we – althans voorlopig...

AFM: lagere heffing voor 70 procent adviseurs

AFM: lagere heffing voor 70 procent adviseurs

De introductie van omzet als maatstaf bijdrage kosten doorlopend toezicht AFM betekent een lagere rekening voor 70 procent van de adviseurs en bemiddelaars. Dat...

Uniform uitvraagformulier WGA-ERD 2021 beschikbaar

Uniform uitvraagformulier WGA-ERD 2021 beschikbaar

Het uniforme uitvraagformulier voor het WGA Eigenrisicodragerschap is weer vernieuwd, meldt Adfiz. De geactualiseerde versie kan men gebruiken voor werkgevers die...

Meeste advieskantoren in 2019 opnieuw gegroeid

Meeste advieskantoren in 2019 opnieuw gegroeid

De meeste advieskantoren zijn in 2019 opnieuw gegroeid in klantenaantallen en in omzet. Dat is te lezen in de Adfiz-uitgave ‘Advies in Cijfers 2020’,...

AFM onderzoekt uitbesteding financiële ondernemingen

AFM onderzoekt uitbesteding financiële ondernemingen

De grotere financiële ondernemingen met meer fte’s dan de normdrempel, meldt Adfiz, hebben van de AFM een aankondiging gehad dat de toezichthouder binnenkort...

Adfiz: update handreiking 1,5 meter afstand

Adfiz: update handreiking 1,5 meter afstand

Adfiz heeft de handreiking voor financieel advies op 1,5 meter afstand geactualiseerd. Ook heeft de organisatie leaflets/infographics gemaakt om medewerkers en klanten...

NN vereenvoudigt bepaling in SWO

NN vereenvoudigt bepaling in SWO

Nationale-Nederlanden voert in de huidige SWO een vereenvoudiging door van de klantidentificatie- en verificatie. De verzekeraar heeft de wijziging vooraf met Adfiz...