Nederlandse Schuldhulproute en SchuldenlabNL bundelen krachten

Gerrit Zalm 2020

De Nederlandse Schuldhulproute (NSR) en SchuldenlabNL bundelen de krachten. Dit om meer mensen in financiële nood eerder te vinden, op tijd te bereiken en sneller naar passende hulp te leiden.

Door het coronavirus groeit het aantal huishoudens met problematische schulden naar verwachting tot ca. 2,4 miljoen. Ongeveer 85 procent van deze mensen is niet in beeld bij de formele schuldhulpverlening. Mensen wachten gemiddeld vijf jaar voordat ze hulp inschakelen, waardoor schulden en de bijkomende problemen zich opstapelen.

“In iedere gemeente is hulp beschikbaar, maar de hulp is versnipperd", aldus oud-minister Gerrit Zalm, voorzitter van SchuldenlabNL. "Gemeenten en andere organisaties werken onnodig langs elkaar heen. Via de Nederlandse Schuldhulproute is er één loket (Geldfit.nl) beschikbaar dat laagdrempelig is. Mensen met geldzorgen komen zo in eerder stadium bij de juiste hulporganisaties terecht. SchuldenLabNL toetst welke interventies daadwerkelijk effectief zijn en moeten aansluiten op deze route. We zijn blij dat de Nederlandse Schuldhulproute inmiddels door zowel gemeenten als bedrijven breed omarmd is.”

Reactie toevoegen

 
Meer over
Verzekeraars starten pilot Schuldhulp

Verzekeraars starten pilot Schuldhulp

Aegon, Nationale-Nederlanden en a.s.r. starten samen met de Nederlandse schuldhulproute een pilot om klanten met geldproblemen sneller de juiste weg te wijzen. Vanaf...

SchuldenlabNL gelanceerd

SchuldenlabNL gelanceerd

In aanwezigheid van Koningin Máxima is woensdag in Madurodam SchuldenlabNL gelanceerd. Het betreft één breed ondersteund platform waar lokaal...

Geldfit.nl gelanceerd

Geldfit.nl gelanceerd

SchuldHulpMaatje, Humanitas, Stichting Lezen & Schrijven, Rabobank, Sallandse Dialoog, Zilveren Kruis en gemeente Zwolle hebben Geldfit.nl gelanceerd. De website...