Nh1816: gelijk speelveld dichterbij

Cas Verhage 2019

"Bij voorkeur was het onderwerp niet op tafel gekomen maar de ingeslagen weg biedt een verdere uitwerking met een gelijk speelveld voor de consument als uitgangspunt. Dat is een weg die Nh1816 met andere distributiepartners graag wil oppakken", aldus Cas Verhage van Nh1816 in een 'zomergroet' aan de met de verzekeraar samenwerkende adviseurs.

Verhage gaat in de zomergroet uiteraard in op de coronacrisis. "Het eerste halfjaar 2020 zit er op; en wat voor een half jaar! Wie had dat kunnen bedenken tijdens de afgelopen jaarwisseling; het wordt om die reden een jaar om nooit meer te vergeten. COVID-19 heeft als een ongeleide raket diep onze samenleving geraakt. Daar zullen wij met elkaar nog jaren mee te maken hebben."

Tevens komt het Wijzigingsbesluit financiële markten aan bod met als onderdeel de verdere uitwerking van de actieve provisietransparantie bij schadeverzekeringen. Dit besluit wordt momenteel aan de markt ter consultatie aangeboden. Verhage zegt verheugd te zijn dat het eerdere pleidooi van Nh1816 is gehoord. "Het pleidooi om niet alleen naar de provisie van traditioneel werkende financieel adviseurs te kijken maar ook de aanbrengvergoedingen die ‘internet’ adviseurs ontvangen te betrekken. En bijvoorbeeld de vergoedingen (tot wel 200 euro !!) die rechtstreeks werkende internet verzekeraars aan derden betalen. Google, Independer etc. zijn namelijk helemaal niet gratis!"

Er is nog iets wat Nh1816 in het Wijzigingsbesluit is opgevallen. "Dat tekencommissie bij volmachten nog niet wordt genoemd in dit Wijzigingsbesluit is een omissie die Nh1816 gaat inbrengen in onze reactie naar partijen."

Reactie toevoegen

 

Reacties

Viola Kuiper - Lukas Kuiper verzekeringen 9 juli 2020

Waar ik wil dat naar gekeken wordt is hoe het kan dat de verzekeringsmaatschappij Allianz zijn verzekering direct voor 40% minder kan leveren, dan aan de tussenpersoon. Immers wij kosten geen 40%. Betalen de clienten die via tussenpersonen verzekerd zijn, de vele schades van de internet verzekerden. Of de Nationale Nederlanden. Verzekeringsmaatschappijen moet goed naar gekeken worden. En laat de tussenpersoon nu maar eens met rust. Daar hoeft echt niet naar gekeken te worden. Wij verdienen niet meer zoveel

Richard Meinders - SVC Groep 8 juli 2020

Het speelveld wordt pas echt transparant als verzekeraars dan ook hun administratieve kosten in beeld brengen. Door de tekencommissie wel te noemen en de kosten van een verzekeraar niet, geef je een onjuist beeld. Het zou goed zijn als consumenten weten wat de gemiddelde schaderatio van een verzekeraar is. Dan kunnen ze beoordelen of de verzekeraar en zijn distributiekanaal efficiënt is.

Meer over
Samen betrokken:  Toorn & Boer Financiële Diensten

Samen betrokken: Toorn & Boer Financiële Diensten

(Uit VVP 1-2021) Financieel adviseurs staan midden in de samenleving. Deze Local Hero’s zijn vraagbaak voor verzekeringen, hypotheken en andere geldzaken,...

a.s.r. wint opnieuw alle Beste Partner prijzen Adfiz Prestatie Onderzoek

a.s.r. wint opnieuw alle Beste Partner prijzen Adfiz Prestatie Onderzoek

Alle Beste Partner Prijzen in het Adfiz Prestatie Onderzoek zijn ook dit keer gewonnen door a.s.r.. De resultaten per categorie: Efficiency: 1. a.s.r., 2. Nh1816,...

Allianz, TAF, Nh1816 en Scildon winnen Particuliere prijzen Adfiz Prestatie Onderzoek

Allianz, TAF, Nh1816 en Scildon winnen Particuliere prijzen Adfiz Prestatie Onderzoek

Allianz, Nh1816, Scildon en TAF hebben de particuliere prijzen weggesleept in het Adfiz Prestatie Onderzoek 2020. De winnaars per categorie: Particulier Schade:...

Record aantal nieuwe verzekeringen voor Nh1816

Record aantal nieuwe verzekeringen voor Nh1816

In coronajaar 2020 wist Nh1816 een record aantal van 64 miljoen euro (2019: 59 miljoen euro) aan nieuwe verzekeringen te sluiten. Dankzij de samenwerking met lokale...

Local Hero Henry Kuil

Local Hero Henry Kuil

(Uit VVP 6-2020) In de rubriek Local Hero stelt VVP samen met Nh1816 het lokale advieskantoor centraal. Het belang van deze lokale helden voor de samenleving kan...

Local Hero

Local Hero

In de rubriek Local Hero stelt VVP samen met Nh1816 het lokale advieskantoor centraal. Het belang van deze lokale helden voor de samenleving kan niet genoeg worden...

Nh1816 steunt ruim 80 lokale corona-initiatieven

Nh1816 steunt ruim 80 lokale corona-initiatieven

In mei stelde de coöperatie Nh1816 Verzekeringen 200.000 euro ter beschikking voor lokale goede doelen, die zich inzetten om de effecten door de coronacrisis...

CFD: "Hoogste tijd dat intermediairverzekeraars daad bij woord voegen"

CFD: "Hoogste tijd dat intermediairverzekeraars daad bij woord voegen"

CFD-voorzitter Edwin Herdink noemt het de hoogste tijd dat intermediairverzekeraars de daad bij het woord voegen. Dit in een reactie op het voornemen van minister...

Adfiz: "Wie wordt er echt geholpen met deze draai van de minister?"

Adfiz: "Wie wordt er echt geholpen met deze draai van de minister?"

"Het oorspronkelijke voorstel is verstandig en evenwichtig", benadrukt Adfiz in reactie op de draai inzake provisietransparantie die minister Hoekstra maakt (zie...

Provisietransparantie: exacte bedragen moeten worden getoond

Provisietransparantie: exacte bedragen moeten worden getoond

Bij de provisietransparantie schadeverzekeringen wil minister Hoekstra dat exacte bedragen getoond gaan worden. De minister: "Mijn voorstel om verzekeringnemers...