Nh1816: gelijk speelveld dichterbij

Cas Verhage 2019

"Bij voorkeur was het onderwerp niet op tafel gekomen maar de ingeslagen weg biedt een verdere uitwerking met een gelijk speelveld voor de consument als uitgangspunt. Dat is een weg die Nh1816 met andere distributiepartners graag wil oppakken", aldus Cas Verhage van Nh1816 in een 'zomergroet' aan de met de verzekeraar samenwerkende adviseurs.

Verhage gaat in de zomergroet uiteraard in op de coronacrisis. "Het eerste halfjaar 2020 zit er op; en wat voor een half jaar! Wie had dat kunnen bedenken tijdens de afgelopen jaarwisseling; het wordt om die reden een jaar om nooit meer te vergeten. COVID-19 heeft als een ongeleide raket diep onze samenleving geraakt. Daar zullen wij met elkaar nog jaren mee te maken hebben."

Tevens komt het Wijzigingsbesluit financiële markten aan bod met als onderdeel de verdere uitwerking van de actieve provisietransparantie bij schadeverzekeringen. Dit besluit wordt momenteel aan de markt ter consultatie aangeboden. Verhage zegt verheugd te zijn dat het eerdere pleidooi van Nh1816 is gehoord. "Het pleidooi om niet alleen naar de provisie van traditioneel werkende financieel adviseurs te kijken maar ook de aanbrengvergoedingen die ‘internet’ adviseurs ontvangen te betrekken. En bijvoorbeeld de vergoedingen (tot wel 200 euro !!) die rechtstreeks werkende internet verzekeraars aan derden betalen. Google, Independer etc. zijn namelijk helemaal niet gratis!"

Er is nog iets wat Nh1816 in het Wijzigingsbesluit is opgevallen. "Dat tekencommissie bij volmachten nog niet wordt genoemd in dit Wijzigingsbesluit is een omissie die Nh1816 gaat inbrengen in onze reactie naar partijen."

Reactie toevoegen

 

Reacties

Viola Kuiper - Lukas Kuiper verzekeringen 9 juli 2020

Waar ik wil dat naar gekeken wordt is hoe het kan dat de verzekeringsmaatschappij Allianz zijn verzekering direct voor 40% minder kan leveren, dan aan de tussenpersoon. Immers wij kosten geen 40%. Betalen de clienten die via tussenpersonen verzekerd zijn, de vele schades van de internet verzekerden. Of de Nationale Nederlanden. Verzekeringsmaatschappijen moet goed naar gekeken worden. En laat de tussenpersoon nu maar eens met rust. Daar hoeft echt niet naar gekeken te worden. Wij verdienen niet meer zoveel

Richard Meinders - SVC Groep 8 juli 2020

Het speelveld wordt pas echt transparant als verzekeraars dan ook hun administratieve kosten in beeld brengen. Door de tekencommissie wel te noemen en de kosten van een verzekeraar niet, geef je een onjuist beeld. Het zou goed zijn als consumenten weten wat de gemiddelde schaderatio van een verzekeraar is. Dan kunnen ze beoordelen of de verzekeraar en zijn distributiekanaal efficiënt is.

Meer over
Nh1816: Rob Vissers senior manager Operations

Nh1816: Rob Vissers senior manager Operations

Rob Vissers is benoemd tot senior manager Operations bij Nh1816 Verzekeringen. Met deze benoemingen zet Nh1816 een volgende belangrijke stap in de verdere professionalisering...

Nh1816 richting half miljard premie-inkomen

Nh1816 richting half miljard premie-inkomen

Nh1816 zag de bruto premie-inkomsten vorig jaar groeien van 417 miljoen euro naar 444 miljoen. Ondanks dat de verzekeringstechnische resultaten onder druk staan...

Samen betrokken: Wonen & Welzijn Financiële Oplossingen

Samen betrokken: Wonen & Welzijn Financiële Oplossingen

(Uit VVP 06-2022) Financieel adviseurs staan midden in de samenleving. Deze Local Hero’s zijn een vraagbaak voor verzekeringen, hypotheken en andere geldzaken,...

Samen betrokken... Koos Rook Financiële Diensten

Samen betrokken... Koos Rook Financiële Diensten

(Koos Rook Financiële Diensten in de rubriek Samen Betrokken in VVP 5) Financieel adviseurs staan midden in de samenleving. Deze Local Hero’s zijn een...

En de winnaar is... de onafhankelijke adviseur!

En de winnaar is... de onafhankelijke adviseur!

(Finale VVP Advies Award 2022 in VVP 5) Jähnig + Ter Braak is de winnaar van de VVP Advies Award 2022, de jaarlijkse prijs van vvp voor het meest klantgerichte...

Finale VVP Advies Award 2022 in beeld

Finale VVP Advies Award 2022 in beeld

Bekijk de beeldimpressie van Jeffrey Korte van de zinderende finale van de VVP Advies Award 2022 in de belevingsstudio’s van First Impression in Tilburg. [object...

Leef je klant

Leef je klant

(Partner in Kennis Nh1816 in VVP Special Actief Klantbeheer, oktober 2022) Zet een streep door het woord ‘beheer’ en omarm het woord ‘contact’....

Jähnig + Ter Braak wint VVP Advies Award 2022

Jähnig + Ter Braak wint VVP Advies Award 2022

Jähnig + Ter Braak is de winnaar van de Advies Award 2022, de jaarlijkse prijs van VVP voor het meest klantgerichte advieskantoor. “Wij bouwen met onze...

Bepaal vanmiddag wie de VVP Advies Award 2022 wint!

Bepaal vanmiddag wie de VVP Advies Award 2022 wint!

Woon vanmiddag de spectaculaire, korte live-uitzending van de finale van de VVP Advies Award 2022 bij en bepaal wie zich het meest klantgerichte advieskantoor...

Consumentenbond: “Uitwerking provisietransparantie moet concreter”

Consumentenbond: “Uitwerking provisietransparantie moet concreter”

De Consumentenbond is blij dat de Tweede Kamer een motie heeft aangenomen waarin minister Kaag wordt opgeroepen haast te maken met de invoering van actieve provisietransparantie...