NHG: ORV ook niet langer verplicht voor bestaande klanten

Carla Muters NHG

Het loslaten van de ORV-verplichting geldt straks ook voor bestaande klanten met een NHG-hypotheek. In een interview met de NVHP vertelt NHG-bestuurder Carla Muters niet te denken dat klanten hun ORV massaal gaan opzeggen.

Muters: “We verwachten niet dat er massaal opgezegd gaat worden. Een overlijdensrisicoverzekering heeft in veel gevallen namelijk zeker een meerwaarde. Adviseur en klant kunnen samen de individuele situatie bekijken en beoordelen of dat het geval is.”

Over de overweging om de verplichting van een ORV ook bij bestaande klanten, van vóór 2018, te schrappen, zegt Muters: "NHG zet zich in om verantwoorde woonfinanciering voor meer mensen toegankelijk te maken. We merkten dat kwetsbare groepen zoals chronisch zieken en ex-patiënten moeite hadden om een ORV af te sluiten en daardoor uitgesloten werden van NHG. Door de ORV niet langer te verplichten namen we een drempel weg, waardoor deze groepen eenvoudiger toegang krijgen tot het vangnet dat NHG biedt. Wij vertrouwen erop dat de adviseur samen met de consument inzichtelijk maakt of een ORV al dan niet wenselijk is. En we denken dat we er goed aan doen om de verplichting ook voor bestaande klanten los te laten, die betalen soms nog hoge premies.

"In de communicatie over onze nieuwe Voorwaarden& Normen melden we zowel richting consumenten als adviseurs dat de verpanding niet meer verplicht is en dat het beëindigen van de ORV bij de klantsituatie moet passen. Daarnaast hebben wij met het Verbond van Verzekeraars overlegd om goede communicatie op te stellen wanneer polissen afgepand gaan worden zodat klanten weten wat verstandig is en hopelijk contact opnemen met een adviseur om te bespreken wat passend is bij hun eigen situatie.”

De NVHP zal regelmatig bestuurders van organisaties waarmee veel leden van de NVHP professioneel te maken hebben, enkele vragen voorleggen waarvan de antwoorden naar het oordeel van de NVHP relevant kunnen zijn voor het adviesproces van de leden.

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
NVHP: transparant zijn over recommendatievergoedingen

NVHP: transparant zijn over recommendatievergoedingen

De NVHP vindt het onwenselijk dat leden recommandatievergoedingen accepteren, zonder dat de te adviseren of geadviseerde consument hierover is geïnformeerd. De...

Meeste kans voor starters in Zuid-Holland, Noord-Brabant en Gelderland

Meeste kans voor starters in Zuid-Holland, Noord-Brabant en Gelderland

Van alle woningen die in aanmerking komen voor financiering met NHG, ligt circa achttien procent in Zuid Holland. Dat blijkt uit een overzicht van De Hypotheekshop...

Na schrappen ORV-eis voor bestaande NHG-klanten: adviseur moet klant informeren

Na schrappen ORV-eis voor bestaande NHG-klanten: adviseur moet klant informeren

Bureau DFO raadt adviseurs aan contact op te nemen met bestaande NHG-klanten met een ORV. Dit nu NHG heeft aangekondigd de ORV-verplichting ook voor bestaande klanten...

Onderzoek naar stabiele vormgeving kostengrens NHG

Onderzoek naar stabiele vormgeving kostengrens NHG

Minister Ollongren wil volgend jaar samen met NHG onderzoek verrichten naar een stabiele vormgeving van de kostengrens. De minister: "De huidige methodiek van de...

NHG-premie in 2020 verlaagd naar 0,7 procent

NHG-premie in 2020 verlaagd naar 0,7 procent

De borgtochtprovisie voor een hypotheek met Nationale Hypotheek Garantie (‘NHG- premie’) wordt per 1 januari 2020 verder verlaagd. Woningeigenaren die...

Verbond wil 'schone lei-beleid' ex-patiënten verkennen

Verbond wil 'schone lei-beleid' ex-patiënten verkennen

Het Verbond van Verzekeraars wil samen met patiëntenverenigingen en politiek Den Haag verkennen of een zogenaamd ‘schone lei-beleid’ voor ex-patiënten...

NHG kostengrens naar 310.000 euro

NHG kostengrens naar 310.000 euro

De NHG-kostengrens stijgt met ingang van 1 januari van 290.000 naar 310.000 euro. Voor woningen met energiebesparende voorzieningen is de kostengrens 6 procent hoger,...

Scildon vereenvoudigt medische waarborgen voor nieuwe ORV's

Scildon vereenvoudigt medische waarborgen voor nieuwe ORV's

Scildon heeft de grenzen voor medische keuring voor haar overlijdensrisicoverzekeringen verruimd. In veel meer situaties dan in het verleden is een uitgebreide gezondheidsverklaring...

NHG wil makkelijker hypothecair krediet voor verduurzaming woning

NHG wil makkelijker hypothecair krediet voor verduurzaming woning

NHG pleit voor het opnemen van extra maatregelen voor verduurzaming in de ‘Wijzigingsregeling hypothecair krediet 2020’ om zo het verkrijgen van hypothecair...

Klanten kijken steeds vaker bewust naar energielabel

Klanten kijken steeds vaker bewust naar energielabel

“Ik zie dat mijn klanten steeds vaker bewust kijken naar het energielabel van een woning", vertelt hypothecair planner en NVHP-bestuurder Maaike Verhoef op...