NHG: ORV ook niet langer verplicht voor bestaande klanten

Carla Muters NHG

Het loslaten van de ORV-verplichting geldt straks ook voor bestaande klanten met een NHG-hypotheek. In een interview met de NVHP vertelt NHG-bestuurder Carla Muters niet te denken dat klanten hun ORV massaal gaan opzeggen.

Muters: “We verwachten niet dat er massaal opgezegd gaat worden. Een overlijdensrisicoverzekering heeft in veel gevallen namelijk zeker een meerwaarde. Adviseur en klant kunnen samen de individuele situatie bekijken en beoordelen of dat het geval is.”

Over de overweging om de verplichting van een ORV ook bij bestaande klanten, van vóór 2018, te schrappen, zegt Muters: "NHG zet zich in om verantwoorde woonfinanciering voor meer mensen toegankelijk te maken. We merkten dat kwetsbare groepen zoals chronisch zieken en ex-patiënten moeite hadden om een ORV af te sluiten en daardoor uitgesloten werden van NHG. Door de ORV niet langer te verplichten namen we een drempel weg, waardoor deze groepen eenvoudiger toegang krijgen tot het vangnet dat NHG biedt. Wij vertrouwen erop dat de adviseur samen met de consument inzichtelijk maakt of een ORV al dan niet wenselijk is. En we denken dat we er goed aan doen om de verplichting ook voor bestaande klanten los te laten, die betalen soms nog hoge premies.

"In de communicatie over onze nieuwe Voorwaarden& Normen melden we zowel richting consumenten als adviseurs dat de verpanding niet meer verplicht is en dat het beëindigen van de ORV bij de klantsituatie moet passen. Daarnaast hebben wij met het Verbond van Verzekeraars overlegd om goede communicatie op te stellen wanneer polissen afgepand gaan worden zodat klanten weten wat verstandig is en hopelijk contact opnemen met een adviseur om te bespreken wat passend is bij hun eigen situatie.”

De NVHP zal regelmatig bestuurders van organisaties waarmee veel leden van de NVHP professioneel te maken hebben, enkele vragen voorleggen waarvan de antwoorden naar het oordeel van de NVHP relevant kunnen zijn voor het adviesproces van de leden.

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Oproep Adfiz en OvFD: “Hanteer uniforme corona-vragenlijst”

Oproep Adfiz en OvFD: “Hanteer uniforme corona-vragenlijst”

Adfiz en OvFD roepen geldverstrekkers op de uniforme corona-vragenlijst van NHG over te nemen of in ieder geval ook te accepteren naast een eventuele eigen vragenlijst. Samen...

Hypotheek Visie biedt 13.000 klanten pro-actief goedkopere ORV aan

Hypotheek Visie biedt 13.000 klanten pro-actief goedkopere ORV aan

Hypotheek Visie start deze week met het benaderen van 13.000 klanten waarvan de ORV goedkoper kan. Het nieuwe aanbod betreft in beginsel Hera Life. “Het is...

Klanten helpen? Graag met de juiste informatie!

Klanten helpen? Graag met de juiste informatie!

Op het eerste gezicht is de Keuzehulp Bepaling Inkomen, een gezamenlijk initiatief van verschillende aanbieders, NHG en De Hypotheekshop, een sympathiek initiatief,...

Toelichting verdiepende vragen IKV ondernemers

Toelichting verdiepende vragen IKV ondernemers

Sinds 30 maart is de procedure voor toetsing van het inkomen van zelfstandigen uitgebreid met een aantal verdiepende vragen. Via OvFD en Adfiz bleek dat in de praktijk...

NHG: "Kwaliteit Inkomensverklaring Ondernemer geborgd"

NHG: "Kwaliteit Inkomensverklaring Ondernemer geborgd"

NHG concludeert na onderzoek dat de kwaliteit van de Inkomensverklaring Ondernemer gewaarborgd is voor alle vier de rekenexperts. Zij kunnen hun werk in 2020 voortzetten...

NHG beheertoets ook voor niet-NHG leningen te gebruiken

NHG beheertoets ook voor niet-NHG leningen te gebruiken

Sinds 21 april kan de NHG beheertoets ook gebruikt worden voor niet-NHG leningen. Dit was een veelgehoorde wens vanuit servicers, intermediairs en geldverstrekkers....

NHG breidt vangnetfunctie uit tijdens coronacrisis

NHG breidt vangnetfunctie uit tijdens coronacrisis

Iedereen die een hypotheek met NHG heeft afgesloten en de hypotheeklasten niet kan dragen vanwege de coronacrisis, krijgt ruimte om maximaal negen procent van het...

KWF wil al na vijf jaar schone lei-beleid bij ex-kankerpatiënten tot 40

KWF wil al na vijf jaar schone lei-beleid bij ex-kankerpatiënten tot 40

Het schone lei-beleid moet volgens het KWF niet alleen bij kinderen maar ook bij mensen tot 40 jaar beginnen na vijf jaar. Dat stelt het fonds in zijn consultatiereactie...

NHG: verdiepende vragen bij toetsing inkomen zelfstandigen

NHG: verdiepende vragen bij toetsing inkomen zelfstandigen

NHG heeft in overleg met rekenexperts, geldverstrekkers, NVB en Verbond van Verzekeraars verdiepende vragen toegevoegd aan de procedure voor toetsing van het inkomen...

Voorwaarden & Normen NHG 2020-2

Voorwaarden & Normen NHG 2020-2

NHG heeft de Voorwaarden & Normen NHG 2020-2 gepubliceerd. Een van de wijzigingen is dat oversluiten nog meer in lijn is gebracht aankopen. Wanneer er een lening...