NHG: verlaagde overdrachtsbelasting populair onder starters

Arjen Gielen 2018

Huizenkopers onder de 35 jaar maken volop gebruik van de nieuwe regels met betrekking tot de verlaagde overdrachtsbelasting, aldus kwartaalcijfers van NHG. Starters op de woningmarkt hebben massaal hun transportdatum vanaf 1 januari 2021 gezet waardoor het aantal NHG-garanties in het laatste kwartaal van 2020 een stuk lager lag dan in de kwartalen daarvoor.

NHG: "Een groot aandeel van de hypotheken met NHG wordt afgesloten door starters. Het aantal NHG-garanties voor aankoop in het vierde kwartaal van 2020 is dan ook 14,8 procent lager dan in diezelfde periode in 2019. Het aantal door particulieren gekochte bestaande woningen is volgens het CBS in dezelfde periode juist gestegen met 11,9 procent. Het verschil tussen de afname van NHG-garanties en de toename in woningen gekocht door particulieren, wordt veroorzaakt door een combinatie van factoren, met name door een lager aandeel verkochte woningen binnen de kostengrens en het feit dat jongeren die zelf in het huis gaan wonen (een voorwaarde voor NHG) vanaf 1 januari 20201 geen overdrachtsbelasting betalen.", aldus NHG dat in het eerste kwartaal van 2021 het tegenovergestelde effect verwacht. "Het afgelopen kwartaal ontving NHG ruim 75 procent minder verliesdeclaraties van geldverstrekkers dan in het vierde kwartaal van het jaar ervoor. De oorzaak hiervan is de stijging van de huizenprijzen. Hierdoor is de verkoopopbrengst van een woning meestal voldoende om de hypotheekschuld te kunnen afbetalen."

Corona zorgde voor een dreiging van toenemende betalingsproblemen. Daarom heeft NHG in 2020 samen met geldverstrekkers gezorgd voor betaalpauzes en -regelingen die ook onder de NHG-garantie vallen (de WoonLastenFaciliteit). Hierdoor konden mensen met (tijdelijke) betalingsproblemen toch in hun woning blijven. Daarnaast wordt er hard gewerkt om - met behulp van verdere digitalisering - mensen bij een eventuele (woningmarkt)crisis sneller te kunnen helpen. NHG zegt hierbij ketenpartners nodig te hebben. "We zien namelijk een dreigende toename op korte termijn van het aantal mensen met betalingsproblemen, omdat de steunmaatregelen zullen gaan aflopen en instrumenten zoals de WLF en betaalpauzes vooral tijdelijk helpen. NHG wil ook nu weer, samen met de markt aan de slag. In de komende maanden wordt gewerkt om extra oplossingen te kunnen bieden die tot woningbehoud leiden en die ook mensen helpen die door corona onnodig belemmerd worden in de toegang tot een hypotheek. NHG gaat samen met andere partijen in de keten de komende maanden aan de slag om ook voor die komende problemen tijdig klaar te staan.”

NHG-bestuurder Arjen Gielen: “Het is ontzettend belangrijk dat wij er zijn voor woningeigenaren. Juist nu. Er heerst veel onzekerheid met betrekking tot werk en inkomen en we zien ook veel scheidingen. Dit soort ontwikkelingen hebben natuurlijk impact op iemands woonsituatie. Wij gaan de komende maanden samen met de markt door met het neerzetten van extra oplossingen, die die gaan helpen als meer mensen in de betalingsproblemen komen.”

Reactie toevoegen

 
Meer over
NHG: Calcasa eerste toegestane desktoptaxatie

NHG: Calcasa eerste toegestane desktoptaxatie

De Calcasa desktoptaxatie is het eerste door NHG geaccepteerde product. Per 1 juli staat NHG, naast de fysieke taxatie, desktoptaxaties toe. Dit is een taxatievorm...

"Duidelijk maken waar woningeigenaar terecht kan met betaalproblemen"

"Duidelijk maken waar woningeigenaar terecht kan met betaalproblemen"

Veel woningeigenaren die te maken krijgen met betaalproblemen vermijden deze in eerste instantie of proberen deze zelf op te lossen. Als zij vervolgens hulp willen...

Aantal NHG-garanties met 20 procent gestegen

Aantal NHG-garanties met 20 procent gestegen

Het aantal NHG-garanties voor de aankoop van een woning is in het eerste kwartaal van 2021 met 20 procent  gestegen. Dit is veroorzaakt door huizenkopers onder...

Vier belangrijkste wijzigingen NHG-hypotheek

Vier belangrijkste wijzigingen NHG-hypotheek

NHG voert per 1 juli een aantal tussentijdse wijzigingen door in de Voorwaarden en Normen voor een hypotheek met NHG in 2021. Volgens NHG zijn dit de belangrijkste:...

Pilot NHG voor duurhuurders

Pilot NHG voor duurhuurders

NHG start in samenwerking met BLG en andere marktpartijen in 2021 een pilot waarbij duurhuurders die gebruik maken van maatwerk ook een NHG-hypotheek kunnen krijgen....

Op volle toeren

Op volle toeren

ORV en hypotheekbescherming hebben alle baat bij een gunstige hypotheekmarkt. En die markt ís gunstig op het moment. Dat lijkt nog wel even zo te blijven...

Steeds meer hypotheekadviseurs volgen NHG-trainingen vanuit huis

Steeds meer hypotheekadviseurs volgen NHG-trainingen vanuit huis

Vanwege het coronavirus volgen steeds meer hypotheekadviseurs online NHG trainingen vanuit huis. Zo’n 500 hypotheekadviseurs hebben de afgelopen negen maanden...

Terugblik op The New Financial Way (6)

Terugblik op The New Financial Way (6)

"We hopen dat we jou met deze filmpjes inspireren en dat deze filmpjes jou aan het denken zetten over wat jij al bijdraagt aan jouw ideale wereld", aldus Indra Frishert...

Lessen uit corona: Carla Muters (NHG) in The New Financial Way (5)

Lessen uit corona: Carla Muters (NHG) in The New Financial Way (5)

“Elkaar helpen, juist in deze moeilijke tijden en bouwen aan een duurzame wereld, een wereld waar iedereen erop vooruit kan gaan. Juist deze zaken gaan hand...

NHG: “Sluit aan bij digitaliseren klantreis in beheer”

NHG: “Sluit aan bij digitaliseren klantreis in beheer”

NHG roept ketenpartners op zich versneld aan te sluiten bij de aanpak om het traject voor woningbehoud te versnellen. NHG verwacht dat volgend jaar de aantallen...