'Niet gezwicht voor de wereld'

Niet gezwicht voor de wereld 2020 cover

In zijn derde boek Niet gezwicht voor de wereld spreekt oud-pensioenadviseur Ivo Valkenburg met 45 mensen die hun werk en leven in dienst stellen van mens, natuur en samenleving. Ze zijn werkzaam in zorg, rechtspraak, financiën, onderwijs, economie, ecologie, landbouw, architectuur, kunst en muziek etc. De boeklancering vond zaterdag 26 september 2020 plaats in Amsterdam.

VVP-hoofdredacteur Willem Vreeswijk was co-presentator. Samen met Valkenburg sprak hij onder meer met een groot aantal geportretteerden in het boek, zoals Lenny Kuhr, Joris Vincken, Li An Phoa, Paul Efmorfidis, Lars Veraart, Nicoleta Carpineaunu, Gabriel Paun, Henk Smit, Klaartje Freeke, Nienke Stoop, Mireille van Driel, Maria Mazarakis en Tanja Abbas.

Valkenburg: "Samen vormen ze een stroom van menselijke creatiekracht die wereldwijd steeds meer uitgroeit tot een stevige rivier van vernieuwing en radicale herziening van bestaande structuren. Onder hen advocaten, rechters en officieren van justitie die bewuster gehoor willen geven aan het ideaal waarvoor ze ooit rechten zijn gaan studeren: een rechtvaardiger wereld, duurzamer en menselijker. Financieel dienstverleners die actief bouwen aan een menselijke economie. Wetenschappers die ’s werelds meest uitgebreide leercurriculum voor scholen ontwikkelen om het welzijn van 1 miljard kinderen en volwassenen significant te verbeteren. Artsen met een bredere kijk op gezondheid, waarbij het accent niet op ziekte ligt, maar op de mensen zelf, hun veerkracht en zingeving in het leven. Natuurbeschermers, die soms met gevaar voor eigen leven, Europa’s laatste oerbossen beschermen en aanplanten."

Het boek is geïnspireerd op ‘De Profeet’ van Kahlil Gibran. Het boek gaat uit van ‘de middenweg’ als uitgangspunt voor maatschappelijke transitie. Daarbij staat niet langer ‘het ideaal’ van ons ‘ik’ centraal, maar ‘de basis’ van wat ‘wij’ allemaal graag in deze wereld zien. Zo ontstaat er ruimte om elkaar te ontmoeten voorbij het wel of niet eens zijn met elkaar.

Reactie toevoegen

 
Meer over
VVP-hoofdredacteur in podcast Sterveding

VVP-hoofdredacteur in podcast Sterveding

Willem Vreeswijk, hoofdredacteur van VVP en oprichter van de stichting New Financial Forum, is te gast in een aflevering van de podcastserie Sterveding. In deze...

Eerbetoon aan Ivo Valkenburg in New Financial Magazine

Eerbetoon aan Ivo Valkenburg in New Financial Magazine

De herfsteditie van het New Financial Magazine is een eerbetoon aan Ivo Valkenburg die op 23 juli van dit jaar op 55-jarige leeftijd overleed. De hommage bestaat...

Ivo Valkenburg

Ivo Valkenburg

(Willem Vreeswijk in VVP 4-2022) Op 23 juli van dit jaar overleed op 55-jarige leeftijd mijn dierbare vriend Ivo Valkenburg, omringd door zijn geliefden in zijn...

Wat laat jij na?

Wat laat jij na?

"De paden van Ivo Valkenburg en die van mij hebben elkaar nooit gekruist. Ik heb hem niet persoonlijk gekend. Zo nu en dan passeerde iets van zijn werk dat ik las...

Ode aan Ivo

Ode aan Ivo

“Ivo inspireerde met zijn menselijkheid, niet met al zijn successen. In zijn projecten zette hij vooral anderen in het licht.” Dat werd gezegd op de...

Eerbetoon aan Ivo Valkenburg (uitnodiging)

Eerbetoon aan Ivo Valkenburg (uitnodiging)

Ivo Valkenburg zou op 30 augustus 56 jaar zijn geworden. Na een rijk, intens en liefdevol leven overleed hij op 23 juli in zijn huis, omringd door zijn geliefden,...

Nieuwe balans met regeneratief investeren

Nieuwe balans met regeneratief investeren

(Ivo Valkenburg (1966-2022) in VVP Special Digitale Innovatie 2022) Regeneratieve investeerders zetten bewust hun geld in om een nieuwe balans te creëren...

Praktijkvoorbeelden regeneratieve investeringen

Praktijkvoorbeelden regeneratieve investeringen

Regeneratieve investeerders zetten bewust hun geld in om een nieuwe balans te creëren tussen menselijkheid, ecologie en economie. De zomereditie van het New...

Internemen centraal in lente-editie New Financial Magazine

Internemen centraal in lente-editie New Financial Magazine

Het thema van de lente-editie van het New Financial Magazine, onderdeel van de stichting New Financial Forum,  is Internemen, een zelfbedacht woord dat staat...

Over Rood: experts financiële sector meer dan welkom

Over Rood: experts financiële sector meer dan welkom

“Veel ondernemers zitten diep in de schulden, maar weten niet hoe ze dat moeten oplossen. Zeker nu met de coronacrisis. En soms doen ze dan domme dingen. Onnodig....