Nieuw perspectief voor financiële sector

NFM cover winter 2018

“Bedrijven moeten doen wat ze beloven en wat ze doen moet relevant zijn voor klanten. Veel moeilijker is het niet. De financiële sector heeft de afgelopen jaren enorme stappen gemaakt van productgericht denken naar een sector die werkt vanuit het klant- en maatschappelijk belang. Nu mogen de luiken verder open en dienen we in dialoog te blijven met de samenleving. En dat mag soms best gepaard gaan met wat meer zelfrelativering en humor”, aldus Boudewijn van Uden, directeur Corporate Communicatie bij ASR in de wintereditie van het New FInancial Magazine.

Het New Financial Magazine is een uitgave van de stichting New Financial Forum, een platform waarin mensen en bedrijven uit de sector bijeen komen in het gezamenlijk streven naar ‘een betere financiële wereld’. In iedere editie wordt een influencer uit de financiële sector geïnterviewd aan zijn of haar keukentafel thuis. Persoonlijke gesprekken over betekenis in het werk en persoonlijke drijfveren. Eerdere keukentafelgesprekken waren er met onder meer: Carla Verwijmeren (Centraal Beheer), Marieke van Zuien (BNP Paribas Cardif), Ron Bavelaar (Yarden), Jeanette Hadderingh (NIBE-SVV), Maarten Edixhoven (Aegon), Sjoerd Laarberg (Allianz) en Geert Bouwmeester (De Goudse).

Thema van het dikke winternummer 2018 is Nieuw Perspectief. Elk bedrijf, elke werkgever, elke werknemer, ieder mens heeft elke dag weer een keuze: bouw ik mee – hoe bescheiden ook – aan een wereld die ik mijn kinderen gun of houd ik een wereld in stand waarin overleven centraal staat?

Een nieuw perspectief is geen kant-en-klare oplossing met richtlijnen waar je aan moet voldoen. Een nieuw perspectief bouw je samen. Deze wintereditie biedt vele nieuwe perspectieven. Neem de Positive Finance Day die Dazure en de stichting New Financial Forum voor de derde keer organiseerden. Een dag boordevol praktische voorbeelden die laten zien dat het anders kan. En met de uitreiking van awards voor initiatieven die de financiële sector daadwerkelijk mooier maken.

Neem de vijftien financiële dienstverleners die de Spitsbergen ambitie opstelden. Zij committeren zich via hun financieringen en beleggingen aan scherpe klimaatdoelstellingen en zullen daar ook scherp op afgerekend worden.

Jongeren kijken anders naar de wereld. Mooi voorbeeld is Corporate Anthropologist Sander Valkenburg, die gefascineerd is door het gedrag van mensen in de financiële sector. Volgens hem heeft de wereld van het grote geld een enorme potentie.

Of Ralph van Dam, die in zijn boek Langs de afgrond een groot taboe doorbreekt. Hij vertelt open en eerlijk over zijn eigen faillissement en de enorme impact ervan op hem en zijn gezin. Ondernemers kunnen elkaar veel beter ondersteunen. Juist in tegenspoed.

Dit, en nog veel meer, in de wintereditie van het New Financial Magazine, het meest inspirerende en vooruitstrevende magazine voor financieel dienstverleners. Klik HIER voor een abonnement.

 

 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
ASR verzorgt WA-dekking deelscooters Felyx

ASR verzorgt WA-dekking deelscooters Felyx

ASR verzekert sinds 1 januari de WA-dekking van de elektrische scooters van verhuurplatform Felyx. Deze snelgroeiende organisatie heeft inmiddels in Amsterdam en...

Lees maar, er staat wat er staat

Lees maar, er staat wat er staat

In de financiële sector gebruiken we nog altijd woordcombinaties die we beter niet meer kunnen gebruiken, zegt Jurjen Oosterbaan Martinius (Bureau DFO) in een...

"Ga als financiële sector meer in dialoog met de samenleving"

"Ga als financiële sector meer in dialoog met de samenleving"

“Iedereen kan een bijdrage leveren aan een betere financiële wereld. Als iedereen gaat doen wat hij of zij binnen de eigen invloedssfeer wél kan...

Goedhart wil verbod op ASR-reclame

Goedhart wil verbod op ASR-reclame

Rob Goedhart (voorzitter Geldbelangen) eist in een brief aan minister Wopke Hoekstra (Financiën), minister Arie Slob (Onderwijs) en AFM-voorzitter Merel van...

Fred de Jong:  een betere reputatie begint bij jezelf

Fred de Jong: een betere reputatie begint bij jezelf

"Als onderzoeker kom ik op vele plekken en ontmoet ik veel verschillende personen, zowel binnen als buiten de financiële sector. Wat mij daarbij opvalt, is...

Love it: gezamenlijk op zoek naar een nieuwe Poolster

Love it: gezamenlijk op zoek naar een nieuwe Poolster

“Stel dat al het water dat onze wereld rijk is, zou passen in een skippybal. Dan vertegenwoordigt een heel klein knikkertje, waar je vroeger als kind misschien...