Nieuw perspectief voor financiële sector

NFM cover winter 2018

“Bedrijven moeten doen wat ze beloven en wat ze doen moet relevant zijn voor klanten. Veel moeilijker is het niet. De financiële sector heeft de afgelopen jaren enorme stappen gemaakt van productgericht denken naar een sector die werkt vanuit het klant- en maatschappelijk belang. Nu mogen de luiken verder open en dienen we in dialoog te blijven met de samenleving. En dat mag soms best gepaard gaan met wat meer zelfrelativering en humor”, aldus Boudewijn van Uden, directeur Corporate Communicatie bij ASR in de wintereditie van het New FInancial Magazine.

Het New Financial Magazine is een uitgave van de stichting New Financial Forum, een platform waarin mensen en bedrijven uit de sector bijeen komen in het gezamenlijk streven naar ‘een betere financiële wereld’. In iedere editie wordt een influencer uit de financiële sector geïnterviewd aan zijn of haar keukentafel thuis. Persoonlijke gesprekken over betekenis in het werk en persoonlijke drijfveren. Eerdere keukentafelgesprekken waren er met onder meer: Carla Verwijmeren (Centraal Beheer), Marieke van Zuien (BNP Paribas Cardif), Ron Bavelaar (Yarden), Jeanette Hadderingh (NIBE-SVV), Maarten Edixhoven (Aegon), Sjoerd Laarberg (Allianz) en Geert Bouwmeester (De Goudse).

Thema van het dikke winternummer 2018 is Nieuw Perspectief. Elk bedrijf, elke werkgever, elke werknemer, ieder mens heeft elke dag weer een keuze: bouw ik mee – hoe bescheiden ook – aan een wereld die ik mijn kinderen gun of houd ik een wereld in stand waarin overleven centraal staat?

Een nieuw perspectief is geen kant-en-klare oplossing met richtlijnen waar je aan moet voldoen. Een nieuw perspectief bouw je samen. Deze wintereditie biedt vele nieuwe perspectieven. Neem de Positive Finance Day die Dazure en de stichting New Financial Forum voor de derde keer organiseerden. Een dag boordevol praktische voorbeelden die laten zien dat het anders kan. En met de uitreiking van awards voor initiatieven die de financiële sector daadwerkelijk mooier maken.

Neem de vijftien financiële dienstverleners die de Spitsbergen ambitie opstelden. Zij committeren zich via hun financieringen en beleggingen aan scherpe klimaatdoelstellingen en zullen daar ook scherp op afgerekend worden.

Jongeren kijken anders naar de wereld. Mooi voorbeeld is Corporate Anthropologist Sander Valkenburg, die gefascineerd is door het gedrag van mensen in de financiële sector. Volgens hem heeft de wereld van het grote geld een enorme potentie.

Of Ralph van Dam, die in zijn boek Langs de afgrond een groot taboe doorbreekt. Hij vertelt open en eerlijk over zijn eigen faillissement en de enorme impact ervan op hem en zijn gezin. Ondernemers kunnen elkaar veel beter ondersteunen. Juist in tegenspoed.

Dit, en nog veel meer, in de wintereditie van het New Financial Magazine, het meest inspirerende en vooruitstrevende magazine voor financieel dienstverleners. Klik HIER voor een abonnement.

 

 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
BrightPensioen en BLG Wonen winnaars Positive Finance Award 2019

BrightPensioen en BLG Wonen winnaars Positive Finance Award 2019

BrightPensioen en BLG Wonen zijn de winnaars van de Positive Finance Award 2019. BrightPensioen in de categorie Proven en BLG Wonen met de huurverklaring in de...

Van Olphen en Van Vollenhoven in RvC ASR

Van Olphen en Van Vollenhoven in RvC ASR

Gisella van Vollenhoven en Gerard van Olphen zijn door de Buitengewone Algemene Vergadering van Aandeelhouders (BAVA) benoemd tot lid van de Raad van Commissarissen...

Zakelijke polissen vanaf eind 2020 op nieuw ASR-systeem

Zakelijke polissen vanaf eind 2020 op nieuw ASR-systeem

ASR verwacht de migratie naar één systeem voor alle schadeverzekeringen in 2021 af te ronden. Dan zijn ook de zakelijke klanten overgezet, aldus het...

Wint BrightPensioen de Positive Finance Award 2019? Stem mee!

Wint BrightPensioen de Positive Finance Award 2019? Stem mee!

BrightPensioen is een van de genomineerden voor de Positive Finance Award 2019, die wordt uitgereikt op 31 oktober 2019 in Gouda. Bepaal wie de winnaar wordt en...

Wint Perfect Day de Positive Finance Award 2019? Stem mee!

Wint Perfect Day de Positive Finance Award 2019? Stem mee!

Perfect Day Cyber security is een van de genomineerden voor de Positive Finance Award 2019, die wordt uitgereikt op 31 oktober 2019 in Gouda. Bepaal wie de winnaar...

Wint BLG wonen de Positive Finance Award 2019? Stem mee!

Wint BLG wonen de Positive Finance Award 2019? Stem mee!

BLG wonen is een van de genomineerden voor de Positive Finance Award 2019, die wordt uitgereikt op 31 oktober 2019 in Gouda. Bepaal wie de winnaar wordt en stem...

Jolanda Sappelli (HR directeur ASR) bij VPV Rotterdam

Jolanda Sappelli (HR directeur ASR) bij VPV Rotterdam

Mensen en werken in de verzekeringssector. Dat is het thema van derde deel van het drieluik van de VPV Rotterdam over de vierde industriële revolutie. Jolanda...

Jaap Godrie op Positive Finance Day 2019

Jaap Godrie op Positive Finance Day 2019

Naast de inspirerende sprekers Pleun Lauwerier (Ben & Jerry’s), Astrid Elburg (organisatieadviseur), Kaj Morel (Zaak van Betekenis) en Amba Zeggen (Risk...

ASR breidt overstromingsdekking uit

ASR breidt overstromingsdekking uit

ASR breidt volgens eigen zeggen als eerste verzekeraar in Nederland de verzekeringen voor gebouwen en roerende goederen uit met een overstromingsdekking. Met de...

De rol van jongeren in de betekeniseconomie

De rol van jongeren in de betekeniseconomie

"'Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst’ luidt een bekend Nederlands gezegde. De gedachte erachter is gemakkelijk te begrijpen. De jongeren van nu vormen de...