Nieuw perspectief voor financiële sector

NFM cover winter 2018

“Bedrijven moeten doen wat ze beloven en wat ze doen moet relevant zijn voor klanten. Veel moeilijker is het niet. De financiële sector heeft de afgelopen jaren enorme stappen gemaakt van productgericht denken naar een sector die werkt vanuit het klant- en maatschappelijk belang. Nu mogen de luiken verder open en dienen we in dialoog te blijven met de samenleving. En dat mag soms best gepaard gaan met wat meer zelfrelativering en humor”, aldus Boudewijn van Uden, directeur Corporate Communicatie bij ASR in de wintereditie van het New FInancial Magazine.

Het New Financial Magazine is een uitgave van de stichting New Financial Forum, een platform waarin mensen en bedrijven uit de sector bijeen komen in het gezamenlijk streven naar ‘een betere financiële wereld’. In iedere editie wordt een influencer uit de financiële sector geïnterviewd aan zijn of haar keukentafel thuis. Persoonlijke gesprekken over betekenis in het werk en persoonlijke drijfveren. Eerdere keukentafelgesprekken waren er met onder meer: Carla Verwijmeren (Centraal Beheer), Marieke van Zuien (BNP Paribas Cardif), Ron Bavelaar (Yarden), Jeanette Hadderingh (NIBE-SVV), Maarten Edixhoven (Aegon), Sjoerd Laarberg (Allianz) en Geert Bouwmeester (De Goudse).

Thema van het dikke winternummer 2018 is Nieuw Perspectief. Elk bedrijf, elke werkgever, elke werknemer, ieder mens heeft elke dag weer een keuze: bouw ik mee – hoe bescheiden ook – aan een wereld die ik mijn kinderen gun of houd ik een wereld in stand waarin overleven centraal staat?

Een nieuw perspectief is geen kant-en-klare oplossing met richtlijnen waar je aan moet voldoen. Een nieuw perspectief bouw je samen. Deze wintereditie biedt vele nieuwe perspectieven. Neem de Positive Finance Day die Dazure en de stichting New Financial Forum voor de derde keer organiseerden. Een dag boordevol praktische voorbeelden die laten zien dat het anders kan. En met de uitreiking van awards voor initiatieven die de financiële sector daadwerkelijk mooier maken.

Neem de vijftien financiële dienstverleners die de Spitsbergen ambitie opstelden. Zij committeren zich via hun financieringen en beleggingen aan scherpe klimaatdoelstellingen en zullen daar ook scherp op afgerekend worden.

Jongeren kijken anders naar de wereld. Mooi voorbeeld is Corporate Anthropologist Sander Valkenburg, die gefascineerd is door het gedrag van mensen in de financiële sector. Volgens hem heeft de wereld van het grote geld een enorme potentie.

Of Ralph van Dam, die in zijn boek Langs de afgrond een groot taboe doorbreekt. Hij vertelt open en eerlijk over zijn eigen faillissement en de enorme impact ervan op hem en zijn gezin. Ondernemers kunnen elkaar veel beter ondersteunen. Juist in tegenspoed.

Dit, en nog veel meer, in de wintereditie van het New Financial Magazine, het meest inspirerende en vooruitstrevende magazine voor financieel dienstverleners. Klik HIER voor een abonnement.

 

 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Waardering centraal in zomereditie New Financial Magazine

Waardering centraal in zomereditie New Financial Magazine

Waardering. Dat is het thema van de zomereditie van het New Financial Magazine, een uitgave van de stichting New Financial Forum. Als er één ding...

Jos Baeten (ASR): “Zowel positieve als negatieve impact coronacrisis”

Jos Baeten (ASR): “Zowel positieve als negatieve impact coronacrisis”

ASR verwacht dat de coronacrisis zowel een positieve als een negatieve impact zal hebben op de activiteiten en financiële resultaten. Jos Baeten, woensdag...

ASR: extra AOV-reservering wegens corona

ASR: extra AOV-reservering wegens corona

ASR heeft over het eerste kwartaal zes miljoen extra op zij gezet wegens AOV-claims in verband met corona. Het concern: "Het operationeel resultaat in Q1 2020 bedroeg...

Petra Jansen op de Haar verlaat ASR

Petra Jansen op de Haar verlaat ASR

Petra Jansen op de Haar, directeur van Bank, Hypotheken en Innovatie & Digitaal, heeft besloten om ASR te verlaten. Zij vertrekt per 1 juli. Jansen op de Haar:...

ASR en NN Group schorten dividenduitkering op

ASR en NN Group schorten dividenduitkering op

ASR Nederland en NN Group hebben besloten om de dividendbetaling 2019 uit te stellen en het lopende aandeleninkoopprogramma voorlopig stop te zetten. De concerns...

Het werk gaat door... Boudewijn van Uden

Het werk gaat door... Boudewijn van Uden

Onder de titel 'Het werk gaat door...' brengt VVP in beeld hoe financieel dienstverleners hun werk in deze tijd zo goed mogelijk oppakken. Het biedt inzicht in het...

ASR roept op binnen te blijven

ASR roept op binnen te blijven

"Wij van a.s.r blijven binnen. Voor alle mensen in de zorg en voor elkaar. Jij toch ook?" Dit is te lezen in een blog die ASR heeft gepost op de eigen site. "Dit...

Coronavirus: ASR sluit alle vestigingen

Coronavirus: ASR sluit alle vestigingen

De Raad van Bestuur van ASR heeft besloten dat met ingang van maandag alles vestigingen van ASR dichtgaan tot nader order. Dit in het kader van de strijd tegen het...

ASR laat medewerkers thuiswerken als gevolg van coronavirus

ASR laat medewerkers thuiswerken als gevolg van coronavirus

ASR gaat vanaf 16 maart alle teams opsplitsen. Afwisselend werken mensen de komende vier weken thuis, op kantoor of op een andere plek. De verzekeraar neemt deze...

'Groei' centraal in lente-editie New Financial Magazine

'Groei' centraal in lente-editie New Financial Magazine

De lente-editie van het New Financial Magazine, een uitgave van de stichting New Financial Forum, staat volledig in het teken van 'Groei'. In het themanummer wordt...