Nieuwe opleiding Certified Financial Planner van start

Leo Brunt 2023

Een groep van twintig financieel planners in spe is begonnen aan de nieuwe opleiding Certified Financial Planner van Lindenhaeghe. De opleiding past binnen het nieuwe vakbekwaamheidsbouwwerk van stichting FFP waardoor financieel planners zich voor één of meerdere marktprofielen kunnen laten certificeren.

De vraag naar financiële planning neemt toe aldus de stichting FFP en Lindenhaeghe-trainer Leo Brunt: “Je hebt als CFP-er, met je integrale kennis en kunde, extra toegevoegde waarde voor je klanten. Dat draagt weer bij aan een klantrelatie voor de lange termijn. Bij elke cruciale financiële beslissing; een huis kopen, een studiepotje voor de kinderen opbouwen, een eigen zaak starten of uitbreiden en de erfenis regelen komen klanten bij de CFP-er terug voor advies.”

Om meer aan te sluiten bij deze life-events en daaraan gerelateerde klantvragen heeft Stichting FFP begin 2023 een nieuw modulair vakbekwaamheidsbouwwerk gelanceerd gericht op de volgende profielen: ‘Inkomen en Wonen’, ‘Vermogen’, ‘Familie en Nalatenschap’ en ‘Ondernemen’. Het belangrijkste verschil is dat er straks niet langer één uniform opgeleide en gecertificeerde CFP-professional is, maar dat CFP-professionals kwalificaties krijgen op basis van één of meer marktprofielen.

Lindenhaeghe heeft het nieuwe vakbekwaamheidsbouwwerk aangegrepen om haar CFP-opleiding volledig te herzien in opbouw. Waar het nieuwe CFP-stelsel de focus legt op de verschillende marktprofielen, heeft Lindenhaeghe er echter voor gekozen om in de opleiding dit niet modulair aan te bieden maar in te steken op een verdieping voor alle deelnemers op alle profielen. Erna is het aan de deelnemers om te kiezen voor welk(e) profiel(en) ze het CFP-examen doen.

Edwin Deijs, Commercieel Directeur Lindenhaeghe: “Het feit dat twintig financieel professionals zich hebben aangemeld voor onze vernieuwde opleiding is een bevestiging dat onze insteek werkt. We zijn er trots op dat wij, in een tijd waar veel vraag is naar gedegen financiële planning, zo’n grote groep nieuwe toetreders tot de sector mogen opleiden.”

Reactie toevoegen

 
Verdeling hypotheekschuld

Verdeling hypotheekschuld

(Lindenhaeghe in Katern Hypotheken, VVP 3-2024) Wanneer partners besluiten om samen een huis te kopen, komen ze voor een aantal belangrijke financiële beslissingen...

Zorgplicht reikt verder dan je denkt

Zorgplicht reikt verder dan je denkt

(Rubriek 'Jouw vakbekwaamheid' door Lindenhaeghe in Ken je vak! VVP 2-2024) Een klant neemt gedurende zijn leven meerdere financiële beslissingen, maar voor...

Lindenhaeghe vat hoofdlijnenakkoord samen

Lindenhaeghe vat hoofdlijnenakkoord samen

Lindenhaeghe heeft het hoofdlijnenakkoord van het nieuwe kabinet verwerkt in een beknopt Totaaloverzicht. Enkele impactvolle wijzigingen die terug te lezen zijn...

Lindenhaeghe ontwikkelt AI e-learning voor adviseurs

Lindenhaeghe ontwikkelt AI e-learning voor adviseurs

Lindenhaeghe introduceert op het SEH-congres AI e-learning voor adviseurs. Deze opleiding is tot stand gekomen na een marktonderzoek en gesprekken met diverse partijen...

Lindenhaeghe: PE-stuwmeer is een feit, oplossing ligt bij organisaties

Lindenhaeghe: PE-stuwmeer is een feit, oplossing ligt bij organisaties

Lindenhaeghe roept opnieuw organisaties op om een eerdere, interne deadline te stellen en daarmee te voorkomen dat hun medewerkers hun PE-examen uitstellen tot het...

Lindenhaeghe opnieuw Beste Opleider in categorie Financieel

Lindenhaeghe opnieuw Beste Opleider in categorie Financieel

Lindenhaeghe is voor de elfde keer uitgeroepen tot Beste Opleider van Nederland in de categorie Financieel. De Beste Opleider van Nederland is een initiatief van...

CFP'ers verdienen drie PE-punten op VVP Event Pensioen & Vermogen

CFP'ers verdienen drie PE-punten op VVP Event Pensioen & Vermogen

CFP-gecertificeerde financieel planners die deelnemen aan het VVP Event Pensioen & Vermogen op 19 maart verdienen drie CFP PE-punten op het onderdeel Kennis...

Wijzigingen hypotheken 2024 en impact op betaalbaarheid

Wijzigingen hypotheken 2024 en impact op betaalbaarheid

(Lindenhaeghe in Ken je vak! in VVP 1-2024) Jaarlijks wordt de Tijdelijke regeling hypothecair krediet (Trhk) op een aantal punten gewijzigd. In dit artikel zullen...

Maak arbeidsongeschiktheid bespreekbaar

Maak arbeidsongeschiktheid bespreekbaar

(Lindenhaeghe in katern Veilig Wonen in VVP 6-2023) Met een toename in eenpersoonshuishoudens en de groei van het aantal zzp’ers, zijn de financiële...

Lindenhaeghe ziet inschrijvingen PE-examens enorme vlucht nemen

Lindenhaeghe ziet inschrijvingen PE-examens enorme vlucht nemen

Ook in het laatste kwartaal zijn de aantallen PE-examens achtergebleven, maar volgens Lindenhaeghe is inmiddels een kentering zichtbaar. Edwin Deijs, commercieel...