"nieuwe verzilverproducten vaak erg duur"

Rob Mulder 2014

Oudere huiseigenaren die de overwaarde in hun woning willen benutten, hebben sinds kort meer mogelijkheden. Maar het zijn dure oplossingen, waarschuwt Vereniging Eigen Huis.

Verzilvermijvast biedt sinds begin september een verzilverproduct aan. Bij dit bedrijf kan een huiseigenaar zijn woning verkopen voor 50 procent van de marktwaarde, om het huis vervolgens terug te huren. Zodra de voormalige eigenaar de huur beëindigt, krijgt hij de andere helft van de koopsom. Plus de helft van eventuele overwaarde, als het pand in waarde is gestegen. Eventuele waardedaling wordt afgetrokken van het te ontvangen bedrag.

In augustus presenteerde het Zilver Wonen Fonds een soortgelijk product. Een belangrijk verschil is dat de huiseigenaar daar slechts 80 procent van de marktwaarde krijgt voor zijn woning, om het pand vervolgens terug te huren. De resterende 20 procent van de waarde is hij kwijt. Maar ook bij dit product krijgt de huiseigenaar het bedrag dat overblijft nadat de hypotheek aan de bank is afgelost. Dit kan mee- of tegenvallen, afhankelijk van de hypotheekschuld. De huiseigenaar moet zelf bepalen of dit voldoende is om de oude dag mee te veraangenamen. En of het opweegt tegen de vaak forse huur.

"We zijn blij dat er meer verzilverproducten op de markt komen, maar hét product zit er nog niet bij", zegt directeur Rob Mulder van Vereniging Eigen Huis. "De producten die nu op de markt zijn, bieden vaak een slechte deal. De oudere huiseigenaar raakt een flink deel van de woningwaarde kwijt. Of krijgt nu maar de helft en ervaart onzekerheid over de andere helft, die pas veel later komt. Bovendien gaat het meestal om forse huren, die jaarlijks flink stijgen. Er kan ook sprake zijn van een boete, als de huurder binnen enkele jaren al de huur opzegt. Daarom adviseren we huiseigenaren om goed te kijken naar alternatieven voor verzilverproducten. Denk bijvoorbeeld aan een tweede hypotheek of krediet. Die oplossingen pakken voor veel mensen aanmerkelijk voordeliger uit."
 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Consument verliest vertrouwen in woningmarkt

Consument verliest vertrouwen in woningmarkt

Het vertrouwen van Nederlanders in de woningmarkt is voor het eerst in 4,5 jaar negatief. Dit blijkt uit de Eigen huis Marktindicator. Vooral in Amsterdam, Rotterdam,...

Aantal woningtransacties zal verder afnemen

Aantal woningtransacties zal verder afnemen

Vereniging Eigen Huis verwacht dat als gevolg van afnemend consumentenvertrouwen het aantal woningtransacties dit jaar verder zal afnemen. Dat schrijft ze bij de...

Gemeentelijke woonlasten dit jaar plaatselijk flink hoger

Gemeentelijke woonlasten dit jaar plaatselijk flink hoger

De gemeentelijke woonlasten zijn dit jaar gemiddeld 3,4  procent hoger dan in 2018. Dat is ruim boven de verwachte inflatie van 2,4 procent, aldus Vereniging...

Helft denkt dat situatie op woningmarkt verder verslechtert

Helft denkt dat situatie op woningmarkt verder verslechtert

Mensen verwacht niet dat de situatie om een woning te kopen in 2019 verbetert, 51  procent denkt zelfs dat de situatie verder verslechtert en 80 procent denkt...

Helft voorziet nieuwe crisis binnen drie jaar

Helft voorziet nieuwe crisis binnen drie jaar

Bijna de helft van de Nederlanders verwacht dat er binnen nu en drie jaar een crisis uitbreekt met dalende huizenprijzen tot gevolg. Dit blijkt uit de Eigen huis...

Ozb stijgt volgend jaar met gemiddeld 2,2  procent

Ozb stijgt volgend jaar met gemiddeld 2,2 procent

De onroerendezaakbelasting (ozb) stijgt volgend jaar met gemiddeld 2,2 %, zo blijkt uit de jaarlijkse steekproef van Vereniging Eigen Huis onder 111 gemeenten. Gemiddeld...