NN Bank verwacht meer betalingsachterstanden bij hypotheek

Marcel Zuidam NN 2020

Nationale-Nederlanden Bank voorziet in het net verschenen jaarverslag dat door de coronacrisis meer mensen moeite gaan hebben met het betalen van de hypotheeklasten of de hypotheek helemaal niet meer kunnen betalen. De precieze impact laat zich nu echter nog niet bepalen, aldus de bank na een jaar waarin de hypotheekportefeuille met 1,5 miljard euro groeide tot 19,4 miljard euro en de beheerde spaargelden met 4,2 procent toenamen tot 15,1 miljard. Het resultaat verbeterde van netto 75,8 miljoen naar 116,2 miljoen euro.

NN Bank spreekt in het jaarverslag de verwachting uit dat de hypotheekmarkt in 2020 met meer dan drie procent krimpt, waarna de markt weer zal aantrekken en jaarlijks zo'n twee procent zal groeien. De spaarmarkt groeit volgens de bank in 2020 met 1,8 procent. Voor de retail beleggingsmarkt voorspelt de bank een bescheiden groei. NN Bank verwacht een veel forsere groei van de kredietmarkt (plus 6,5 procent). Onder meer omdat mensen lenen voor verduurzaming van de woning. Aan de andere kant heeft de opkomst van private lease geleid tot minder kredietvraag voor de aanschaf van een nieuwe auto.

Of de voorspellingen bewaarheid worden, zal mede afhangen van de uiteindelijke impact van de coronacrisis.

Foto: Marcel Zuidam, die in 2019 Erik Muetstege opvolgde als CEO van NN Bank.

Reactie toevoegen