NN haalt mobiele elektronica helemaal uit inboedelpolis

Tablet via Pixabay

Nationale-Nederlanden haalt mobiele elektronica per 1 april helemaal uit de inboedelverzekering. NN in haar informatie voor financieel adviseurs: "Schade door vallen en stoten viel al niet meer onder deze dekking (met uitzondering van de Buitenshuisdekking Wereldwijd) sinds februari 2018. De Mobiele Elektronicaverzekering biedt uw klant nu wel weer een dekking bij schade aan mobiele elektronica voor vallen en stoten naast diefstal en waterschade. Uw klant sluit hiervoor zelf (in overleg met u) een losse Mobiele Elektronicaverzekering naast de bestaande Inboedelverzekering. Het is dus belangrijk om dit bij uw klanten met een Inboedelverzekering onder de aandacht te brengen."

In een nadere toelichting stelt NN dat de verandering "mede is voortgekomen vanuit de wensen van de adviseurs. Zij hebben behoefte aan een meer modulaire opbouw van (onder andere) onze inboedelverzekering. En daarnaast wil NN haar inboedelverzekering betaalbaar houden.

"Wat NN (en ook andere verzekeraars) ziet is dat: consumenten steeds meer mobiele elektronica bezitten, de elektronica steeds geavanceerder en dus duurder is, er steeds meer soorten mobiele elektronica beschikbaar is, de apparaten ook steeds meer wearable en geschikt en/of bestemd zijn om overal mee naar toe te nemen, consumenten op steeds jongere leeftijd beschikking hebben over mobiele elektronica."

Financieel adviseur Maarten Koster toont zich in de Social Media niet blij met de verandering. In een eerste tweet schreef hij: "Nationale-Nederlanden biedt vanaf 1 april op de inboedelverzekering ook in huis geen dekking meer voor mobiele elektronica. Dus ook niet meer voor brandschade bijvoorbeeld. Lijkt mij tamelijk onhoudbaar in het kader van 'wat mag je van een inboedelverzekering verwachten'." In een tweet daarna stelt Koster "de oplossing van ASR chiquer te vinden. Daar kun je je mobiele elektronica allrisk verzekeren en dàn is die ook buitenshuis gedekt, maar doe je dat niet, dan blijven de ouderwetse EUGV-risico's in elk geval gedekt". Koster in een aanvullende tweet woensdag: "Uitsluiten van valschade ging al ver, maar was te verkopen, omdat er een alternatief werd geboden. Nu wordt weer een alternatief geboden, maar daar moet je al voor kiezen om je laptop thuis tegen brand verzekerd te hebben. Dat gaat te ver. Daarmee zeg je: laptop is geen inboedel."

Overigens is ook schade door huisdieren vanaf 1 april niet meer gedekt op de inboedel- en opstalverzekering bij NN. De schadevergoeding voor brillen en contactlenzen in de inboedelverzekering wordt maximaal 500 euro (voorheen geen maximum).

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Albert van der Poll - Van der Poll Financiële Diensten 26 februari 2020

Die tien jaar geen afschrijving op de inboedel handhaven ze wel? Dat vond ik altijd nogal een ruime dekking.

Ben Veerman - Veerman 26 februari 2020

Gaat natuurlijk om een 1 april grap !

Mark van den Broek - EFeM Verzekeringen 26 februari 2020

NN maakt ook helemaal geen winst op de verzekeringstak enne er zijn nog enkele grote verzekeraars, zij verdelen samen de koek en hebben nauwelijks concurrentie.. Dat beloofd nog wat voor de komende jaren.

Meer over
NN verruimt premiebetalingstermijn ondernemers

NN verruimt premiebetalingstermijn ondernemers

Vanwege de coronacrisis verruimt NN de premiebetalingstermijn voor ondernemers van dertig naar negentig dagen. Dit geldt de provinciale en de volmachttekening. Het...

Nieuwe managementstructuur Marketing & Sales pensioenbedrijf NN

Nieuwe managementstructuur Marketing & Sales pensioenbedrijf NN

Bij NN gaan vanaf 1 mei Directeur Commercie Tom Haaring (foto) en Directeur Marketing Willem Wesselink onderdeel uitmaken van het Management Team Pensioen. Met deze...

Tango en NN: pilot met prepaid autoverzekering

Tango en NN: pilot met prepaid autoverzekering

Tango en NN zijn een pilot gestart met de Tango Autoverzekering op basis van NN's concept Bundelz. Behalve een passend aanbod te doen aan autobezitters die weinig...

Nationale-Nederlanden mag Reaal overnemen

Nationale-Nederlanden mag Reaal overnemen

Verzekeraar NN Group mag het schade- en inkomensverzekeringsbedrijf van Vivat (Vivat Schadeverzekeringen N.V.) overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument &...

Betere werksfeer vermindert stress

Betere werksfeer vermindert stress

De sfeer op de werkvloer, de mate van financiële zekerheid en de hoeveelheid werk moeten volgens werknemers in de sectoren Onderwijs, ICT en Zorg aangepakt...

Inboedelindex 2020

Inboedelindex 2020

De nieuwe inboedelindex wordt 147,9. Dit is een daling van 0,1 procent ten opzichte van 2019 (148). Deze is geldig t/m 31 december 2020. Het bijbehorende bedrag...

Waardetoevoeging voor klant, adviseur én aanbieder

Waardetoevoeging voor klant, adviseur én aanbieder

Hoe speel je in een snel veranderende wereld in op de behoeften van klanten, hoe blijf je waarde toevoegen en hoe laat je de expertise van zowel aanbieder als...

Lia Polano algemeen directeur Zicht

Lia Polano algemeen directeur Zicht

Nationale-Nederlanden benoemt Lia Polano per 1 november tot algemeen directeur van Zicht, risico- en verzekeringsadviseurs. Zij volgt Frank Koeken op, die per 1...

Bianca Knispel directeur NN Particulieren Schade

Bianca Knispel directeur NN Particulieren Schade

NN benoemt per direct Bianca Knispel (41) tot directeur van NN Particulieren Schade. Zij volgt hiermee Margriet Dam op die haar carrière voort zet buiten...

Totale kosten aankoop nieuwbouwwoning vaak hoger dan verwacht

Totale kosten aankoop nieuwbouwwoning vaak hoger dan verwacht

Bij 40 procent van de ondervraagden met een nieuwbouwwoning werden de totale kosten van de aankoophoger dan verwacht. "Bereid je dus goed voor en check van tevoren...