NN scherpt verantwoord beleggingsbeleid aan

Lard Friese

NN Group zag in het derde kwartaal van 2018 het netto resultaat stijgen met 7,4 procent tot 463 miljoen euro. Dit in vergelijking ,met het derde kwartaal 2017. De nettowinst steeg met 7,3 procent tot 788 miljoen euro. NN Group zegt het verantwoord beleggingsbeleid te hebben aangescherpt, omdat het bedrijf waarde wil creëren op lange termijn en een bijdrage wil leveren aan de samenleving door milieu, sociale en bestuurlijke criteria in de besluitvorming te integreren.

Ceo Lard Friese: "De stijging van 7 procent van het operationeel resultaat was mede het gevolg van een verbeterd technisch resultaat bij zowel de Arbeidsongeschiktheid & Ongevallen portefeuille als de Eigendom & Letselschade portefeuille van het Nederlandse schadebedrijf, van hogere dividenden in het Nederlandse levenbedrijf, en lagere kosten. De resultaten van het schadebedrijf vertonen de laatste kwartalen een gestage verbetering en hebben in het derde kwartaal geprofiteerd van een gunstige schadelastontwikkeling. Deze ontwikkeling is echter van nature volatiel en wij blijven ons daarom richten op het nemen van maatregelen om de combined ratio structureel te verbeteren."

Volgens Friese heeft de focus op het integreren van Delta Lloyd en op efficiencyverbeteringen zich vertaald in verdere kostenbesparingen van 33 miljoen euro bij de betrokken bedrijfsonderdelen. De totale kostenbesparingen komen daarmee uit op 269 miljoen euro, ten opzichte van de operationele kostenbasis over het hele boekjaar 2016.

Friese: "Als internationale financiële dienstverlener willen wij waarde creëren op lange termijn en een bijdrage leveren aan de samenleving door milieu, sociale en bestuurlijke (ESG) criteria verder in onze besluitvorming te integreren. Met dat doel hebben we onlangs ons verantwoord beleggingsbeleid aangescherpt, en hebben we restricties ingesteld op beleggingen in bedrijven die betrokken zijn bij de productie van teerzandolie en controversiële pijpleidingen vanwege daarmee verband houdende problemen rond mensenrechten en milieuvervuiling. NN Group is opnieuw opgenomen in de Dow Jones Sustainability Indices (DJSI), in zowel de mondiale als de Europese index."

I

Reactie toevoegen

 
a.s.r. neemt Aegon Nederland over

a.s.r. neemt Aegon Nederland over

a.s.r. neemt Aegon Nederland over. De overname omvat alle verzekeringsactiviteiten van Aegon Nederland, met inbegrip van de activiteiten op het gebied van hypotheken,...

NN Group blijft focussen op niet-financiële doelstellingen

NN Group blijft focussen op niet-financiële doelstellingen

NN Group zag over het eerste halfjaar van 2022 het nettoresultaat stijgen met 41,9 procent naar ruim 2 miljard euro, met name veroorzaakt door de winst uit de verkoop...

NN Group lanceert Dutch Climate Action Fund

NN Group lanceert Dutch Climate Action Fund

NN Group lanceert het Dutch Climate Action Fund, dat belegt in projecten en ondernemingen die bijdragen aan de energietransitie in Nederland. Specifiek gaat het...

Pauline van Meer Mohr in RvC van NN Group

Pauline van Meer Mohr in RvC van NN Group

Pauline van der Meer Mohr is voorgedragen als nieuw lid van de Raad van Commissarissen van NN Group. Teven is David Cole voorgedragen voor herbenoeming als lid en...

Levenactiviteiten ABN Amro Verzekeringen naar NN

Levenactiviteiten ABN Amro Verzekeringen naar NN

NN Group neemt voor 253 miljoen euro de levensverzekeringsactiviteiten over van ABN Amro Verzekeringen (AAV). Deze worden geïntegreerd in NN Life & Pensions....

HCS: verschuiving van langlopend naar kortlopend verzuim

HCS: verschuiving van langlopend naar kortlopend verzuim

Sinds december 2021 vindt er een snelle verschuiving plaats van langlopend naar kortlopend verzuim, constateert HCS, onderdeel van NN Group. Het lang verzuim is...

Knibbe (NN) één van de 91 ceo's die oproept tot ingrijpende klimaatactie

Knibbe (NN) één van de 91 ceo's die oproept tot ingrijpende klimaatactie

David Knibbe (ceo NN Group) is één van de 91 ceo's, die aan de vooravond van de klimaattop in Glasgow in een brief wereldleiders dringend oproept tot...

Overname Heinenoord door NN Group afgerond

Overname Heinenoord door NN Group afgerond

NN Group heeft de overname van een meerderheidsbelang van 70 procent in Heinenoord per 14 oktober afgerond. NN Group: "De overname, die op 8 juli 2021 werd aangekondigd,...

CFO Annemiek van Melick van a.s.r. naar NN Group

CFO Annemiek van Melick van a.s.r. naar NN Group

Annemiek van Melick is per direct teruggetreden als CFO en lid van de Raad van Bestuur van a.s.r. om CFO van NN Group te worden. De benoeming van Van Melick bij...

Heinenoord neemt Intergroep en Vivendum over

Heinenoord neemt Intergroep en Vivendum over

Heinenoord heeft Intergroep uit Oisterwijk en Vivendum Verzekeringen uit Rhoon overgenomen. Heinenoord blijft kralen rijgen, ook nadat bekend werd dat NN Group een...