NN: Voorstel loondoorbetaling belemmert re-integratie

David Knibbe 2016

"Loondoorbetaling zoals voorgesteld in het Regeerakkoord belemmert de re-integratie en leidt tot verzwaring van de daadwerkelijke werkgeverslasten en hogere verzuimcijfers en WIA-instroom", zegt David Knibbe, ceo Nationale-Nederlanden.

Nationale-Nederlanden biedt de politiek aan een bijdrage te leveren aan oplossingen voor Loondoorbetaling die de last voor werkgevers kunnen verlichten, "zonder dat we een negatief effect zien in de verzuimcijfers en WIA-lasten", aldus Knibbe. "Het huidige loondoorbetalingstelsel heeft geleid tot zowel lager verzuim en arbeidsongeschiktheid, als tot duurzame inzetbaarheid van werknemers. Door een collectieve, uniforme premie in het tweede jaar valt een prikkel voor bedrijven weg om zich in te spannen voor de re-integratie van hun werknemers en zo hun premie laag te houden. Een collectieve premie wordt immers gebaseerd op het risico van de hele groep. Ook het Centraal Planbureau heeft in 2015 geconstateerd dat het doorsnijden van de band tussen werkgever en werknemer in het tweede ziektejaar de kans op effectieve re-integratie vermindert. Je kunt er dan ook je vraagtekens bij zetten of dit een gunstige maatregel is voor (alle) werkgevers. Dit, terwijl er wel oplossingen voorhanden zijn die het karakter van het stelsel en de juiste re-integratieprikkels hierin in stand houden."

 

 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Bestuurders, stap uit je bubbel

Bestuurders, stap uit je bubbel

Zorg voor een bedrijfscultuur waarin het veilig is om je kwetsbaar op te stellen en waarin je fouten mag maken en zorg voor diversiteit en inclusiviteit op alle...

NN verdubbelt nettowinst

NN verdubbelt nettowinst

NN Group zag in het tweede kwartaal van 2018 de nettowinst met bijna 93 procent stijgen tot 463 miljoen euro. Het operationele resultaat steeg met bijna 26 procent...

NN brengt Hardloopsupporter naar Amsterdam

NN brengt Hardloopsupporter naar Amsterdam

Als nieuwe sponsor van de Marathon Amsterdam, zet Nantionale-Nederlanden de 'hardloopsupporter' actie in; familie en vrienden kunnen een aanmoedigingsvideo opnemen...

Gratis jazz in het NN DE Café

Gratis jazz in het NN DE Café

In het Nationale-Nederlanden DE Café in Rotterdam worden op 6, 7, en 8 juli) drie gratis jazz-concerten gegeven. De concerten vormen de aanloop naar het...

PPI's Delta Lloyd en NN samengevoegd

PPI's Delta Lloyd en NN samengevoegd

BeFrank en Nationale-Nederlanden PPI gaan verder onder de naam BeFrank. De samenvoeging werd eind vorig jaar aangekondigd als gevolg van de overname in 2017 van...

Taxi's dreigen onverzekerbaar te worden

Taxi's dreigen onverzekerbaar te worden

Taxi's zijn niet of nauwelijks meer te verzekeren, zo blijkt uit eigen onderzoek van het FD onder verzekeraars en adviseurs. Volgens het FD trokken Nationale-Nederlanden...