NVGA en Verbond starten verbeterproject datakwaliteit

NVGA en Verbond starten verbeterproject datakwaliteit 2019

NVGA en Verbond hebben hun handtekening gezet onder een letter of intent om de datakwaliteit binnen het volmachtkanaal een impuls te geven. Ook softwareleveranciers Anva, CCS, Market Scan en Unit4/Dias hebben de intentieverklaring ondertekend.

De eerste stap van het projectplan is in samenwerking met Sivi ontwikkeld. De verdere uitvoering zal begeleid worden door IT-consultant Cognizant, samen met Sivi en vertegenwoordigers van verzekeraars, gevolmachtigden en softwarebedrijven. De ambitie is om het verbeterproject binnen twee jaar af te ronden.

“Hiermee laten we zien dat risicobeheersing bovenaan op de agenda staat”, aldus Ron Gardenier, voorzitter van de NVGA. “Dit project zal de hele markt beslaan. In de volmachtmarkt en ook in het directe en provinciale kanaal is goede datakwaliteit van wezenlijk belang. Daarom is het belangrijk dat er een uniforme aanpak komt waarbij alle kantoren data op dezelfde manier inrichten. Dat kunnen we alleen realiseren als verzekeraars, volmachtbedrijven en softwareleveranciers samenwerken.”

Richard Weurding, algemeen directeur van het Verbond: "Volmachtgevende verzekeraars moeten binnen het kader van Solvency II in hun DNB-rapportages verantwoording afleggen over het volmachtkanaal. Daarnaast is voor adequate herverzekering ook een goede datakwaliteit nodig."

Reactie toevoegen

 
Meer over
Verbond schat schade noodweer op tientallen miljoenen euro's

Verbond schat schade noodweer op tientallen miljoenen euro's

Het noodweer van de twee afgelopen nachten heeft naar verwachting voor tientallen miljoenen euro's aan schade opgeleverd door omgewaaide bomen, wateroverlast, hagel...

Verbond: "Premieverhogingen goed toelichten"

Verbond: "Premieverhogingen goed toelichten"

Het Verbond gaat in overleg met de Consumentenbond over de vraag op welke wijze de communicatie rondom premieverhogingen bij opstalverzekeringen kan worden verbeterd....

Roze auto's veroorzaken de meeste aanrijdingen

Roze auto's veroorzaken de meeste aanrijdingen

Bestuurders van roze auto's veroorzaken de meeste aanrijdingen met andere automobilisten. Dat blijkt uit cijfers van het Centrum voor Verzekeringsstatistiek van...

Weurding en Wiertsema op Vakevent Bijzondere Risico's

Weurding en Wiertsema op Vakevent Bijzondere Risico's

Verbondsdirecteur Richard Weurding en Adfiz-directeur Enno Wiertsema belichten allebei vanuit hun perspectief het thema (on)verzekerbaar van bijzondere risico's...

Verbond en NVGA willen 'Samen Vooruit'

Verbond en NVGA willen 'Samen Vooruit'

'Samen Vooruit'. Dat was het thema van de tweejaarlijkse NVGA Marktmiddag Volmachten, die dit jaar samen met het Verbond van Verzekeraars werd georganiseerd in het...

"Wetsvoorstel UBO-register gemiste kans"

"Wetsvoorstel UBO-register gemiste kans"

Een gemiste kans. Dat is de reactie van het Verbond van Verzekeraars op het definitieve UBO-wetsvoorstel dat eind vorige week gepubliceerd is. In het wetsvoorstel,...