NVGA verrast door aantal onderwerpen in paper Verbond over volmachten

Ron Gardenier 2016

De NVGA was verrast door een aantal onderwerpen in de eind vorig jaar door het Verbond van Verzekeraars gepubliceerde position paper 'Volmachten'. Dat zegt voorzitter Ron Gardenier in GA magazine in een gesprek met algemeen directeur Richard Weurding van het Verbond.

Gardenier (foto): "In de aanloop naar de respectievelijke position papers (de NVGA publiceerde een position paper met zijn business plan in april 2018, red. VVP) zijn wel degelijk gesprekken gevoerd, ook in ons gezamenlijke Bestuurlijk Overleg. Dat neemt overigens niet weg dat wij als NVGA toch enigszins verrast waren over de uiteindelijk gekozen en vormgegeven onderwerpen in het paper van het Verbond. Maar dat kan andersom ook het geval zijn geweest."

Weurding reageert: "“Ik zeg altijd maar ‘zonder wrijving geen glans’. Volmacht is een belangrijk segment van de markt en dat realiseert iedereen zich. Er zijn wezenlijke onderwerpen waar we samen flink het debat over moeten voeren, dus dat je dat aanvliegt vanuit afzonderlijke Position Papers daar kun je alles van vinden, maar ik vind het voor de scherpte van het debat goed. De kunst is nu om er ook glans uit te halen wat moet uitmonden in een Deltaplan Volmachten. Laat dat ons gezamenlijke doel zijn.”

Beloning

Een thema is de beloning. Weurding hierover: "In de beloning willen we naar meer waardegedreven incentives in plaats van gericht op volume. Dus van kwantiteit naar kwaliteit. Op sectorniveau proberen we daarvoor een kader te maken, maar het is de verantwoordelijkheid van alle individuele partijen hoe dit uiteindelijk gaat landen.”

De NVGA zet in op "een nieuw beloningsmodel waarin kwaliteit echt een dominant onderdeel is. We zouden dit model graag met onze businesspartners in de markt willen zetten. Wat je nu ziet gebeuren is dat veel verzekeraars met een eigen model komen. Uniformiteit in werkwijze en rapportage zou het proces veel efficiënter maken. Bovendien valt hierop vanuit het oogpunt van ‘control’ en toezicht beter op te houden.

"Duurzaamheid van het volmachtkanaal staat voorop. In de duurzaamheid vinden we elkaar prima. Over het onderliggende aspect van volume- naar waardegedreven belonen zullen we het samen ook eens worden, mits er door de verzekeraar niet eenzijdig aan de knoppen wordt gedraaid zonder dat de gevolmachtigde daarover mede zeggenschap heeft."

 

 

 

 

 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Verbond schat schade noodweer op tientallen miljoenen euro's

Verbond schat schade noodweer op tientallen miljoenen euro's

Het noodweer van de twee afgelopen nachten heeft naar verwachting voor tientallen miljoenen euro's aan schade opgeleverd door omgewaaide bomen, wateroverlast, hagel...

Verbond: "Premieverhogingen goed toelichten"

Verbond: "Premieverhogingen goed toelichten"

Het Verbond gaat in overleg met de Consumentenbond over de vraag op welke wijze de communicatie rondom premieverhogingen bij opstalverzekeringen kan worden verbeterd....

Roze auto's veroorzaken de meeste aanrijdingen

Roze auto's veroorzaken de meeste aanrijdingen

Bestuurders van roze auto's veroorzaken de meeste aanrijdingen met andere automobilisten. Dat blijkt uit cijfers van het Centrum voor Verzekeringsstatistiek van...

NVGA en Verbond starten verbeterproject datakwaliteit

NVGA en Verbond starten verbeterproject datakwaliteit

NVGA en Verbond hebben hun handtekening gezet onder een letter of intent om de datakwaliteit binnen het volmachtkanaal een impuls te geven. Ook softwareleveranciers...

Weurding en Wiertsema op Vakevent Bijzondere Risico's

Weurding en Wiertsema op Vakevent Bijzondere Risico's

Verbondsdirecteur Richard Weurding en Adfiz-directeur Enno Wiertsema belichten allebei vanuit hun perspectief het thema (on)verzekerbaar van bijzondere risico's...

Verbond en NVGA willen 'Samen Vooruit'

Verbond en NVGA willen 'Samen Vooruit'

'Samen Vooruit'. Dat was het thema van de tweejaarlijkse NVGA Marktmiddag Volmachten, die dit jaar samen met het Verbond van Verzekeraars werd georganiseerd in het...