Onverzekerden groeiend probleem voor gemeenten

Dick-Jan Abbringh

"Gemeenten vangen meestal de problemen op voor onverzekerden. Vooral burgers met schulden bezitten vaak geen schade- en uitvaartverzekeringen. Want door geldnood zetten zijzelf of hun verzekeraar de verzekering stop. Omdat een groeiende groep Nederlanders onverzekerd is ontstaat een fors probleem voor gemeenten. Het is tijd om in te grijpen", betoogt Dick-Jan Abbringh van Purpose in een blog op Gemeenten.nl.

Abbringh noemt een aantal voorbeelden van de problematiek en draagt ook oplossingen aan: "Als we weten dat de economie niet nog beter gaat worden dan zijn er gerichte oplossingen nodig om verdere verslechtering van de verzekeringsgraad te voorkomen. Want de gemeente betaalt in veel gevallen de rekening voor het ontbreken van verzekeringen bij haar burgers."

Drie acties zijn volgens Abbringh nodig:

  1. Opleiden van mensen met schulden en ook hun hulpverleners. Er is goede informatie nodig over het belang van verzekeringen voor mensen in achterstandswijken en bij mensen met schulden.
  2. Samenwerking zoeken met verzekeraars voor mogelijkheden om collectief te verzekeren. Bij zorgverzekeringen is dat al normaal. Maar wellicht zijn er ook mogelijkheden voor inboedel en brandverzekeringen
  3. Het is ook wenselijk dat gemeenten en schadeverzekeraars samenwerken op het gebied van vroegsignalering. Wanneer mensen hun verzekeringen niet meer kunnen betalen, dan is preventieve doorverwijzing naar schuldhulpverlening op zijn plek.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Geert Jan Douma - douma assurantien 15 augustus 2019

Een oplossing kan zijn om voor een uitvaartpolis een adviesvergoeding te krijgen via de GKB. Als er al schulden zijn zal een gezin in nood niet € 100,-- voor advies,bezoek aan huis, administratiekosten etc. kunnen betalen. Het GKB kan dat wel en dat is voordeliger dan dat de plaatselijke gemeente de uitvaart kosten op zich neemt. Voer een adviesvergoeding of doorlopende vergoeding in via de gemeente en laat de premie betaling ook via GKB lopen, ook voor de brand en niet te vergeten de AVP.

Meer over
Sociaal experiment met lessen voor verzekeraars

Sociaal experiment met lessen voor verzekeraars

"Onlangs heb ik een experiment gedaan om te ondervinden hoe verzekeraars omgaan met mensen die hun premie (tijdelijk) niet kunnen betalen", aldus Dick-Jan Abbringh...

Verhoog verzekeringsgraad bij mensen met schulden!

Verhoog verzekeringsgraad bij mensen met schulden!

"Er zijn geen harde cijfers zijn, maar er zijn sterke aanwijzingen dat de verzekeringsgraad onder mensen met schulden daalt. Dit leidt tot onwenselijke en soms onmenselijke...

Waarom het ethisch vermogen in de financiële sector zo slecht ontwikkeld is

Waarom het ethisch vermogen in de financiële sector zo slecht ontwikkeld is

"Ethiek – goed of fout – krijg je toch van huis uit mee? Hoe kan het dan toch dat het ethisch vermogen in de financiële sector zo slecht ontwikkeld...

Eerste pilot met Vaste Lasten Pakket

Eerste pilot met Vaste Lasten Pakket

"Ons doel is om in maart 2019 voor de eerste Haagse huishoudens een Vaste Lasten Pakket te kunnen inregelen. In deze eerste pilotfase van zes maanden willen we uiteindelijk...

"hypotheeksector kan veel leren van andere branches"

"hypotheeksector kan veel leren van andere branches"

"De hypotheeksector kan nog veel leren van andere branches als het gaat om innovatieve klantbedienig", aldus Thijs Bodmer (Purpose) in een blog over innovatie....

Sector heeft verantwoordelijkheid bij voorkomen schuldsanering

Sector heeft verantwoordelijkheid bij voorkomen schuldsanering

“De sector zal haar verantwoordelijkheid moeten nemen bij het voorkomen of oplossen van hypothecaire schuldsanering. Ook als het aankomt op bijzonder beheer...

"voorkomen hypotheekachterstand integraal benaderen"

"voorkomen hypotheekachterstand integraal benaderen"

Dick-Jan Abbringh en Thijs Bodmer (Purpose Management Consulting) bepleiten een integrale benadering voor het voorkomen en herstellen van hypothecaire betalingsachterstanden....