Op afstand klant identificeren bij hypotheekaanvraag

Intersoftware pilot online klantidentificatie

Binnenkort kunnen klanten van een hypotheekadviseur zich op een eenvoudige en betrouwbare manier online identificeren wanneer hun adviseur daar om vraagt. Op 9 maart start Intersoftware een pilot met een identificatiemodule. Aan de pilot doen in eerste instantie zes intermediairs en meerdere geldverstrekkers mee. Na drie maanden wordt geëvalueerd of de module klaar is voor marktbrede introductie.

Via de module identificeert de klant zich online met iDIN en een kopie van het legitimatiebewijs. De module voert geautomatiseerd controles uit op echtheid van het legitimatiebewijs en matcht de data van beide bronnen met elkaar. Als de controles akkoord zijn, verwerkt de module de informatie in één PDF-document.

Er is voor iDIN gekozen omdat hier gebruik wordt gemaakt van de gegevens die banken hebben gebruikt om klanten te identificeren. Het bereik is groot, momenteel kunnen ruim twaalf miljoen consumenten iDIN in Nederland gebruiken. De module is generiek opgezet, wat de mogelijkheid biedt om in de toekomst onder meer ook andere elektronische identificatiemiddelen naast iDIN toe te voegen aan de module.

Direct toepasbaar

René Frankena, Manager Strategie, Innovatie en Business Development bij Intersoftware: ‘’Voor identificatie vereisen partijen in de markt, waaronder geldverstrekkers, veelal fysieke identificatie met een legitimatiebewijs. Deze werkwijze leidt regelmatig tot uitval door slechte kwaliteit van de kopieën. Daarnaast is de fysieke controle subjectief en niet uitvoerbaar voor intermediairs die advies op afstand geven. Het weglaten van een kopie van het legitimatiebewijs is echter nu nog geen optie, omdat dit grote impact heeft op de operationele processen en het beleid van partijen. Met onze online module bieden we een laagdrempelige oplossing voor deze problemen. De module is zo ontworpen dat deze direct toegepast kan worden in het proces en dus ook direct voordelen biedt voor iedereen die er mee werkt. Een installatie, implementatie of koppeling met bestaande (advies)software is niet nodig.

Aan de pilot doen de volgende adviseurs mee: A&H Finance, Van Bruggen Adviesgroep, Hypotheek 24, Eigen Huis Hypotheekadvies, Hypotheek Company en Financieel Fit. Frankena: "Niet alleen intermediairs, maar ook geldverstrekkers en ketenpartijen zoals ASR, ING Nederland, Stater en NHG reageren positief en werken graag mee aan dit initiatief. Intersoftware is tevens in gesprek met HDN over een mogelijke samenwerking. De pilot staat nog open voor geldverstrekkers."

Reactie toevoegen

 
Meer over
Duurzaamheidsprofiel: keuze voor transactie of voor opbouw relatie

Duurzaamheidsprofiel: keuze voor transactie of voor opbouw relatie

Elke adviseur kan voor de woning van een relatie gratis een overzicht van mogelijke duurzaamheidsmaatregelen downloaden. Het duurzaamheidsprofiel is een initiatief...

Intersoftware rolt online klantidentificatie verder uit

Intersoftware rolt online klantidentificatie verder uit

Intersoftware rolt de identificatieservice Validat verder uit. Validat is tot ten minste 1 juli 2020 gratis te gebruiken. ‘’Er werken op dit moment...

Een platform voor de gehele markt

Een platform voor de gehele markt

(Kennispartner ING Hypotheken in VVP-special Digitale Transformatie) Klanten en adviseurs ervaren in hun dagelijks leven steeds meer digitalisering en gemak. Jacques...

René Frankena Manager Strategie bij Intersoftware

René Frankena Manager Strategie bij Intersoftware

Intersoftware heeft René Frankena benoemd tot Manager Strategie, Innovatie en Business Development. Frankena gaat zich richten op "het verder uitbouwen van...

Financiële data verbinden

Financiële data verbinden

“De financiële sector is doorlopend in beweging. Ook IT-ontwikkelingen bieden nieuwe mogelijkheden. De financieel adviseur moet mee in de veranderingen...

Onafhankelijkheid Intersoftware benadrukt

Onafhankelijkheid Intersoftware benadrukt

"Intersoftware Groep en ING hechten zeer aan de onafhankelijke positie van het bedrijf, het platform en haar software. De Raad van Commissarissen zal hierop toezien."...

3.000ste review via Adviesbox op Advieskeuze.nl

3.000ste review via Adviesbox op Advieskeuze.nl

Recent werd de mijlpaal bereikt van 3.000 reviews via Adviesbox op Advieskeuze.nl. Intersoftware heeft in de Adviesbox software een geautomatiseerde koppeling met...

Hypotheek zonder werkgeversverklaring in Adviesbox

Hypotheek zonder werkgeversverklaring in Adviesbox

Na een succesvolle pilot rolt Intersoftware de nieuwe Inkomensbepaling Loondienst nu uit onder alle Adviesbox-gebruikers. Leon van Vliet van Intersoftware: "De...

Online propositie van advieskantoor kan zoveel beter

Online propositie van advieskantoor kan zoveel beter

Execution only, online hypotheekadvies, roboadvice, chatbots: veel intermediairs bezien de nieuwe ontwikkelingen argwanend. ‘niet voor mij weggelegd, te...

We staan nog maar aan het begin

We staan nog maar aan het begin

De deelnemers aan het ronde tafel gesprek over Business support zijn enthousiast over de opmars van chatbots en geautomatiseerde vormen van adviesondersteuning....