Oproep Antoinette Kalkman: "Samen tegen dodelijke ziekte ALS"

tour du ALS

“Ik heb Tim beloofd dat we doorgaan met de strijd tegen ALS”, aldus Antoinette Kalkman van Nationale Waarborg in een interview met ALS Nederland. Kalkman is de motor achter de acties in de financiële sector in de strijd tegen ALS. De vakbladen InFinance en VVP hebben haar acties omarmd en werken dit jaar ook samen om geld op te halen voor meer onderzoek in de strijd tegen de afgrijselijke en dodelijke ziekte ALS.

 
De oma van Antoinette overleed twintig jaar geleden aan ALS. In 2016, toen ze nog directeur was van FlexFront, werd Tim van den Berg getroffen door ALS. "“We waren in shock toen we het hoorden. Ik was eerlijk gezegd al bang dat ALS de diagnose zou zijn. Tim begon op een vreemde manier te praten en die manier van praten herkende ik van mijn schoonmoeder."
 
Afscheid nemen van hun geliefde collega viel Kalkman en alle andere medewerkers zwaar. Hij overleed in 2017. Sindsdien voert Antoinette, zowel zakelijk als privé, actie voor Stichting ALS Nederland. Nationale Waarborg heeft zich dit jaar als sponsor aan Tour du ALS verbonden. Op 9 juni 2022 loopt Antoinette samen met haar collega’s in Team Nationale Waarborg naar de top van de Mont Ventoux met als doel zoveel mogelijk geld op te halen voor het vinden van een medicijn tegen de genadeloze ziekte ALS.
 

 
Tevens organiseert Kalkman benefietdiners, veilingen en heeft ze zich aangesloten bij Amsterdam City Swim.  Ze heeft met vrienden, familie en collega’s in de afgelopen jaren bijna 600.000 euro opgehaald voor ALS Nederland.  Dit jaar gaan InFinance en VVP samen een speciaal magazine maken waar bedrijven in kunnen adverteren of anderszins hun verhaal kunnen vertellen. “De pagina’s moeten bedrijven kopen en die opbrengst gaat volledig naar Stichting ALS Nederland." Wil jij ook een pagina in de ALS-zomerspecial? Kijk dan op deze webpagina.
 
Inmiddels is ook Moinique ban den Hoorn van Zeevat Hypotheken een belangrijke motivator. “In 2021 hebben wij een alternatief zwemevent georganiseerd in de Loosdrechtse Plassen, daar was Monique aanwezig. Monique werd in 2021 getroffen door PLS. We kennen haar al langer en daarom is ze nu kopvrouw van onze acties. Onze acties zijn ter nagedachtenis aan Tim en met goede hoop voor Monique en alle andere patiënten.”

 

SLUIT JE AAN...

Op 9 juni wordt de top van de Mont Ventoux bedwongen. VVP-hoofdredacteur maakt deel uit van het team en zal de top voor de tweede keer bedwingen. Het is niet zo maar een berg. Kalkman: "Je moet er echt hard voor trainen. De weg gaat alleen maar omhoog, er is nergens een rustpunt waar het een vals plat is of zelfs een daling. Maar het is uiteindelijk te doen. En je wordt op die dag gedragen door het publiek, je teamgenoten en iedereen die je omhoog joelt. Het is een fantastische ambiance die je vleugels geeft, maar onderschat het niet.”

Daarnaast vindt op 27 augustus 2022 voor de tweede keer het evenement We duiken er weer in plaats bij de Loosdrechtse plassen waar deelnemers over een parcours van twee kilometer zo veel mogelijk geld bij elkaar zwemmen als voorgerecht van de grote Amsterdam City Swim die een dag later in Amsterdam plaatsvindt.
 
“Er is zoveel wat je kunt doen. We hebben diners georganiseerd, oude mobieltjes verkocht, een wijnproeverij gehouden, er is een heus ALS-magazine in de financiële branche ontstaan en we hebben gewoon heel veel rondverteld aan mensen om zo ALS een gezicht te geven. Laat zien wat je doet, en deel dat vooral op je social media!”

 

Steun de strijd tegen ALS en kom ook met jouw bedrijf in actie! Meld je HIER aan.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Tweede editie ALS Financieel Diner op 7 november

Tweede editie ALS Financieel Diner op 7 november

Nationale Waarborg organiseert samen met Dazure en Zeevat Hypotheken & Verzekeringen, namens Stichting ALS Nederland, op donderdag 7 november het tweede ALS...

Zeeuwse en Goudse zamelen ruim 4 ton in voor Stichting ALS Nederland

Zeeuwse en Goudse zamelen ruim 4 ton in voor Stichting ALS Nederland

De Zeeuwse en De Goudse hebben 404.040 euro ingezameld ten behoeve van de Stichting ALS Nederland. Halverwege 2022 werd bij Leo Remijn, directeur van de Middelburgse...

Alleen bereik je niets

Alleen bereik je niets

(Willem Vreeswijk, hoofdredacteur VVP) Met Monique naar de piek! Dat was de slogan waarmee Team Zeevat – bestaande uit dertig teamleden – tijdens de...

Host ALS Financieel Diner de Volksbank:  “Super om te doen”

Host ALS Financieel Diner de Volksbank: “Super om te doen”

“Wij hebben grote bewondering voor iedereen in de branche die zich inzet voor de Stichting ALS. De Volksbank is blij dat ze een concrete bijdrage kan leveren,...

Tour du ALS: Team Zeevat zamelt bijna 100.000 euro  in

Tour du ALS: Team Zeevat zamelt bijna 100.000 euro in

Team Zeevat, met daarin veel branchegenoten, heeft 97.000 euro ingezameld tijdens de elfde editie van de Tour du ALS. In totaal haalden 743 deelnemers meer dan 1,65...

Help je mee ALS de wereld uit te trappen?

Help je mee ALS de wereld uit te trappen?

Op 8 juni 2023 wordt de Mont Ventoux beklommen om zoveel mogelijk geld in te zamelen voor meer onderzoek naar de vreselijke en dodelijke ziekte ALS. Willem Vreeswijk...

Spotters dragen ruim 200 topkantoren aan voor lustrumeditie VVP Advies Award

Spotters dragen ruim 200 topkantoren aan voor lustrumeditie VVP Advies Award

De jury van de VVP Advies Award 2023 heeft drie kantoren per categorie in het vizier met de hoogste A(dvies)-factor. Deze top 3 is voor een belangrijk deel tot...

Doe je ook mee met het ALS Financieel Diner?

Doe je ook mee met het ALS Financieel Diner?

Schuif je 31 oktober 2023 ook aan bij het Financieel Diner ten behoeve van de Stichting ALS Nederland? Acteur Loek Peters nodigt je uit.... [object type="youtube"...

Financiële sector zet zich opnieuw in voor Stichting ALS Nederland

Financiële sector zet zich opnieuw in voor Stichting ALS Nederland

Op dinsdag 31 oktober 2023 organiseren directie en vertegenwoordigers van Dazure, Nationale Waarborg en Zeevat Hypotheken & Verzekeringen namens Stichting...

Eet met Sinterklaas ALS de wereld uit

Eet met Sinterklaas ALS de wereld uit

"Wat hebben we een prachtig bedrag opgehaald voor onze strijd tegen ALS!!! Maar… het is helaas nog steeds niet genoeg. En daarom luiden we een nieuwe actie...